• yugioh ile geçmişim 15 yıllık neredeyse.

gerçi son sekiz yıldır pek bakmadım.

bu oyun güzel değil kesinlikle. tek iyi yanı synchroların ve sonraki nanelerin olmaması. yani klasik ama mini ygo gibi.

desteler 20 kart olduğundan olsa gerek her desteye gidecek 'generic' kartların çoğu yok. fissure gibi en temel bir kart oyunda yok mesela. magician of faith bile daha yeni eklendi.

oyun sizi belli bir archetype seçip onu oynamaya zorluyor anlayacağınız. seçtiğiniz archetype ne kadar güçlüyse o kadar fazla maç kazanıyorsunuz. banlist size dokunursa ya da destenizi tokatlayan desteler gelirse kartlarınız çöpe gidiyor.

ayrıca kartların dağılımı ve kart edinme sistemi sıfırdan deste kurmayı ve yaratıcılığı buduyor. meta archetype desteleri farklı kartlarla oluşturacağınız alternatif bir desteden daha ucuza geliyor. bu yüzden herkes aynı bir kaç desteye yığılıyor.

çekilecek çile değil kesinlikle. benim king of games derdi olmayan nostalji arayan oyunculara tavsiyem servant of kings kutusundan çıkan 1800+ canavarların ve tuzakların arkasına 2 de enemy controller koymaları. böylece sıkıntı yapmadan plat'a kadar çıkıp hevesinizi alana kadar takılabilirsiniz hiç değilse.

joey the passion gibi bir oyun daha yapmadılar be. :)
  • belediye dağıtmış gibi herkeste magician navigation kartı var amk çocukları leblebi atar gibi dark magician çağırıyorlar.
  • nostaljiyi doruklarda yasatti. kesin tavsiye ediyorum. yeni baslayanlar, her stage update'inde duel counter sifirlaniyor onu unutmayin. benim gibi cahillik yapmayin.
  • bağımlılık yapabilecek bir konami oyunu.

yaklaşık 1.5 yıla yakın oynuyor olacağım fakat arada askerlikten dolayı giremediğim için bazı kartları kaçırdım. genel olarak belli meta desteler üzerinde dönüyor oyun. 3-4 haftada bir belli başlı kart çıkarıyorlar paket halinde. bazen de kendi içinde uyumlu deste çıkarıyorlar. bu yeni çıkan paketlerdeki kartlar metayı oluşturuyor çoğunlukla. eğer çok fazla ağır basarsa bu destelerin kilit kartları ilerleyen zamanlarda limitleniyor. fakat limitlenene kadar sizi kanser edebiliyor o desteler. her oyunda olduğu gibi güçlü olabilecek kartlar - karakterler çıkar. satabildiği kadar satar sonra sanki kendi oyunları değilmiş, hiçbir şeyin farkında değilmiş gibi "aaa bunlar çok güçlü oldu şu kartları sınırlayalım" derler.

paketleri oyun içinde para ile satın alınan gemler ile alabiliyorsunuz. fakat oyun içinde karakterlerin level atlaması, görevler, etkinlikler gibi çeşitli yerlerden gem kazanılabiliyor. arada adminin canı sıkılınca "yaşasın 1. yıl oldu al sana 1000 gem", "yüklenme sayısı 10 milyon oldu. herkese x kartı ve 500 gem" veya "yuppi evleniyorum. herkese benden 500 gem" gibi çılgınlıklar yaptığı oluyor. paketler çıktığında standart 500 gem veriyor. yani para harcanmadan da güzel desteler oluşturulabiliyor.
    bazı sitelerde, youtube'da twitch'te yayın yapanlar oluyor. güzel desteler paylaşıyorlar meta dışında. bazıları gemi basıp yapılan desteler olsa da değişik uygun bütçeli desteler bulunabilir.

site olarak
    duellinks

youtube'da takip edilesi kanallar olarak
    gunsblazing
    duel links meta
    james warai (this is james *)
    önerebileceğim kanallardır. birde veiz diye bir kanal var. güzel desteler yapsa bile sürekli oyun içindeki nfc'lere karşı oynadığı için gerçek gücünü videodan anlayamıyorsunuz. o yüzden pek önermiyorum o kanalı.

düello için 1 yeşil uzağınızdayım.

edit: gunblazing emekliliğini ilan etti.
  • az önce platinum 1 derecesine çıktığım oyun.

çok zevkli ya. aşırı zevkli. eh bende biraz köpeği oldum evet ama oyunu oynarken aşırı zevk alıyorum.

özellikle geçen yaptığım bir ranked düello var ki youtube'a upload ettirdi kendisini. öyle büyük bir şey değil. çok fazla hata yaptım ama aşırı zevk aldığım bir düello oldu.

platinum 1'e ulaşınca insan gerçekten seviniyor bu arada.*

steam ve ios'te oynuyorum. konami hesabına bağlı olduğu için ikiside koordine şekilde ilerliyor.
  • 5 ds'in de gelmesi ile iyice genişlemiş oyundur. 1 buçuk senedir oynadığım bu oyunda, bol bol duel atabileceğim platinum ve üstü yazar ve çaylaklar yeşillendirsin. meta deckler yerine kendi orijinal, deneysel desteleriyle oynayan oyuncular canımdır.
  • oyunu 1,5 yıldır oynuyordum,mütevazi destelerim vardır,fakat çok büyük bir olumsuzluk var;tüm oyuncuların 2 turda bütün oyunlarını,en büyük canavarlarını hazırlaması.....o kadar mide bulandırıcı bir şey ki bu yüzden oyunu bıraktım.allah aşkına bunun animesinde böyle değildi,herkes build up yapardı,birden bütün oyun kurulmazdı,tur arttıkça oyunlarda büyürdü,ama bütün oyuncular 1 dakkada sanki hazır yemek ısıtır gibi 1-2 turda en büyük oyunlarını kurup,oyunu bitiriyorlar...objektif bir açı ile baktığımda da son gelen box'lar hep op abi,bu da bizi kazanmak istiyorsak metaya göre deste ve hemen en büyük oyunlarımızı yapmaya zorluyor.black rose dragon,stardust spark dragon ve rosaria odaklı mükemmel bir destem var ancak bu hayvanlıktan dolayı oynadığım oyundan gram zevk almamaya başladım.bir animenin oyunu ancak bu kadar mahvedilebilirdi.
  • steam versionu bulunmakta olan güzide kart oyunudur. android hesabınızla bağlanabilirsiniz. gem alım satımı oyunda mevcut olmasına rağmen kesinlikle p2w değildir şahsen bugüne kadar tek kuruş yedirmişliğim yoktur. 524 kart paketi açmış 2300 kere duello yapmışım 3500e yakın kart elde etmişim destemdeki oyunun zor bulunan kartları da buna dahil. haftalık etkinlikleri takip ettiğiniz zaman harcamanız için bol bol gem veriyor.

oynayan suserler yeşillendirsin.
  • nostalji arayanların kendisine hiç bulaşmayıp nintendo ds için çıkmış olan nightmare troubadour adlı oyuna yönelmelerini önerdiğim oyundur.
    her ne kadar yugiohu birçok formatında oynamış olsam da birçok casual oyuncu bu oyunu sırf nostalji için yükledi, 5ds ve synchro summon ların gelmesi ayrıca vampire, fur hire, spellbook gibi daha yeni archetypeların yayılması eminim birçok oyuncuyu soğutmuştur.
    ds konsolunuz olmasa da elinizdeki telefona yükleyeceğiniz bir emulatörle bile nightmare troubadour oynayabilirsiniz, yalnızca ilk seri ile alakalı kartlar var ve her canavar animasyonlu olarak çıkıyor (2005 grafikeriyle)
    ayrıca klasik karakterlerin yanı sıra rebecca, noah, serenity gibi karakterler de var.
  • güzel oyun.

ama meta olan ancient gear ve destiny hero desteleri tam anlamıyla kanser. hadi destiny bi nebze idare ediliyor da o ancient gearı yenmek imkansız. bu destenin kullanıcıları her oyun aynı hamleleri yaparak ezber bir şekilde oynuyor ve 2. ya da 3. turda bitiriyor oyunu. izledikleri adımlar şu şekilde:

1-"middle age of the mechs" isimli pasifi olan karakter seçilir.

2-geartown field spell kartı ilk turda ya da en geç 2. turda açılır, bundan 3 tane stokladıkları için hem desteye ilk elde gelme ihtimali fazla, hem de destelerine aldıkları diğer kartlar "bu kartı graveyard'a gönder desteden istediğin kartı çek" tarzında oldukları için kolayca yerleştiriyorlar bunu hemen. aynı zamanda destelerine "kendi kontrolündeki 1 spell/trap kartı yok et, sonra karşıdan bir spell/trap kart yok et" temalı kartları da alıyorlar. ilgili kartlar hep aynı.

3. destelerine aldıkları çift taraflı spell/trap kart yok eden kartlar sayesinde geartownu fielda koydukları gibi mezara gönderiyorlar. akabinde eğer ellerinde bir adet geartown daha varsa onu da fielda yerleştiriyorlar. geartown kartı eğer mezara giderse, deste içinden çağırma koşullarına dikkat edilmeksizin istedikleri kartı çağırıyorlar. 3000 ataklı robot ejderhayı çağırıyorlar böylelikle. adını unuttuğum bu robot ejederhanın çok yüksek değerdeki saldırı gücünün yanında iki korkunç özelliği daha var, bunlardan biri saldırı esnasında hiçbir şekilde spell/trap kartlarımızı kullanamıyoruz buna karşı. ikinci özelliği de eğer bir kartınızı öldürmüşse, alandaki istediği spell/trap kartı yok ediyor. bu özelliğiyle bizim 1700 ataklı gariban 4lvl kartımızı öldürdükten sonra da ikinci koydukları geartown'u (ya da benzer özelliklere sahip başka bir ancient gear continuous spelli) yok ederek tekrardan aynı robot ejderhayı çağırıyorlar ve bir daha saldırıyorlar. oyun bitti :)

buradaki sorun, oyunun en başında 2 tane 3000 ataklı ve hiçbir şekilde savunma yapamadığınız bu kartları çok kolay bir şekilde çağırabilmeleri. elbette tur bizdeyken bu kartları kart efektleriyle alabiliriz ancak oyun başlamadan bitiyor neredeyse, toparlamaya zaman kalmıyor.

oyundaki hiçbir kartım meta değil. six samurai kartlarıyla oynuyorum ve kullanığım spell/trap kartlarda oyunda neredeyse hiç kullanılmıyor. bu şekilde platin ligdeyim ama bu ligde 10 oyundan 7 sinde bu ancient gearlılar geliyor sinir ediyorlar beni. sırf bunları yenmek için kapıştığın zaman banish eden canavarlardan bir deste yapacağım galiba. en yakın patchte de o robot ejderhanın desteye sadece 1 tane koyulabilecek şekilde nerflenmesi gerekiyor.
hesabın var mı? giriş yap