şükela:  tümü | bugün
 • bir pkk'lı reklamını buraya taşıyıp, "doğruysa çok vahim" diye algı kasanları gösteren saçma rakamlar. olay orada zaten. bilgiler sahte, fake! sen de iyi deneme yaptın ama yemezler.
  not: başlık başa kalmış.
 • oldukça hatalı olduğunu düşündüğüm verilerdir.

  3 denizaltı, 15 tane f-16, 2 uçak gemisini yazmayı unutmuşlar.

  eğer dedikleri kadar fazla kayıp verilseydi bu kadar hızlı mesafe alınamazdı.
 • (bkz: ziyaaaa)
 • yalan olduğu oldukça uzaklardan bile belli olan veriler. sadece teröristlerin öldü diyerek resimlerini paylaştığı artıkların sayısı yukarıda iddia edilen sayıyı oldukça katlamakta. bunu aşağıdaki twitter adresinde birisi derlemiş.

  afrin'de günlük yapılan cenazelerde çekilen fotoğraflarda bile daha fazla tabut sayılabilir yukarıda verilen sayıdan.

  ypg'nin yayınladığı leşler tam liste.
 • en azından şehit rakamları için tsk ya güvenmeliyiz. 50 şehit varsa 35 yazamazlar.

  ancak diğer yandan 177 ypg rakamı da çok uydurma duruyor. amk sırf iha ile tek atışta 8-10 ypg li öldüğünü izledik. binlerce asker girecek ve 177 ypgli öldürülecek. sikerler adamı kamil. binlerce asker girdi suriyeye bunun hava desteği var. öyle 300 500 it vurup çıkmazlar dışarı.

  verilen rakamlar içinde yine en akla yatkını tsk verileri. öso konusunda emin değilim. çok da ilgilenmiyorum. keşke suriyeye hiç girmeseydik ama mecbur bıraktılar. sike sike daldık suriyeye.
 • ypkklıların dezenformasyon işinin bile bokunu çıkarttıklarını gösteren verilerdir. artık öyle bir noktaya geldi ki kendileri bile inanmıyorlar yaptıkları haberlere.
 • (bkz: yaw xe xe)
 • veriler eksik kalmış, 200 hobbit, 350 elf, 666 ork nerede?
 • operasyona katılan personel olan uzman erbaş ve sözleşmeli erlerin sayısı toplam 100 bin iken 1227 tanesinin öldürüldüğünü iddia etmek gülünç. bakın bu 100 bine orduevinde bulaşık yıkayan sözleşmeli er ile kışlanın kapısında arabaların altına ayna tutan uzman da dahil. o kadar gülünç bir rakam.

  diğer tarafa bakalım bir de 177 ypg'li terörist. ele geçirilen belde merkezi, köy ve stratejik nokta sayısı 136. yani bu hesaba göre her noktaya yaklaşık 1.2 ypg'li düşüyor. afrin'in neredeyse yarısı tdöso ve tsk kontrolünde madem bu kadar az sayıda ölüye bu kadar çok kayıp verdiriyorsun bu kontrol edilen alan kaybı nereden geliyor? sohr dediğiniz de herhangi bir resmi tanınmışlığı olmayanbir propaganda makinesi.

  bu propagandalar bizleri değil, ortalama zeka altındaki düşünme yetisinden yoksun terör destekçilerini ve cihangir solcularını kandırmak için yapılıyor. geçiniz.