şükela:  tümü | bugün
  • dişi sinekle yaklaşmamak gerekir ...
  • hocaların payı çok büyüktür bu tespitimde,, ytü'nün en zor bölümüdür..
  • (bkz: davutpasa)
  • sadece 2 sene okudum, biraktim (bkz: okulu birakip tekrar oss ye girmek) aslinda hic meslek dersi almadim daha teknik resim, statik vs disinda, ama yine de bu cehennem 2 senenin acisini buraya kusmak istiyorum. lacka bir okul (ilk hafta ders olmaz kurali) ciddiyetsiz ogretim gorevlileri (4 saatlik dersi 20 dakikada bitiren, kafasina gore derse gelmeyen) aman hic bir seye siz dokunmayin zarar gelmesin biz yapalim seyredin denilen laboratuarlar, curuk siralarda cizilmis teknik resimler sonrasi "kagit kirli" diye sinifta birakmalar (o sirada kirtletmeden cizin de goreyim), yorucu zor bir bolum, 2. sinifta hala cikmamis okul kimlik kartim (bundan sikayet etmeye ogrenci islerine gittigimde bir cocuk konuya girip, ben 4. siniftayim hala cikmadi demisti), bilgisayar destekli teknik resim dersi adli dersimizi "bilgisayar yok maalesef" denerek bilgisayarsiz islenmesi (autocad icin ayri bir kursu varmis ama (bkz: seyyid gani)), bilgisayar1 adli haftada 4 saatlik dersin 40 kisilik grubu 4 postada 1'er saat alarak yapilmasi (10 kisililk lab sorunu...), tum bunlari yaptiktan sonra deli gibi kazik sinavlar, ilk sene boyunca gidilmek zorunda olan davutpasa kampusu (allahin unuttugu yer), 196 erkek 4 kiz iceren bolum (cinsiyetinizin ne oldugu fark etmez hem kizlar hem erkekler icin igrenc bir durum, ayrica okul nufusunun buyuk cogunlugu makine muhendisi oldugundan insanlar fellik fellik kacar sizden), osym klavuzundaki %30 ingilizce egitim yalani (turkce egitim okulda %100), zayif sosyallesme imkanlari...
    tum bunlari gecersek kisisel sorunlarim... su buhari kazanlari, hidrofor calisma prensibi, civata turleri gibi nefret ettigim hic merak etmedigim dersler, birakilmis bir okul, bosa gecmis 2 sene ama 3-4 tane iyi arkadas. iste budur yildiz makine. sirf diplomasi gecerli oldugu icin veya yildiz makinenin makine sektorune hakim olmasindan dolayi tercih edildigini dusunmekteyim.

buradan oss puanini almis universiteyle ilgili binlerce hayali olanlara sesleniyorum, bakin eger makinelere tapmiyorsaniz, cocuklugunuzdan beri herseyin calisma prensibini merak etmiyor, radyolarin vs icini kirip incelemiyorsaniz, fizik ve matematik sizin icin hayat tarzi degilse, lisede sinifin en caliskani degilseniz ve calismak sizin icin yasama sekli degilse, devlet dairelerine yatkin degilseniz, sabirli biri degilseniz, "benim kariyla kizla isim olmaz sabahtan aksama kadar ders caliscam iyi ortalama yapicam" mantigina sahip degilseniz asla ama asla (bakin "asla" diyorum, eger ikna olmadiysaniz gelin mesaj atin, sizi ikna edeyim.) tercih etmeyin. ustteki ozelliklere sahipseniz hemen ilk siraya tercihinizi yapin, sizin icin en uygun tercih olacaktir. diploması filan da piyasada gayet gecerli, turkiye'nin en iyi makine muhendisliklerinden biri. oyle ki "makine fakultesi" sadece itu ve yildiz'da var.
  • somun civata makina makina şeklinde uzunca bi marşları olan bölüm
  • heteroseksüel ortam
  • 3 erkeğe 1 erkek düşmesi nedeniyle okulun tüm sosyal klüplerini işgal etmiş öğrencilere sahip mühendislik bölümü.
  • okudukca insanın daha bi ısındığı,4 senede bitirmenin neredeyse imkansız olduğu,nedense bana lise havası hissettiren yıldız teknik bölümü.