şükela:  tümü | bugün
 • kürtçe halk bişeyi demek ama bilenler uğramamış. suriydeki kürt partisinin (bkz: pyd) silahlı kanadı, halk ordusu falandır muhtemelen.

  edit:başka örgüt isimlerinden parastina nın da savunma demek olduğunu anladım. gel, gele de halk. birleşik halk savunması mı acaba?
 • tam olarak kime hizmet ettiğini daha anlayamadığım oluşum. bugün el-kaideci grupları sınırdan kovmuşlar. onlar sınıra yaklaşınca türk askeri mevziden çıkmış vs.

  kim kimden yana? bu ortodoğu ne karışık yer amk.
 • doğrudan pyd'nin silahlı kanadı değildir. kürt yüksel konseyi'ne bağlı olmakla birlikte pyd'nin yapı üzerindeki söz hakkı geniştir. geçtiğimiz hafta serekaniye'yi el kaide, el nusra ve öso militanlarından temizleyerek ofislerini basmış ve güney kürdistan'ın özerkliğini ilan etmişlerdir.

  burada asıl komik olayı türkiye'de ulusalcılar yaşıyor. serekaniye bölgesinde kimi destekleyeceklerini, neye sevineceklerini şaşırdılar. öso'nun bölgeden atılmasına mı sevinsinler, yoksa kürt unsurların bölgede hakimiyet kurmasına mı sevinsinler noktasında ciddi bir ikilem yaşıyorlar.

  bu arada eklemek gerekir ki geçtiğimiz günlerde ypg'nin türkiye sınırına diktiği bayrak pkk bayrağı değildir ve bu asılsız bir dezenformasyondur. pkk bayrağı 2005 yılından beri net bir biçimde belirgin olup asılan bayrak ypg'nin kendine ait bayrağıdır ve pkk bayrağı ile karıştırılabilecek bir bayrak da değildir zemini ve puntosu dolayısıyla.
 • (bkz: hpg)
 • , toprak savunması yapmaktadırlar. el kaide ve onları destekleyen islamcı yavşakları hoplatmaktadırlar.
 • çocuk asker kullanan bir başka orospu çocuğu örgüt. ama bizim termobarik bombalarla pembeleşmiş tatlı su kürtçülerine göre onlar halk savaşçısıydı değil mi?

  hümanist solcular da apo posterlerini görebiliyorlar mı acaba orada?

  bu arada video açıklamasında yazanlar tam fırat haber ajansı kafası:

  - 4,000 cihatçıya karşı sadece 246 gerilla kaybetmişler :)

  - rusya'nın yardım ettiği suriye ordusu bile cihatçılara bu kadar diş geçirememiş :)

  - her 1 gerillaya karşılık 16 cihatçı öldürülmüş.

  bunlar uyuşturucu kaçakçılığı tıkanınca kendileri kullanmaya başlamış galiba, ışid fanatikleri sikecek bunları haberleri yok.

  edit: daha beter bir kafa buldum. bu kesinlikle en az eroin kafası.

  (bkz: ahaha)
 • qamışlo'da ırak ve şam islam devleti ve nusra cephesinden darbe üstüne darbe yiyen çete sürüsü.

  pkk'lileri temizledikten sonra qamışlo kırsalına giriş: https://www.youtube.com/…yer_embedded&v=bksxbattfv0
 • liveleak'deki suriye videolarini gezerken gordugum uzere , tel abyad'da oldurdukleri cihadci*larin uzerinden hulya yilmazel adina noter damgali vekaletname evraklari ele gecirmisler.

  (bkz: [http://www.liveleak.com/view?i=61f_1395535095 http://www.liveleak.com/view?i=61f_1395535095])
 • savascilarinin sayisi 2012den once yaklasik 4-5 bin kisiyken savas yuzunden 40 bine dayanmis pyd nine silahli kanadi.
 • kalbimiz ve dualarımız ypg'nin direniş hareketine. umarım ışid'in köpekleri en az zayiatla bertaraf edilir.