şükela:  tümü | bugün
  • bir ysk yazılımcısının itiraflarıdır. özetle; 16 nisan referandum seçiminde seçsis'te tezgah döndü demektedir.

"btk'da 11 yıl ,4 yıl tubitak'ta ve devletimizin bir çok alanında yazılım ve programlama ihtiyacını gidermiş biri olarak ve son olarak ysk'nın seçim yazılımı üzerine çalışma yapmış bir sistem mühendisi olarak söylüyorum. çok ciddi bir kumpas var. saat 18:00 ile 20:45 arası ysk'da bir sürü dalga dümen tezgah döndü ve bizi tehdit ettiler. ysk'da çalışan üst memurlar bir bokurı içine battıklarını söyleniyorlardı ve bunu bir grup veri merkezindeki yazılımcı ile tehditle zorbalıkla a.a ile birlikte kordinasyonlu ve sistematik şekilde manipüle ederek oy "votescrolling" kaydırma işlemi yaptılar. bu işlem saat 20:00 ila 20:50 arasında oldu çünkü televizyonda fark edilmiş olmalı ki 3.5 m oy farkı 20 dakika içerisinde 1.2 m düştü. bu dakikalarla benim server management ile bağlantım kesildi. chp ve diğer partilerinde ysk seçim programında bilerek kesinti yaşandı çünkü fake columlar giriler row edildi (sahte değer.) aradaki fark kapatılmaya çalışıldı. yazılımcılar programa ve veritabanına manuel edit işlemine başladılar matematiksel olarak her şeyi elle değiştirdiler. aslında bu tezgah haftalar belkide aylar öncesinden hazırlanrnıştı provaları yapılmıştı bile. size çok rahat bir şekilde "hayır" oyunun galip geldiğini söyleyebilirim çünkü system adrninistrative alanındayım ben ve oyları server database'ye insert akışını takip ediyordum ve sql sorgusu gönderdiğim vakit hayır oyunun %9'dan fazla farkla önde olduğunu söyleyebilirim. savcılığın özellikle güçlü uzmanlarla ysk'da sistem loglarına 20:00 ila 20:40 arası baktırması her şeyi ortaya dökecek.. yazdıklarımda yazılımsal bazı terimler var yazılımla ilgilenenler zaten anlayacaklardır ne demek istediğimi hosçakalın."

https://twitter.com/…tus/854295154034966528/photo/1
  • doğru mudur değil midir bilinmez ama bu işin tekniği ilk kez bu kadar ayrıntılı göz önüne serilmiştir..

bu işlerden anlayan arkadaşların bilgilendirme yapması çok iyi olacaktır..

(bkz: böyle bir şey olabilir mi)
  • aşırı gerçekçi bir yazı.

hemen inandım şahsen.

adam sonuçta sistem demiş, database demiş, row mow demiş....
  • tutanaklar var mı var. karşılaştır. seçsis'te kaydırma mümkün değil. sandık sandık sayılar mevcut.
    sikindirik fetöcüler iş başında. amaç belli.
  • çünkü fake columlar giriler row edildi ne demek amk
  • sql falan da demiş.
    votes kaydırma yapılmış.
    brain down edilmiş.
    ben tatmin oldum.
    şüphesiz kı düşünenler için ibret vardır.
    (bkz: fetö kokusu)
  • (bkz: row mow sallayalim kanka)

rowluk mowluk is yok, tutanaklar orada, chp bilgi islem burada.
  • inandırıcı olma çabası aşırıya kaçmış metindir. ben inanmadım. bence konuyu sulandırmak için fake bir metin hazırlamışlar, buradan yaymaya çalışıyorlar. böyle biri varsa çıksın, gerçek adıyla sanıyla itiraf etsin, işsiz kalmaz, kahraman olur, merak etmesin.

şimdi bunu yaymaya başlayacak birileri. bir kaç saat içinde de fake olduğu açıklanacak, yayanların morali sıfırlanacak, yalancı çoban durumuna düşecekler. yemeyin artık bunları. mühürsüz pusulalara odaklanın.
  • baya inandırıcı olmuş gerçekten. ben de bir yazılım mühendisiyim ve böyle bir dümeni halka anlatacak olsam yok fake column'muş yok row edilmiş bunlara ne gircem aq halkın anlayacağı bir dilden anlatmaya çalışırım. yazıda tamamen "yazılım mühendisi olduğu belli olsun :))))" diye saçma sapan terimlere yer verilmiş.

not: hayır
  • yaymayın beyler, sulandırma amaçlı bir şey. mühürsüz oylara, mükerrer oylara, silme oylara odaklanın.

edit: sizin ben aq. lan canlandırmayın şu başlığı.