şükela:  tümü | bugün
 • malumunuz üzere, adalet ve kalkınma partisi başa geldiği 2002 yılından beri iktidarda. milletimizin bu yöndeki takdirine saygı duymak dışında bir seçeneğimiz olmamakla beraber, ortada çok can sıkıcı bir durum var ki o da özellikle 2007'den bu yana yüksek seçim kurulunun meşruiyetinin sorgulanmış olmaya başlaması.

  türkiye cumhuriyetinin belki de en önemli seçimlerine gittiğimiz bu günlerde ise bu durum artık ayyuka çıkmış durumda. öyle ki, bir cumhurbaşkanı adayı olan muharrem ince seçim çalışmalarına başladığı günden beri seçim gecesi gerekirse 50 bin avukatla ysk'nın kapısında bekleyeceğini söylüyor. muhalif seçmenin gözünde ise özellikle 2107 referandumu ve özellikle 2014 ankara belediye başkanlığı seçimleri son derece şaibeli.

  mansur yavaş ve melih gökçek'in başa baş gittiği 2014 yerel seçimlerinde oylara dair veri akışının bir anda durması, bunun melih gökçek ve efkan ala'nın seçim merkezine gitmesiyle aynı zamanlara denk gelmesi şüpheleri artırdı. bütün bu olanların üzerine, 2017 anayasa referandumunda ysk'nın mühürsüz oyları geçerli sayacağını 'oylar sayılırken' açıklaması artık ysk'nın halk nezdindeki meşruiyetini yitirmesine sebep oldu.

  şeffaf olmayan bu ysk uygulamalarını aşmanın basit bir yöntemi var. 6 tane cumhurbaşkanı adayının olduğu bir seçime gidiyoruz. 24 haziran gecesi cumhurbaşkanı adaylarına yanlarında ikişer hukuk danışmanı (avukat, hakim vb.) ve bir gözlemci ile ysk içinde bulunma ve oyların toplanması ve birleştirilmesi işlemine gözlemci olarak dahil olma hakkı tanınması bütün bu şaibelerin önüne geçer.

  'kul hakkı yemek' gibi dinen ve vicdanen rahatsızlık verici böyle bir konuda özellikle muhafazakar olmalarıyla bilinen mevcut iktidar partisi ve cumhurbaşkanına gönül veren adalet ve kalkınma partisi seçmenlerinin vicdanen rahat etmeleri açısından, böyle bir uygulamanın bir an önce gerçekleştirileceği ve önünde yasal engeller varsa cumhurbaşkanımız sayın recep tayyip erdoğan tarafından bu engellerin hızla aşılacağına olan inancım tamdır.

  bu vesileyle bu kampanyayı başlatmış ve mevcut tüm cumhurbaşkanı adaylarımıza duyurmuş olmak istedim. destekleriniz için şimdiden sağ olun. teşekkürler.