• tasarımında rol alan ve onay sürecinde bulunanları kutluyorum.
    köklü geçmişini ve içinde gerçekleştirilen eylemi vurgulayan sadelikte bir giriş olmuş.
    son yılların modası, yok selçuklu olmadı türk islam, şu yandanda osmanlı bezemesi falan denmeyip pat diye saplamış arkadaşlar.
    ee yazar efendi amacın bu tarz bir yapı da değildiyse pavyon kapısı mı konduracaklardı?
  • şık bir kapıdır.
  • neden 2 milyon tl(turnikeler falan dahil mi acaba fiyata)? bana pahalı geldi. neden 1 yılı aşkın sürede bitmiş bu da uzun süre gibi geldi. işin vahim yanlarından biri de fonksiyonelliği, işlevselliği ne bu kapının onu anlayamadım. hele orta üst kısım ne işe yarar anlayamadım. gölgelik desen az bir yer ve zaten beton ve içi demir bir gölgelik oldukça pahalı. işlevsillik derken sırf görüntü için 2 milyon tl'ye bu para verilmesi saçma; içeri girişi engelleyen bir sistemin parçası değil bu kapı, bunun için farklı sistemler var. bir de turnikelere biraz uzun merdiven yapmışlar, millete eziyet. böyle kapı yapacak kadar zengin bir ülke değiliz ve daha ucuza daha güzel bir şey yapılabilirdi. bu arada görüntü hem kısmen hoşuma gitti, ucube olduğuna katılmıyorum ama hem de kötü çünkü basık bir yapı(uzaktan bakınca iç daralıyor kısmen falan) ve bence dediğim gibi gereksiz olmuş. ama toplamda yapıyı sevsem de ben 2 milyon tl fiyata takıldım ve en üst kısımın(tavan) ağır beton olmasına.

bu arada kapı kültürü ortaasya türkler'de de önemlidir ve gösterişli kapı yaparlar medrese, han falan.

bekçi kulübeleri yapılırdı sağ ve solda ve üstte hafif, paslanmaz yapı ile gölgelik. çok daha ucuza bitebilirdi. bu arada yapı yap, pahalı göster, at cebe bir dönem olan bir şeydir maalesef, günümüz için yorum yok..
  • brütalizmden bihaber olan cahillerin bok attığı kapı.

çok eleştirmek istiyorsanız istanbul üniversitesi avcılar kampüsünün kapısını öneririm, beyazıt’taki sanat eserinden sonra o kapıyı yapanın da çizenin de aklı olmadığı kesin mesela.
  • türk telekom arenanın dış cephesi gibi olmuş
  • hergün geçtiğim kapı. fotoda güzel çıkmış yakından daha kötü.
  • asıl sorun şu: neden bir kapı-geçit yapmak zorundasın?
  • mimariden amatör seviyede dahi anlamayanların sanki profesyonellermişcesine eleştirdiği, benimse brutalist mimarisi ile beğendiğim kapı. gayet de olmuş. a, o fiyata olmuş mu, o konuda bir şey diyemeyeceğim, çünkü böyle bir şey için rayiç bedel nedir, hiçbir bilgim yok.

bakın, beğenmedim, dersiniz anlarım, öylesi başım üstüne. ama, estetik, mimari zart zurt falan diye hiçbir bilginizin olmadığı konularda topa girerseniz, estetik namına mimari ile ilgili ne biliyorsun sayın zırcahil, diye sorduklarında bozulmayın. ha, bozulup araştırır ve kendinizi geliştirirseniz, o kabulüm.

diğer yandan, nazi mimarisi diyen sığır yavrusu art deco ile brutalizmi ayıramadığı gibi, totaliter rejim art decosundan hiç anlamıyor.

bilmediğiniz bi haltı da sanki çok biliyormuş, evrenin sırlarını keşfetmiş edasıyla ölümüne eleştirmeyin. az bir okuyun, araştırın, öğrenin. ondan sonra sözlük çok bozdu. bozar tabi, sizin gibi zırcahil sığır yazarlardan geçilmiyor ki ortalık.
  • bundan önceki halini bilmeyenlerin yorum yaptığı kapıdır.

ulan derse mi geliyorduk şantiyeye mala vurmaya mı belli değildi be bir de beğenmiyorlar.

sen aralık sonu kış ayında yerde 50cm kar varken gelip fizik 2 vizesine girdin mi o yokuştan?

de gidi de
  • betona para gömmeye bu kadar meraklı insan topluluğuna bir daha rastlar mıyız acep? adamlar milyarları sadece altından geçeceğin başka hiçbir görevi olmayan kapıya rahatça gömebiliyorlar...pes..
hesabın var mı? giriş yap