şükela:  tümü | bugün soru sor
  • konami şirketinin ios ve android plartformları için geliştirdiği bir uygulamadır. karakter level sistemi, görev bazında stageler ve pvp sistemi mevcut. denemeniz tavsiye edilir.
  • nostaljiyi doruklarda yasatti. kesin tavsiye ediyorum. yeni baslayanlar, her stage update'inde duel counter sifirlaniyor onu unutmayin. benim gibi cahillik yapmayin.
  • konami şirketinin yeni oyunu. çocukluğumuzun o harika animesi bu kadar güzel oyuna uyarlanabilirdi. özellikle trap kartlarını çalıştırdığımda rakibimin suratının ifadesini görmek isterdim. oyunda stage sistemi mevcut. seviye atladıkça ödüller alıyorsun ve oyunun erişemediğin başka bir noktasını kullanmaya başlıyorsun. gerçek zamanlı pvp ler ile rakiplerinle harika maçlar yapabiliyorsun. destene kart eklemenin bir çok yolu var. yaptığın onca maçtan sonra kendince bi strateji belirleyip ona göre desteni düzenliyorsun. bu şekilde en olmadık yerlerde maç çevirmişliğim var. destemden kart seçerken kendi kendime (bkz: the heart of the cards) diyorum bide güzel kart gelirse sorma gitsin sözlük.

edit: oyunla ilgili sorusu olanlar yeşillendirebilir.
  • şu sıralar yugioh aleminin şüphesiz en popüler oyunu. mobil için tasarlanmış oyun hem hızlı, hem birçok kart var, hem de oldukça aktif. sık sık yeni kart paketleri, farklı eventler oluyor. oyunda para vermeden sağlam kartlara sahip olabilir misiniz? evet. biraz uğraştırabilir ancak bunu yapabilirsiniz. alışılagelmiş yugi oyunundan farklı olarak bu oyunda 5 canavar ve 5 büyü/tuzak kartı yerleri 3 'e indirilmiş. maksimum 3 canavar summon edebilirsiniz. en radikal değişiklik bu. oyunda bütün kartlar yok. oyunun kendi sisteminde çok avantajlı olacağı düşünülen kartlar dahil edilmiyor (en azından şimdilik). ilk seriye ait olan oyunda bir çok karakter var. yugi, kaiba, mai, bandit keith ve diğerleri. hepsinin kendilerine has özellikleri var ve bu oyunun metasını oluşturuyor. eğer ciddi şekilde pvp oynayıp üst seviyelere yükselmek isterseniz, youtube 'tan çeşitli deck videolarını izlemenizi tavsiye ederim. oyun biraz ingilizce istiyor. henüz türkçe dil seçeneği yok ve kartların açıklamalarını okumanız lazım. güzel oyun, tavsiye ederim, bir deneyin en azından, eğer kart oyunlarına ilginiz varsa. animeyle çizgi filmle işim olmaz demeyin çünkü kart oyununun pek bir alakası yok.
  • butun rookiler ölsün, gold 1 den selamlar gonderdigim oyun.

meydan okunur!
  • evet, 2-3 hafta kadar gün içerisinde her bulduğum fırsatta girip oynadığım oyun(du).

oyunun sadece 3 tane güzel özelliği var:

grafikleri ve müzikleri güzel diğeri ise pegasus:)

onun dışında ne yazık ki son derece kısır ve çok fazla zaman istiyor. oyunda bulunan güçlü kartları elde etmek için ya bi ton para harcayıp alacaksınız ya da çok fazla oynayıp şanslı olmayı bekleyeceksiniz. evet şans, çünkü packlerden kartlar rastgele geliyor.

oyunda bulunan bütün questleri yapmanın tek amacı daha fazla güçlü kart elde etmek. zamanla da elde ediliyor ama işte... onları elde etmek için geçilen işlem son derece sıkıcı. duel world denilen yerde bulunan ve aynı salak hamleleri yapan, cpu tarafından yönetilen karakterleri yenip karşılığında aldığınız malzemelerle kartları elde edebiliyorsunuz. bu arada bunların hepsini yenince, tekrar belirmeleri için saatlerce beklemeniz lazım. ya da orb kullanıp hepsini bir anda çağıracaksınız... orb nasıl mı alınıyor? oyun size arada üç beş tane atıyor ama yetersiz. e o zaman para para para. evet, satın almanız lazım...

"peki o kadar güçlü kartı almanın amacı ne?" derseniz.... diğer oyuncuları yenip duelist sıralamasında üstlere çıkmak...

kümeler şu şekilde gidiyor;
    rookie 1 bronze 1 silver 1 gold 1
    rookie 2 bronze 2 silver 2 gold 2
    rookie 3 bronze 3 silver 3 gold 3
    rookie 4 bronze 4 silver 4 gold 4
    rookie 5 bronze 5 silver 5 gold 5

gold'dan sonrasını görmedim, göremedim:))
  • belirli görevler yapılarak çizgi filmdeki karakterlerin sırasıyla açılabildiği oyun. hepsinin ayrı seslendirmesi var, hoş olmuş. son iki gündür favori karakterim bandit keith. pvp düellosunda rakibe "what's the matter dweeb?" veya "i draw, punk!" diye bağırması baya komik olmuş.

çok kasmadan ve para harcamadan keyif almak mümkün. genelde pvp modunda oynadığım için bölüm geçme ve level kasma olaylarına çok girmedim çünkü çok sıkıcı. arada bir aklıma estikçe görev yapa yapa stage 15-20'leri gördüm. bu seviyeye gelince de güzel kartlar kendiliğinden geliyor zaten. şu anda gold 2 seviyesinde bandit keith'le millete salça oluyorum, oynaması şimdilik keyifli. tavsiye edilir, punk!

düzenleme: king of games'ten sesleniyorum. pvp ranklarını birer birer atladıkça oyun boktanlaştı, herkes aynı desteleri kullanıyor. 2 oyunun 8'i harpie 14'ü paradox brothers. başka bişey görmüyoruz sayelerinde. ben tabi ki kaiba reis ve dragonlarıyla dehşet saçarak oyunun en üst mertebesine ulaştım.

you call me the king of games now!
  • 16 kasımdan itibaren steam üzerinden de oynanabilen kart oyunu.
  • klasik yugioh oyunundan farklı kurallarıyla duello süresi kısaltılmış daha eğlenceli bir hale gelmiş yugioh sürümüdür.
    farklara gelicek olursak:
    can puanının 8000 yerine 4000 olması,
    oyun alanında sihir-tuzak ve canavar için ayrılan kart bölmelerinin sayısının 5’ ten 3’ e indirilmesi ve
    karakterlere özgü “skill” leri sayabiliriz.
    oyunda ana olay gem dediğimiz kart paketi almanızı sağlayan mor paralar. coin açıkcası hiçbir işe yaramıyor. oyun başta deste kurmanız için yeterli sayıda gem veriyor. paket setlerinin içinde de uyumlu kartlar var. sürekli aynı paketi açarsanız uyumlu kartlarınız olacaktır. mesela ben tek paketten gladiator beast destesi kurdum ve gerçekten güçlü oldu. ama oyuna yön veren asıl olay tuzak ve sihir kartları. güçlü sihir ve tuzak kartları hangi canavar olursa olsun affetmiyor. mirror wall, wall of disruptionı örnek olarak gösterebiliriz. ayrıca hem mobil hemde steam üzerinden oynanabilmesi ve veri aktarımı yapılabilmesi güzel olmuş. daha yazıcaklar var ama şimdilik aklıma gelenler bunlar. oyun başta karışık gelse de yugioh severlerin severek oynayacağını düşünüyorum.
  • steam versionu bulunmakta olan güzide kart oyunudur. android hesabınızla bağlanabilirsiniz. gem alım satımı oyunda mevcut olmasına rağmen kesinlikle p2w değildir şahsen bugüne kadar tek kuruş yedirmişliğim yoktur. 524 kart paketi açmış 2300 kere duello yapmışım 3500e yakın kart elde etmişim destemdeki oyunun zor bulunan kartları da buna dahil. haftalık etkinlikleri takip ettiğiniz zaman harcamanız için bol bol gem veriyor.

oynayan suserler yeşillendirsin.