şükela:  tümü | bugün
  • altı üstü kapı anasını satayım. niye bu kadar anlam yüklemeye çalışıyorsunuz ki?
  • brütalizmden bihaber olan cahillerin bok attığı kapı.

çok eleştirmek istiyorsanız istanbul üniversitesi avcılar kampüsünün kapısını öneririm, beyazıt’taki sanat eserinden sonra o kapıyı yapanın da çizenin de aklı olmadığı kesin mesela.
  • mimariden amatör seviyede dahi anlamayanların sanki profesyonellermişcesine eleştirdiği, benimse brutalist mimarisi ile beğendiğim kapı. gayet de olmuş. a, o fiyata olmuş mu, o konuda bir şey diyemeyeceğim, çünkü böyle bir şey için rayiç bedel nedir, hiçbir bilgim yok.

bakın, beğenmedim, dersiniz anlarım, öylesi başım üstüne. ama, estetik, mimari zart zurt falan diye hiçbir bilginizin olmadığı konularda topa girerseniz, estetik namına mimari ile ilgili ne biliyorsun sayın zırcahil, diye sorduklarında bozulmayın. ha, bozulup araştırır ve kendinizi geliştirirseniz, o kabulüm.

diğer yandan, nazi mimarisi diyen sığır yavrusu art deco ile brutalizmi ayıramadığı gibi, totaliter rejim art decosundan hiç anlamıyor.

bilmediğiniz bi haltı da sanki çok biliyormuş, evrenin sırlarını keşfetmiş edasıyla ölümüne eleştirmeyin. az bir okuyun, araştırın, öğrenin. ondan sonra sözlük çok bozdu. bozar tabi, sizin gibi zırcahil sığır yazarlardan geçilmiyor ki ortalık.
  • bundan önceki halini bilmeyenlerin yorum yaptığı kapıdır.

ulan derse mi geliyorduk şantiyeye mala vurmaya mı belli değildi be bir de beğenmiyorlar.

sen aralık sonu kış ayında yerde 50cm kar varken gelip fizik 2 vizesine girdin mi o yokuştan?

de gidi de
  • betona para gömmeye bu kadar meraklı insan topluluğuna bir daha rastlar mıyız acep? adamlar milyarları sadece altından geçeceğin başka hiçbir görevi olmayan kapıya rahatça gömebiliyorlar...pes..
  • tie rod deliklerini kapatsalardi bari.
  • bende altın varaklı arabesk,islami süslemelerle kaplı bişey zannettim.o iri köpek uyuşturucu falanmı kokluyor ben onu merak ettim..
  • kapı iyi de çevresi kötü.

kapının önünde çıngıraklı deve madalyonu gibi sürekli dönen birşey var. bir tarafı ytü amblemi bir tarafına esenler belediyesi reklam vermiş. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

metrodan kapıya öğrenci taşıyan üst geçitse a noktasından b noktasına giden en uzun yol. hem de trafiği bir nebze olsun dahi azaltır hali yok. sözde engelliler için merdivensiz üst geçit. kaydırak kadar dik yokuşu tekerlekli sandalye 3 kişi ittirse çıkamaz.

peşin edit : kavşakların gerizekalıca konumları ise bambaşka bir konu. o çevrenin en büyük trafik kaynağı gözetilmek şöyle dursun 'acaba üniversiteye nasıl bir ibnelik yapsak?' diyerek konumları değiştirilmiş.
  • memlekette insanlar acliktan patir patir intihar ederken giris kapisini 2 milyon tl'ye yaptirmak...!
    taptiginiz betonlar mezariniz olsun!