şükela:  tümü | bugün
 • neden 2 milyon tl(turnikeler falan dahil mi acaba fiyata)? bana pahalı geldi. neden 1 yılı aşkın sürede bitmiş bu da uzun süre gibi geldi. işin vahim yanlarından biri de fonksiyonelliği, işlevselliği ne bu kapının onu anlayamadım. hele orta üst kısım ne işe yarar anlayamadım. gölgelik desen az bir yer ve zaten beton ve içi demir bir gölgelik oldukça pahalı. işlevsillik derken sırf görüntü için 2 milyon tl'ye bu para verilmesi saçma; içeri girişi engelleyen bir sistemin parçası değil bu kapı, bunun için farklı sistemler var. bir de turnikelere biraz uzun merdiven yapmışlar, millete eziyet. böyle kapı yapacak kadar zengin bir ülke değiliz ve daha ucuza daha güzel bir şey yapılabilirdi. bu arada görüntü hem kısmen hoşuma gitti, ucube olduğuna katılmıyorum ama hem de kötü çünkü basık bir yapı(uzaktan bakınca iç daralıyor kısmen falan) ve bence dediğim gibi gereksiz olmuş. ama toplamda yapıyı sevsem de ben 2 milyon tl fiyata takıldım ve en üst kısımın(tavan) ağır beton olmasına.

  bu arada kapı kültürü ortaasya türkler'de de önemlidir ve gösterişli kapı yaparlar medrese, han falan.

  bekçi kulübeleri yapılırdı sağ ve solda ve üstte hafif, paslanmaz yapı ile gölgelik. çok daha ucuza bitebilirdi. bu arada yapı yap, pahalı göster, at cebe bir dönem olan bir şeydir maalesef, günümüz için yorum yok..
 • altı üstü kapı anasını satayım. niye bu kadar anlam yüklemeye çalışıyorsunuz ki?
 • brütalizmden bir haber olan cahillerin bok attığı kapı.

  çok eleştirmek istiyorsanız istanbul üniversitesi avcılar kampüsünün kapısını öneririm, beyazıt’taki sanat eserinden sonra o kapıyı yapanın da çizenin de aklı olmadığı kesin mesela.
 • mimariden amatör seviyede dahi anlamayanların sanki profesyonellermişcesine eleştirdiği, benimse brutalist mimarisi ile beğendiğim kapı. gayet de olmuş. a, o fiyata olmuş mu, o konuda bir şey diyemeyeceğim, çünkü böyle bir şey için rayiç bedel nedir, hiçbir bilgim yok.

  bakın, beğenmedim, dersiniz anlarım, öylesi başım üstüne. ama, estetik, mimari zart zurt falan diye hiçbir bilginizin olmadığı konularda topa girerseniz, estetik namına mimari ile ilgili ne biliyorsun sayın zırcahil, diye sorduklarında bozulmayın. ha, bozulup araştırır ve kendinizi geliştirirseniz, o kabulüm.

  diğer yandan, nazi mimarisi diyen sığır yavrusu art deco ile brutalizmi ayıramadığı gibi, totaliter rejim art decosundan hiç anlamıyor.

  bilmediğiniz bi haltı da sanki çok biliyormuş, evrenin sırlarını keşfetmiş edasıyla ölümüne eleştirmeyin. az bir okuyun, araştırın, öğrenin. ondan sonra sözlük çok bozdu. bozar tabi, sizin gibi zırcahil sığır yazarlardan geçilmiyor ki ortalık.
 • bundan önceki halini bilmeyenlerin yorum yaptığı kapıdır.

  ulan derse mi geliyorduk şantiyeye mala vurmaya mı belli değildi be bir de beğenmiyorlar.

  sen aralık sonu kış ayında yerde 50cm kar varken gelip fizik 2 vizesine girdin mi o yokuştan?

  de gidi de
 • betona para gömmeye bu kadar meraklı insan topluluğuna bir daha rastlar mıyız acep? adamlar milyarları sadece altından geçeceğin başka hiçbir görevi olmayan kapıya rahatça gömebiliyorlar...pes..
 • tie rod deliklerini kapatsalardi bari.
 • bende altın varaklı arabesk,islami süslemelerle kaplı bişey zannettim.o iri köpek uyuşturucu falanmı kokluyor ben onu merak ettim..
 • kapı iyi de çevresi kötü.

  kapının önünde çıngıraklı deve madalyonu gibi sürekli dönen birşey var. bir tarafı ytü amblemi bir tarafına esenler belediyesi reklam vermiş. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

  metrodan kapıya öğrenci taşıyan üst geçitse a noktasından b noktasına giden en uzun yol. hem de trafiği bir nebze olsun dahi azaltır hali yok. sözde engelliler için merdivensiz üst geçit. kaydırak kadar dik yokuşu tekerlekli sandalye 3 kişi ittirse çıkamaz.

  peşin edit : kavşakların gerizekalıca konumları ise bambaşka bir konu. o çevrenin en büyük trafik kaynağı gözetilmek şöyle dursun 'acaba üniversiteye nasıl bir ibnelik yapsak?' diyerek konumları değiştirilmiş.
 • memlekette insanlar acliktan patir patir intihar ederken giris kapisini 2 milyon tl'ye yaptirmak...!
  taptiginiz betonlar mezariniz olsun!