şükela:  tümü | bugün soru sor
 • terör örgütü ypg'nin ağa babaları abd'nin direktifi ile bugün itibarı ile açıkladığı karardır.

  kaynak

  edit: terör örgütü karşıtı herkesi akp yanlısı olarak yaftalayanların niyeti apaçık belli. ayrıca bu haber bizzat abd ve ypg tarafından açıklandı.
 • önünde sonunda olacak şeydir lakin kaynak olarak verilen reuters çakallık yapıp sanki ypg şu an çıkıyormuş imajı yaratmış. el sıkışmalar allaha ısmarladık falan, halbuki durum mcgurk abinin dediği bir laf sadece.

  eğitim bitince ayrılacaklarmış, eğitim ne zaman biter?belirsiz.
 • ak kardeşlerim neden her habere tuzlukla koşuyorsunuz? biraz bekleyin olay netleşsin ondan sonra baba laflar edin. biliyorsunuz sizin partinin sağı solu belli olmuyor tutarlılık konusunda. az durun, sabredin biliyorum uzun süredir dediğiniz hemen hemen hiçbir şey gerçekleşmiyor, her şey aleyhinize, içinizde patlıyor ama yine de durun sabredin içinizdeki ayrıştırıcı, bölücü, nefret tohumlarını sonra dökün tamam mı ak kardeşlerim?
 • ülkem açısından iyi bir haber olarak görünse de aslında öyle olmadığını düşündüğüm. sinsi pislik amerika'nın kesin başka bir hesabı vardır.

  benim bu haberden anladığım, amerika'nın kuklasını bir yerden alıp bir yere koyduğu. yani yeri ve zamanı geldiğinde istediği gibi yeniden kullanabilecek. tsk kendi kapasitesiyle ypg denen terörist grubunu kolaylıkla dümdüz eder ona şüphe yok fakat tadımızı kaçırması gereken şey amerika'nın bizzat kendisi. zira amerika 'hop' dediğinde durmak zorunda kalıyor herkes farkında mısınız? amerikan yavşaklarına 'höst' dediğimiz gün sevinmeliyiz bence. bugün o gün değil.

  bu iki yüzlü kan emici coniler bu topraklardan temizlenmeden ne bize ne de bir başkasına rahat yok..

  düzeltme: "sinsi pislik amerika'nın kesin başka bir hesabı vardır." eklendi.
 • yaşadığımız çağda çok enteresan gelişmelerle karşılaşıyoruz. bu da onlardan biri. bir terör örgütü başka bir terör örgütünü kovma bahanesiyle alan kazanıyor, girdiği alanlardan çekilmesi için kendisine uyarılar yapılıyor ve başka bir ülkede "tamam en kısa zamanda çekilecekler biraz daha sabredin" diye açıklamalarda bulunuyor. taraflarını siktir et bu neresinden bakarsanız bakın skandaldır. dünynın başına bela üstüne bela açan abd, kendi elleriyle büyütüp beslediği terör örgütlerini bölge ülkelerinin muhatabı haline getiriyor.
 • menbiç i komple bırakıp gitmiyorlar bildiğim kadarıyla sadece oradaki kuvvetlerin içinde adı ypg olan bir kısmı geri gidiyor.
 • gidiyor da rakka'ya gidiyor be kardeş. bir kırmızı çizgiden diğer kırmızı çizgiye şeklinde. sen de buna seviniyorsun ne diyeyim? yani bence de sevin rakka'dan ışid'in çıkartılacağı için de kendi sevinme sebebin sanki çelişkili gibi.
 • en son ağustos'ta abd dış işleri bakanı kerry, aynı lafı etmişti. pkk/ypg, habire çekilip duruyor menbiç'ten.

  peki gerçekte ne olmuştu. 2 yeni örgüt kuran pkk/ypg güçleri, bu isimle ve yeni bayraklarla dolaşmaya başlamışlardı. boşuna beklemeyin. pkk/ypg, biz oradan sike sike atmadıkça menbiç'ten çekilmez.

  edit : tam tahmin ettiğim gibi. menbiç tarafından el-bab'a doğru ilerlemeye devam ediyorlar. ancak aldıkları yerleri "sdf el bab askeri meclisi" aldı diye ilan ettiler. askeri meclisi kimin oluşturduğu belli. %90-95 pkk/ypg, %5-10 parayla tutulmuş salak arap.
 • cahil, nefretle büyütülmüş türk milliyetçisi mastürbasyonu.

  edit: imla
 • cahil, nefretle büyütülmüş kürt faşistinin kahroluşu.