şükela:  tümü | bugün
 • üniversite yönetimi'nin onayladığı proje.
  ''öğrencilerimizin en tedirgin olduğu konulardan biri kampüsün her zaman herkese açılacak olmasıydı. fakat üniversite yönetimi böyle bir durumun olmadığını; millet bahçesi projesinin herkese her zaman açık piknik yapılabilecek bir proje olmadığını ifade etti. millet bahçesi projesi ile üniversitemize ödenek sağlanarak kampüs güzelleştirilecekken, aynı zamanda vatandaşlara, gençlere üniversitemizin ve kampüsümüzün tanıtımı yapılacak. lise gezileri büyük oranda arttırılacakken, aynı zamanda ailelerin, vatandaşların üniversite hakkında bilgi sahibi olabileceğini ,kampüsü gezip görebileceklerini ifade etti. kesin olmamak ile beraber tarihi bir yapıda olan üniversite kampüsünün gruplar halinde ve rehber eşliğinde de tanıtımı yapılabileceği eklendi. giriş-çıkış saatleri belli olan planlı bir millet bahçesi olacak.''

  okullar zaten her zaman ytü'ye gezi düzenliyordu. bu gibi bir etkinlik için okulun millet bahçesi olmasına gerek yok yani.okula ödenek sağlanacak olması da gezilerin paralı olacağı anlamına mı geliyor? liselerin düzenlediği gezilerde üniversite için para talep edilmez sadece servis ücreti istenir -benim lisede gittiğim tüm üniversite gezilerinde durum böyleydi-. ayrıca okulu gezmek isteyen insanlar tercih günlerinde de gelip gezebilir. altına sığınılan bahaneler gayet boş ve gereksiz. okul yönetiminin sunduğu sebeplerle ''millet bahçesi'' kavramı zaten çelişiyor.

  yıldız teknik üniversitesi sadece öğrencilere aittir, millet bahçesi olamaz. okulumuzun millet bahçesi olmasını istemiyoruz.
  destek olmak için change.org'da başlatılan kampanyayı imzalarsanız çok sevinirim.
  kampanya: https://t.co/gnnd3t9xos

  ilgili haber: https://www.ytukampus.com/…-millet-bahcesi-projesi/
 • bir üniversitenin daha ne kadar içine edebiliriz isimli projedir.

  önce yıldız kampüsünü yavaş yavaş alarak öğrencileri davutpaşa isimli izbe dağ başına mahkum etmişler şimdi de üniversite okumanın anlamı olan kampüsü esenler çingenelerine ve koyunlarına peşkeş çekmektedirler. birkaç oy uğruna yüz yıllık tarihi olan okulu bu şekilde maymun etmek de zaten günümüz yönetimine yakışırdı.

  kampanya falan için uğraşan arkadaşlar da kendilerini boşa yormasınlar değişen bir şey olmayacak. şimdi olmazsa ileride zaten yavaş yavaş üniversiteyi bitirmeye devam edecekler. zamanının komünist üniversitelerinden olan bir okulu asla rahat bırakmazlar.

  saygılarımla.
 • malum sebeplerle beşiktaş’taki güzelim yıldız kampüsünden kovulan öğrencilere, yine malum sebeplerle yeni kampüsün dar edilecek olması.
 • rezalet gibi rezalettir
 • siyasi iktidara bağımlı olan üniversite yönetiminin kampüsü ticarileştirme amacıyla attığı bir adımdır. her şeyin her şeyle ilişkili olduğu mevcut siyasal konjonktürde iktidar tarafından topyekün üniversitelerin özerkliğine karşı açılan savaşın dışında düşünülemez. koca üniversite kampüsünde adam akıllı bir bookstore yok ama yakında beltur falan olur...
 • dün gündem ahmet kural&sıla davasıyla meşgul olduğundan hak ettiği ilgiyi göremeyen hadise.
 • gerçekleştiğinde esenler'in hızlı gençlerinin taş binanın orta bahçesinde yatıp yuvarlanacakları çılgın proje.

  pek muhterem rektörümüzü bu muhteşem projeye verdiği destekten ötürü kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. (bkz: bahri şahin)
 • millet bahçesi ayağına imara açılacaktır. yüz ölçümü sebebiyle 88 blokluk bir site kurulabilir her biri 24 katlı ve her katta 4 daire olsa, fen-edebiyat fakültesi yerine nargile cafex, elektronik fakültesi yerine avm ve inşaat fakültesini de yıktık mı tamamdır. eved.
 • umarım allah vardır da, ölünce kurtulamazlar.
  güzel olan herşeye düşman olanların, nefes aldığımız yegane yerlerden birini daha istila etmesidir.
 • kadrolaşmanın getirisidir.

  (bkz: ne ekersen onu biçersin)