şükela:  tümü | bugün
  • üm üniversitelerde araştırma görevlisi atamalarının 50/d statüsünde olması ve yardımcı doçent kadrolarına atanmalarda performans esaslı geçişe yönelik 01 temmuz 2017 tarihli yasal düzenleme 01 ocak 2018 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiş.
    https://www.memurlar.net/…html?utm_source=headlines
  • performans sistemi yerine nitelik değerlendirme sistemi getirilse daha iyi olacağını düşündüğüm uygulama. 33/a kadrosunda bulunan arş. gör. nin daimi kadrodan dolayı üzerinde stres olmuyordu. aslında araştırmacıların yükünü olabildiğince azaltmak gerek. bu uygulama yeni dönemde alınan arş. gör. olacaklar için zor, yrd. doç. olacaklar için kolaylaştırıcı olacak gibi görünüyor. ancak teoriğin pratikle uyuşmadığı bir sistem olduysa insanların vay haline.

ülkemizin güçlenmesi bilimsel ve ekonomik güçle olacaktır. eğitime önem vermeyen toplumlar yok olmuştur. kaliteli eğitimin arzı ancak toplumsal samimi bir taleple mümkün olacaktır.

not: öğretmen ve eğitimcilerden işlerini yanlış yapan muhakkak vardır. ancak kaliteyi yakalamak için değer vermeniz gerekli. bilgimiz olmadığı konuda konuşmamayı öğrendiğimizde ilerleyeceğiz.
  • 33/a kadrosuna geçmeyi bekleyen, umut eden ve üniversitesinin bu kadroya geçiş kriterlerini sağlayabilmek için çalışan binlerce 50/d'li araştırma görevlisini şimdiden doktora sürelerinin sonunda işsiz kalma gerçeğiyle karşı karşıya bırakmıştır.

efendim? yar. doç. kadrosu mu dediniz? güldürmeyin ulan.
  • okuduğum okul olan itü elektronik ve haberleşme mühendisliğinde hoca olmak ve sevgili şehrim istanbulda kalmak en büyük arzularımdan biridir.
    araştırma görevlisi maaşı 4500 tl, yeni mezun bir mühendisin alacağından oldukça fazla, güzel dedim.
    parayla pulla işim yok saygın olurum dedim.
    yaşlanınca etrafımda bir sürü genç olur onları hayata hazırlarım dedim.
    birine değil, bilime hizmet ederim dedim.
    demez olaydım.
    bir hayalimin tadını daha kursağımda bıraktılar.
    kendi yeğenlerini, kendi adamlarını yerleştireceklerini bile bile ben okulda nasıl kalayım, nasıl 6 sene master ve doktora ile çalışamayacağım bir işe emek vereyim?

sonra 5 değil 55 babayiid birleşse yine araba yapamazsınız, yine yapamazsınız.

mamudo gurban yallah bostona.