şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • az önce ysk taraafından açıklanmıştır.

  khk ile daha önceden görevlerinden uzaklaştıran isimler seçimi kazansalarda mazbataları verilmeyecekmiş.

  kaynak~~

  kişisel yorum olarak, saçma gelen bu kişilere mazbata verilmemesi değil, eğer zaten kazansa da mazbata verilmeyecek bu kişiler nasıl aday gösterilebiliyor.

  yazık değil mi milli iradeye? insanlara aslında seçemeyecekleri adayları seçtirerek ikinci sırada ve seçilemeyen yani milli iradeyle gelmemiş birine mazbata vermek?

  aynı olay millet ittifakına oy vereceklere onların anası belleyeceğiz diyen cumhur ittifakı adayı içinde geçerliydi. adam sabıkalıymış ne hikmetse ve başkanlığı düşürülmüştü geçtiğimiz gün.

  edit: imla
 • 'ben sana aday olamazsın demedim,hobi olarak yine ol' demiştir.

  saçmalık ve hukuksuzluğun daniskası olaydır.
 • terör destekçilerini rahatsız eden hukuki olay.

  edit: söz konusu belediyeler küçük çaplı ilçe belediyeleri. büyükşehir belediyelerini ilgilendiren bir durum yok. götünüzü yırtmanıza gerek yok kara propaganda için sayın ceapeliler.
 • ysk’nın kapatılması gerektiğini gösteren haber. kapatın kardeş, bırakın reyiz seçimsiz kendi kendine atasın herkesi. en azından boş yere sinirimiz bozulmaz.
 • seçim gününden beri rast geldiğim en büyük orospu çocukluğu bu olabilir. ulan madem khk’lıların belediye başkanı olması yasak, adaylıklarına neden ses etmediniz? tabii doğru ya, hepsi planın parçası. akp’nin rüyasında bile alamayacağı diyarbakır ve mardin’de khk’lılar seçilsin, biz de böyle şerefsizce bir yöntemle çökelim belediyelere dediniz değil mi? tarih sizi unutmayacak ahlaksız it sürüsü.
 • aday olmalarına ses etme sonra da kişi seçilince olmaz de. o.baydemir'in de bir zamanlar dediği gibi 'hassiktir' diyorum.
 • ysk'nın khk'lı başkan adaylığına izin vermesi ve fakat kazanmasını yasakladığı karar. dolayısıyla, "yarışa gir; kazanmak yok. işinize gelirse" denilmiş. bugün paylaşılan kara deliğin mesafesiyle, bizim demokrasimizin uzaklığı eşittir.
 • neden seçim yapıyoruz acaba?

  neden oy veriyoruz?

  ikinci sırada tamamlayan de ne ola?

  hangi yasa, hangi yönetmeliğe göre?

  kazanan partinin 1. sıradaki meclis üyesine neden vermiyorsunuz?

  adaylığını kabul etmeseydiniz o zaman.

  keyfi atayın gitsin kayyumu bitsin.

  muz cumhuriyeti

  guguk devleti
 • tamam verme güzel karar ama aynı şeyi neden pkk ve dhkp-c'den ceza almış kişilere de uygulamıyorsunuz? belediye başkanlarından tutun milletvekillerine kadar pkk ve dhkp-c faaliyetleri nedeniyle ceza almış çok sayıda kişi var.
  diğerleri teröristte bunlar ne?
 • chp'li ve hdp'li seçmeni yasa boğacak haberdir..

  doğu'da hdp'nin tamamen silinmesi anlamına da gelir. apo heykelcilerine tahammülü kalmadı artık kimsenin..

  kimse derken chp'yi kastetmiyorum.. onlar doğu'da ezilen hdp'yi batıda diriltiyorlar senelerdir.

  askerler bize saldırıyor