şükela:  tümü | bugün
  • biz birbirimizi yerken, sanki yunanistan'ın
    burnumuzun dibinde olması yetmezmiş gibi
    (ege'de gece susam adasının araba farları
    yazlıkları tararken)çipras'ın artık etrafı denizlerle hapsedilmiş
    türkiye yaratmak için, karasularını 12 mile çıkarma isteğidir.
    bizimlikiler ankara'nın , istanbul'un belediye başkanıyla
    uğraşsın bakalım.
    gelecek kuşaklar yüzümüze tükürecek.
  • kendi kendine çıkarsın, mantığı var mı, 12 mil ötesi zaten türkiye, iki adan var diye hakkın var da koskoca anadolu'nun hiç mi hakkı yok? ama imreniyorum, adamların en solcusu, liberal ortamlarda övüleni bile akılsız izansız milliyetçi. bizim en sağcımızın ülke çıkarlarından falan haberi yok.
  • karasularını 12 mile çıkartmasına itiraz etmemizin sebebi, egede hiç uluslararası su kalmayacak olmasındandır.
    eğer bu olursa türk boğazlarının bir önemi kalmıyor, çünkü yunanistan da akdenize çıkışta adeta 3. bir boğaz elde etmiş oluyor...
    eh biz de bunu kabul edemeyiz elbette
  • anakaraya 12 mil mesafede olan tüm adalar da anakara sahibinin olur kuralı koyalım bizde o zaman.
  • (bkz: casus belli)

konu kilit.
  • herşeyle maytap yapan ekşi ergeni mode on

yuanistan sanıyorum mealen çin oluyor. bu durumda isterse 24 mile çıkartsın bize ne ? japonya, tayland vs düşünsün. ehi ehi eh

mode off

tanım : başta donanma olmak üzere türk ordusuna ergenekon, balyoz gibi operasyonlar bugünler için çekilmedi mi ? niye şaşırıyorsunuz ?
  • biz çeşme'de yunanistan'dan hesap sorarken neredeydiniz?

https://www.kurtuluspartisi.org/…hesabini-soracagiz
  • kime sormuşlar? ben de ilan ediyorum türkiye karasuları 100 mil, denk geldiği topraklar da bizimdir. oldu mu? bence oldu.
  • kafalarına göre 12 mil demiyorlar tabiki, (united nations convention on the law of the sea) birleş milletler deniz kanuna göre konuşuyorlar ki bu kanunu amerika türkiye bir kaç ıvır zıvır devlet dışında herkes imzalamış. yani kanun herkesin kabul ettiği bir uluslar arası kanun ama türkiye diyorki ege özel durum ben zaten imzalamadım beni bağlamaz.
    konu kilit, ve ben savaşsız çözüm göremiyorum. veya doğru miktarda baskı yapmalıyız.
    https://www.youtube.com/watch?v=y8i1ddj1sw8
  • yuanistan çinin diğer adı mı oluyor şimdi. yeni fark ettim de.