şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kılıçdaroğlu'nun açıklaması.

  "ypg kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur." diye de eklemiş.

  http://t24.com.tr/…in-orgutlenmis-bir-olusum,274588

  sanırım kılıçdaroğlu, "chp gelirse süreç bozulur, kürtlerle savaş başlar, ülke kaosa sürüklenir" diye içten içe düşünen türkiye'nin kahir ekseriyetinin endişesini gidermek ve "bu süreç bizimle de yürür" demek istiyor ve bu sefer garanti ikinciliğe tamah etmeyip risk alıp iktidara oynamak istiyor. garanti ikincilik için sözlükte de bolca bulunan ulusalcı arkadaşların suyuna gidecek söylemlere devam ederdi. chp'nin tabanını riske atma pahasına girişiyor bu işe. beceremezse o koltukta kalamaz, becerirse iktidar olur ve cumhuriyetin kurucu partisi ile kürt barışını gerçekleştiren lider olarak tarihe geçer.
  hayırlısı bakalım..
 • usçu bir açıklamadır. ortaçağ karanlığına karşı bir mum daha yakmaktır.
 • devamında da pkk da bir sivil toplum kuruluşu deseymiş tam olacakmış.
 • tezkere ile ilgili yaptığı açıklamalardan sonra şaşırtmamıştır. az sonra parti üyesi bağnaz gençler gelip burada çeşitli komik argümanlarla savunmaya geçerler bu hezeyanı da.

  daha önce de hakkari'de, bir tane türk bayrağı olmayan mitingde özerklikten bahsetmişliği var. bir topluluğa dalkavukluk yapılarak başarıya ulaşılamayacağı hem belediye hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde görüldü ama bu sefer ters istikametten gideyim demiş sanırım.

  20-30 yıl önce denenen ve hüsranla sonuçlanan manevralarla oy kazanacağını düşünen bir zihniyet ana muhalefet partisi başında yer alıyor. zihniyet bu kadar sığ. bu kafayla 99'da olduğu gibi baraja takıldıkları günler de gelir.
 • tarafsız bır cumhurbaşkanına nasıl oy kazandıracağı merak edilen açıklama. beyinsizlik güzel olsa gerek.
 • doğru söylüyor adam.
  ypg bir sivil toplum örgütüdür.
  böcekleri koruma ve yaşatma derneği adı altında militanlarını dağlarda gezdiren bir örgüt.
  arada sırada telef olan böcekleri de oluyor.
  kılıçdaroğlu da derneğe üye olup kobani'ye yerleşmeli.
  ha kağıttepe ha kobani ne farkeder?
 • süreç süreç diye kürtleri cebine tıkıştırmak için türlü taklalar atarken madara olan mezhepçi-has ırkçıların ağzını açık bıraktı di mi? kürt kesecek diye ışidci bile olan atatürkçüye mi gülersin, kürtler iki silkeledi mi ne olduğunu şaşıran reisçiye mi? bak nasıl biliyor tabanın ırkçı olduğunu hemen sevinmiş oley oy kazanacaz diye.

  hadi aydın türk genci yazsana törörüst kılıçdar diye?
 • sanırım kendileri asala'nın da bir vakıf olduğunu düşünüyorlardır.
 • şahsen kuduz bir ulusalcı olarak desteklediğim görüşlerdir. kürt faşistlerinin son bir kaç ayda ağır bir şekilde cezalandırıldığını, güçlerinin sınırlarını kobani'de rezil rüsva olarak gördüklerini görüyorum. akıllı bir devlet iradesi bu durumda esas düşman, daha doğrusu chp ve kemalist laik düşüncenin en büyük düşmanı islamcı şiddete yoğunlaşmasını gerekli olduğunu düşünüyorum.

  3 yıldır suriyede'ki şiddete chp dışında dişe dokunur hiç bir şey yapmayan, amaca ulaşmak için her şey mübahtır diyen akp ile flört eden, kendilerine silah dönene kadar kalleş bir siyaset sürdüren kürt hareketi her halde artık kıvama da gelmiştir.