şükela:  tümü | bugün
  • görünüm itibariyle üniversitelerin yaptıklarından çok daha başarılıdır.
  • bu zamana kadar sanayide yapılan araçlar içinde belkide en güzeli olmuş. tebrikler usta.
  • daha önce 2004 yılında izmir/narlıdere'de ömer çemberci adındaki iş adamı yerli otomobil üretmişti.

(bkz: diardi s)

üstelik ürettiği 10'a yakın aracı yurt dışına sattı. üstelik italya'da çekilecek bir reklam filmi için özel sipariş alıp ürettiği başka bir otomobili sattı. bu otomobil reklam filminde kullanıldı.

[ https://i.hizliresim.com/vqwv5v.jpg resim 1]
    resim 2

daha sonra fabrika açmak ve otomobil üretmek için devletten lisans almak istedi. tüm varlığını bu işe harcadı maalesef bunu alamadı. haliyle battı adam. bu olayları yakınen biliyorum, çünkü bu araçların kaportalarını çok sevdiğim bir abim yaptı.

eski bir video

üzücü bir son.
  • (bkz: doğan kabak bunu gör)

sonradan edit :

" formula 1 aracı da olsa bir türk elini yana koyarak tek elle araba kullanır. " yorumu ile yarmış haberdir
  • "sesi ve görünümüyle gerçek bir formula 1 aracından farksız."

hadi görüntüsü benziyor diyebiliriz de, ses bildiğin pancar motoru lan, neresi benziyor? ne gerek var böyle bomboş cümlelerle habercilik yapmaya, ürün neyse olduğu gibi ver işte.
  • yalnız bu bundan 5-6 yıl önce shell'in bazı büyük istasyonlara yolladığı arabalardan biri. kaportayı kendi yapmamış. içine motor koymuş
  • en azından üniversitelerde yerli araba diye yapılan tekerlekli çamaşır makinelerinden daha güzeldir.
  • (bkz: formula van)
  • çocukluğundan beri formula 1 aracı sahibi olmayı hayal eden kaporta ustasının yaptığı araç. ben şahsen başarılı buldum.

link
  • bu geometride böyle bir araç yapması imkansızdır. söylendiği gibi shell'in görsel amaçlı yolladığı maketlere pancar motoru takmış olmalı. bilen detaylı açıklasın.