şükela:  tümü | bugün
 • omzunda abd arması taşıyan,

  biji serok obama diye bağıran,

  sıkışınca where is us air force diyen,

  bombalanınca da abd'nin jetlerine muhtaç kalan,

  ezik bir örgüt.
  cidden bu maymun sürüsünün devrim yapacağını zanneden mal değnekleri, atanamayan che guevera'lar var demek :))
 • 3 harfli abd maşaları arasında en faali.
  abd'nin en gözdesi.

  abd adeta bir harem kurmuş, ypg'si, pkk'sı, hpg'si...
  her gün ayrı biriyle.

  bu şerefsiz sürüsü, abd'li ağababalarını mutlu etmek için rojava'daki bacılarını seal takımlarındaki yankilerin koynuna sürmekte beis görmez.

  yamuk suratlı duran kalkan'ın kandil'de kürt kızları ile kurduğu harem gibi, seal'lar da bizim ypg'ci heval kızcağızlarla günlerini gün ediyorlardır.

  chillin' hesabı, ingilizce daha iyi anlarsınız :))
 • esad'ın haseke ve kamışlıda vurmaya başladığı pkk'nın suriye uzantısı terörist örgüt.

  esad bu eylemi yüzünden abd'den uyarı aldı. abd haseke civarındaki özel kuvvet askerlerini geri çekmek zorunda kaldı.

  marksist-lenininst çizgiden emperyalist kucağa geçen bir terör örgütüdür aynı zamanda. anlıyorum ki ideolojilerin önemi yok, önemli olan menfaat ve çıkarlar.

  anlamadığım ygp'yi abd destekliyor. ypg'nin çatıştığı ışid'i suudi arabistan.

  abd'nin 15 temmuz gecesi yaşananları desteklediğini biliyoruz. suudi arabistanın da ypg ve işıd'e rağmen 15 temmuz'u maddi olarak desteklemesi orta doğunun ve özellikle arapların ne kadar kahpe olabildiklerinin kanıtı.
 • etnik bir nedenle bu örgütü destekleyenleri garipsemiyorum. ypg aynı türkiye'deki kardeşi gibi oportünist ve ustaca politikalarla bir muhaliflerin bir rejimin safına geçiyor. bir abd'nin bir rusya'nın müttefiği oluyor. terör, etnik temizlik vs. pahasına kendi ulus devletini kurma yönünde ilerliyor.

  asıl garipsediğim ota boka amerikancı iftirası atan radikal türk solunun abd'nin suriye'deki kara gücüm dediği bu örgüte olan koşulsuz desteği.

  ve bütün retoriği "etnik haklar, kahrolsun ulus-devlet, yalancı resmi tarih, devlet çok kötü" olan liberal solun etnik temizliklerle bir ulus-devlet olma yolunda ilerleyen bu örgüte desteği.

  bu ikisinin de sebebi şu sanırım: halkta karşılığı anca yüzde bir olan bu insanlar kırk yılda bir kazanmanın zevkini tatmak istiyorlar.
 • abdnin ileride oluşabilecek şii(buna direkt iran ve doğu ırak diyebiliriz) ve sünni ortadoğu ülkelerinin yanında 3. bir güç ve bunun yanında irana karşı kullanabileceği yakın bir üs amacı ile kurmak istediği büyük kürt devletinin oluşabilmesi için kullandığı ikinci kürt örgüt. birinci seneryodaki kötü: pis kaka saddam hüseyin mağdur ve devletin onlara bakmadığı oluşum barzani idi. ikinci senaryomuzdaki "pis kaka" esad idi ama hem saddam kadar gaddar olmadığı(batı gözünde) hem de rusyanın dış politikayı iyi bilip bir kaç hamle sonrasını okuyabilmesinden dolayı(gary kasparovlar bu yüzden bu topraklarda yetişiyor!) hâlâ hayatta kaldı. abd ise " madem hepsini alamadım öso ise bi bok yapamadı, bizde yeni bir pis kaka bulalım" dedi. abdnin ve akpnin bizzat desteklediği silah gönderip eğittiği öso içindeki el nusra bir anda kimsenin ne olduğunu anlayamadan hd kalite reklamcı radikal islam örgütü olan işide katıldı. ırak ordusu kurşun sıkmadan 15 20 toyata hilux kullanan bu şeriatçılara musul gibi bir şehri verdi(bakınız bu şehir için koca lozan antlaşması uzamış ingiltere ve türkiye savaş eşiğine gelmiş şeyh sait isyanı çıkmıştır bundan 100 yıl önce. şeyh sait ise eski bir sosyalist, iyi eğtimli, kadın hakları ve kürt mücadelesi için canını ortaya koyan bir kürt süper kahramanını bunun yanında türkiyenin en büyük perakende zincirinin kurucusunun dedesi(fena tamlama) ise isyanın iki numarası olduğu söylenir.(bkz: abdurrahim zapsu).bunlar eğitimsiz, faşist kadınlara değer vermeyen bir türke karşı savaşmış (bkz: mustafa kemal atatürk)) (buraya kadar okuyabilen insanların ironi yaptığımı anlayacaklarını düşünüyorum.)
  abdnin biricik ordusu olan ırak ordusunun nedense bu işid denilen örgüte hiç birşey yapmadığını bilmiyoruz. işid kobaneye gidene kadar neden durdurmadığını da. kobanede canı toprağı ve bu şeytanlarla savaşanlara karşı tek bir lafım yok. işin komikliği şimdi başlıyor. kobanede abd yardımı ile kazanılmış bir zafer ve sonradan abd ile reklamcılığı ile tüm dünyaya tanıtılmış bir örgüt var. sonradan abdden hava ve silah desteği ile suriyenin 3 de birini alıp nerdeyse akdenize varan; bunu yaparken arapları işid diye yerinden sürmüş bir örgüttür ypg(işidse öldür değilse neden sürüyorsun?)
  sonraki günlerde rusyanın da kendi tarafına çekmek istediği bir örgüt olunca altın cağını yaşamıştır son 6 ay içerisinde. rusya ve suriye son aylarda abdden kaçan bir türkiye ile dost olmak isterse işi zor bu örgütün ama abd dünki açıklaması ile esada bu örgütü kolay yedirmiyeceğini söyledi. günler ne gösterir bilinmez. türkiye-abd-rusya ilişkileri game of thrones gibi kestirmek çok güç.
  bitirmeden önce ise her ne kadar sevmesem de dış politikada davutoğlu zamanı ne kadar kötü ise ypg o kadar iyi idi. hakkını vermek lazım. lakin bu gençlerin çok eğitimli, kadın hakları savunucusu ve laik barış örgütü olarak tanımlandıran kişiler ya aptal ya polyanna ya da art niyetlidir.
  not:mobilden yazdım yazım yanlışları ve konudan konuya atlamamdan dolayı kusura bakmayın.
 • ypg/pyd ye ne zaman piyon dense 'ama turkiye de piyon' cular ortaya çıkıyor. dolaylı yoldan dünyanın en güçlü 8. ve natonun en güçlü 3. ordusuyla pyd denen hela vela velvela örgütü bir tutuyorlar. bulunduğumuz coğrafyanın şuanki önemi gözönüne alındığında natonun abd ile birlikte en önemli ordusu ve gücü denilebilir.

  türkiye cumhuriyeti bir devlettir. menfaatleri ve ulusal güvenliği uğruna hamleler yapar, diğer devletlerle ortaklık edebilir, menfaatler ters düşmeye başladığında hamle ve politika değiştirebilir. zamanında fsa ( öso ) ya yardım edilmiş fayda(!) sağlanmış, sonra isis (işıd) a yardım edilmiş, kuzeyde sinyallerini veren bir kürt hareketi engellenmiştir veya ertelenmiştir, elde edilen ucuz ve devasa boyutlarda petrol kaynaklarıyla ekonomik kriz teğet(!) geçmiştir. bu aşamalar esnasında başka devletlerle anlaşmalar yapılmış, ortak çıkarlar korunmuştur. bu çıkarları korumak ve fayda sağlamak için piyonlar kullanılmıştır: öso, işıd. pyd de bunlardan biridir. zamanın işıd nasıl parladıysa şuanki durumu odur. abartmaya gerek yok.

  bu politikalar yanlıştır doğrudur yorumlara açık ki bence çok büyük yanlışlar yapılmıştır. ama 'niye bulaştık ki amk en başta sanane elalemin savaşından' diyenler cahil pembe götlü dünyadan bihaber hümanistlerdir. 2. dünya savaşına katılmamış olmanın sonuçları farklı bir entri konusu olabilir ama örnek tam olarak budur.

  1 yıldır süregelen şuanki durum farklı şekilde hareket etmeyi gerektirmiştir ve öyle de hareket ediliyor zaten. kucaktan kucağa oturmakla itham edilen türkiye cumhuriyeti şuan ulusal güvenliğini ve devlet bütünlüğünü düşünmektedir. türkiye cumhuriyeti piyon değil, kralın dik alasıdır. rakibin şah etmesinden(darbe) kurtulmuş, kendi şah vermiştir. ki bu rakip ulusal güvenliğimize direkt olarak kasteden dünyanın en büyük gücü abd dir. şu göz ardı edilmemelidir; dış politikada ve ulusal güvenlikte her zaman olduğu gibi islamcılar sıçmış batırmış, ulusalcılara sarılmışlardır. bunun bir örneği osmanlının avrupada yaşanan devrimler ve teknolojik atılımlardan şeytan işidir diye yararlanmayıp geri kalması ve çöküşüne doğru giden süreçtir. islamcıların manda isteklerine ve yapılan işgalleri kabul etmelerine hatta çoğu cemaatçilerin ve dincilerin cephelerden bizzat kaçmalarına rağmen bu ülke vatansever ulusalcılar tarafından kurtarılmıştır.

  dediğim gibi. şuan ulusalcıların borusunun öttüğü ülkemizde büyük bir ulusal güvenlik sorunu vardır. islamcıların yine başımıza sardığı boklu ortamdan yine ulusalcılar, atatürkçüler ve vatanseverler bizi kurtaracaktır. rte bu hatasından tam zamanında dönmüştür, tarihe ismini ne olursa olsun güzel harflerle yazma şansını yakalamıştır.

  ulusal güvenliğimizi ciddi bir şekilde tehdit eden suriyenin kuzeyinde pyd/kürt oluşumu herşey şuan gittiği şekilde gider, abd politikasını değiştirmez ise bizzat türk silahli kuvvetleri tarafından temizlenecektir. abd bi sikim yiyemicektir ama 3. dünya savaşını göze alıp karşılık verebilir. sanırım şuan büyük kutupların istediği ve ihtiyaç duyduğu şey bir 3. dünya savaşıdır. her iki ihtimalde de pyd süpürülecektir. 2014-2015 ten beri süregelen tam teşekküllü pkk operasyonları o tankların başında kimlerin olduğunu göstermektedir. cemaatçiler ve dinciler de temizlendiğine göre ordudan artık dağ taş bombalama olmayacaktır.

  abd nin vezir yapmak için sürekli ileri sürdüğü piyon pyd, ütülüp sert bir şekilde masanın kenarına koyulacaktır.
 • amerika'nın kurdurduğu ve desteklediği ışid ile amerika desteğini ardına alarak savaştığı için "özgürlük savaşçıları" olarak adlandırılan örgüt.
 • y: yeni
  p: puşt
  g:gavat
  orospu çocukları alfabede harf bırakmadı,ypg ,pyd....
 • 1 mart 2003 tezkeresi'nin tbmm'de reddinin arkasından abd'nin müteefiki* haline gelen kürtlerin silahlı kuvvetleri. büyük ortadoğu projesi'nin belkemiği ve gelecekte inşa edilecek büyük petrol boru hattının koruma gücü.

  (bkz: expendables)