şükela:  tümü | bugün
 • kimse boşuna bik bik ötmesin. kobani'de bir kürt olarak doğmuş olsaydık şuan hepimiz ypg militanı veya sempatizanıydık. anadolu'nun bilmem neresinde doğup, show tv izleyerek büyüyen biri için ypg'ye ana bacı sövmek çok kolay. herkes oturduğu yerden ortadoğu ve terör uzmanlığı yapıyor.
 • omzunda abd arması taşıyan,

  biji serok obama diye bağıran,

  sıkışınca where is us air force diyen,

  bombalanınca da abd'nin jetlerine muhtaç kalan,

  ezik bir örgüt.
  cidden bu maymun sürüsünün devrim yapacağını zanneden mal değnekleri, atanamayan che guevera'lar var demek :))
 • bu sıralar "where is us air force" diye bağırıp uzun uzun uzaklara bakıyormuş mensupları.

  yazık la kimin çocuğuysa diyeceğim ama abd'nin çocukları olduğunu herkes biliyor :)

  yersiz, yurtsuz, vatansız, devletsiz başıboş bir kabile olmak ne zor...
  bölgenin fahişesi oldular, ücreti karşılığı kullanan kullanana bunları.

  şükürler olsun 17 devlet kuran saygın geleneğimize, böylelerini gördükçe binlerce kere şükürler olsun.

  2200 sene öncesi düzenli ordu kurmuşuz, bu sığırlar hala toyota pikap üzerinde abd f-16'ları gözleyip şanlı zaferler kazanıyor ahahddshssd.
 • hakkinda okudugum en komik elestiriye az once sahit oldugum silahli orgut.

  efendim karsi taraf ona bicakla saldirirken onlar neden agir makineliyle saldiriyormus?
  tek bir cevabi yok ki.

  1. isid'in birden fazla askeri havaalani var. ypg'nin bir tane bile yok.
  2. isid zaten ypg'den daha donanimli.
  3. bombardiman ucaklari amerika'ya ait.
  4. isid isgalci.

  e simdi senin boyle bir "mertlik" tanimin varsa senin "terorle mucadele"ye de destek vermemen gerekir. oyle ya:

  1. tsk, pkk'dan cok cok daha donanimli ve kalabalik ve alan hakimiyetine sahip.
  2. pkk'nin bir (1) adet bile hava araci yok. turkiye'nin onlarca onlarca var.
  3. tsk'nin askeri istihbarat kapasitesi pkk'ninkinin cok uzerinde (olmali).

  ha bati emperyalizminden bahsedeceksek:
  1. tsk nato ordusu. pkk degil. bu ne demek? tsk gibi hayatlarinda gormeyecekleri, hicbir isleri olmayan korelileri "serbest piyasa" icin oldurmediler demek.
  2. turkiye'de vekillerimizin bile giremedigi abd usleri var. kandil'de yok.

  ha bunlarin hicbiri ne pkk'yi ne ypg'yi aklar. ama turkiye'nin agzini acmadan once soyle bir kendini de dusunmesi gerektigini ortaya koyar.
 • bre deliler, bre zırcahiller! sempatizan bir tip değilim, herhangi bir tarafa duygusal bir bağlılığım yok. yahu bu adamlar oranın yerlileri değil mi? ulan biz zamanında dev ittifaklara karşı nasıl savaştık? köylüsü kadını çoluğu çocuğu toprağına düşman saldırınca topyekün girdi savaşa. aynı kafa işte lan ne laf ediyorsunuz adamlara allah aşkına? orada yaşadığı alanı saçma sapan bir oluşuma karşı savunan insanların hepsini bebek katili yaptınız ya lan, ne yaptınız abi siz? adamlar sempatik değil, zamanında anadolu toplumlarının hepsi elini nasıl kana bulaşmışsa, onlarınki de temiz değil. ama tecavüzcüler var diye toplumsal olarak tecavüzcü olmuyorsak; içlerinde bebek katili orospu çocukları var diye evini, gardaşını, bacısını, herifini bildiğin şeytanın ordusuna karşı koruyan insanları suçlamak neyine?
 • tam olarak kime hizmet ettiğini daha anlayamadığım oluşum. bugün el-kaideci grupları sınırdan kovmuşlar. onlar sınıra yaklaşınca türk askeri mevziden çıkmış vs.

  kim kimden yana? bu ortodoğu ne karışık yer amk.
 • haseke'de suriye arap cumhuriyeti askerlerine ateş açarak güvenilmez olduklarını bir kez daha göstermiş, sadece kendine sosyalist olan faşist çete. suriye ordusu ateşkes ilan etmesine rağmen saldırıyı devam ettirmiş ve kahire caddesine havan atarak da 5 sivilin ölümüne sebep olmuşlar.

  haseke'nin bir bölgesinde asılı duran suriye arap cumhuriyeti bayrağını da indirip kendi paçavralarını aşmışlar. neyseki suriye ordusu ağızlarının payını vermiş sonra.

  bu çetenin türkiye'de yaşayan savunucuları da birden ağız birliği etmişçesine esad mutlaka net özerklik vermeli, o da zamanında bize zulmetti diye sayıklamaya başladılar. anlayacağınız gene mağdur oldular.

  çok yakın zamanda öso ile ortak olup ikrime katliamında parmağınız vardı bunu da unutmadık. 2 yıl önce rojava öncesine kadar öso ve benzeri çetelere destek verdiğinizi de biliyoruz.

  açık konuşmak gerekirse ışid sizin kadar tehlikeli değil çünkü ne oldukları belli. bu çete ve savunucuları ise dost görünüp -ki yapıyorlar zaten- 5 dakikada herkesi satacak cinsteler. ne de olsa kanlarında var. hayatımda böylelerini görmemiştim. pes doğrusu !

  her şeyin bir sırası var suriye ordusu hele şu tekfircileri eşşek cennetine yollasın, ardından size de eşşek cennetinde ayrı bir ülke kuracaklar. özgürlüğünün tadını bol bol çıkarırsınız artık.
 • parlayan yıldız ypg söylevi bana 2009'da time'da çıkan erdoğan's way kapağını hatırlattı. siyasette herşey 5 dakikada değişir ve o imajı hiçbir şekilde bulamazsın. amerika'nın 2 dakika suyuna gitme ve israil'e tehdit oluştur, kartları senin üzerinden tekrar kararlar. ışidçı cihadcıların çıkış noktasının yılların şii baskısı olduğunu biliyorsun. şiileri bu kadar güçlendiren kim? ırak savaşı ve sonrasındaki yönetimler. e sen ışid'in sebebi hilkati olan abd'yle iş tutmuşsun. daha geçen obama başkanlıktan ayrılmadan önce hillary'yle birlikte türkiye'yi ve güçlü diye tanımladığı ordusunu savaşa sokamadıkları için durumu fiyasko olarak nitelendirmedi mi? ypg'ye verdiği emirleri iki ettiğinde ona ne olacağını düşün. kazanım ve parlayan yıldız ilüzyonunun ne olduğunu da düşün. yıllardır türkiye güçlü devlet potansiyeli taşıyan, ona buna saldırmayan hudutlarında refah arttıran, kürtler için en ideal ülke, geri kalan örgütler ve devletimsi yapılar ne siyasi ne de askeri olarak hayatta kalamaz bir şeyleri paylaşamaz diyoruz; ama hala dinletemiyoruz.
 • ele geçirdiği şehirlerde ilk iş tapu ve nüfus kaydı belgelerini yakan demokrasi ve özgürlük sevdalısı sevgi kelebeği barış pıtırcığı örgüt.

  http://www.haberturk.com/…s-mudurlugunu-atese-verdi
 • eline çiçek almış bir adam fotoğrafına bakıp terörist olmadıkları hükmüne varılmış terör örgütü..
  olum siz omuzlarınızın üzerinde ne taşıyorsunuz. o çiçeği verin de bi de ışidçiler fotoğraf çeksin de o garibanlar da kurtulsun teröristlikten..

  la havle...