şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu anda eşi oya aşkın ile azerbaycan'da olduklarını duydum. geri dönüp dönmeyecekleri belli değil. hakkındaki söylentiler ve bugün de evinde bulunan 240 tarihi eserden sonra epey başı derde girdi.

  yine de bu kadar kültüre ve sanata duyarlı, aydın görünen bir insanın bu durumda olması hayret verici.
 • hakkında uzun zamandır sürdürülen yıpratma kampanyasının artık sınır tanımadığını düşündüm nedense..canı yanmıştır..bunca zamandır herşeye rağmen görevinin başında olan güzel insan..insan..***

  http://www.yyu.edu.tr/…onelayrinti.asp?sicilno=3023

  boncuklar diyorlar..evinde boncuklar..
  http://www.istanbul.edu.tr/…urartu/urartuboncuk.htm *
 • çağdaş, laik, aydın ve atatürkçü olmasının cezasını çekmekte olan değerli insan. yurtdışındayken evine yapılan baskın türkiye'nin ne kadar demokratik, ne kadar insan haklarına önem veren bir ülke olduğunu gözler önüne sermiştir. sadece laik ve atatürkçü bir insan olduğu için, van üniversitesi'nde de kendisi gibi aydın gençlerin yetişmesini sağladığı için başına bu olaylar gelmiştir. baskın sırasında evde buldukları dedesine ait istiklal madalyasına bile el koymuş olan insanlara söyleyecek söz bulamamaktayım. yazıklar olsun.
 • siyasi düşüncesi ve bu yüzden kendisine komplo kurulmuş olabileceği düşünülen kişidir. ama bunun tersi asla düşünülemez. mesela, tarihi eser kaçakçılığı yapmış olabileceği için, kemalist takılabileceği ihtimal dışıdır nedense. sıkı bir atatürkçüdür ya, bu yüzden gelmektedir başına bu belalar.
 • ihaleye fesat karıştırmaktan tutuklanan rektör
  (bkz: pis kokular alıyorum)
  (bkz: kadrolaşma)
  (bkz: akepe)
  (bkz: http://www.e-kolay.net/…id=99&hid=10&haberid=325269)
 • hukumetin en cok ugrasmayı sevdiği universite rektorudur.bugun ogrendiğime gore yine içeri alınmış .
 • melih aşık'ın bugünkü yazısında katakulliye getirildiğine dikkat çekilen rektör.

  van cumhuriyeti

  üniversite rektörleri bugün yök'ün çağrısıyla olağanüstü toplanıyor. toplantıda van yüzüncü yıl üniversitesi rektörü prof. yücel aşkın'ın vicdanlara sığmayan tutuklanma olayı görüşülecek. bir rektörün bir polis mangasıyla, azılı katil gibi, kollarına girilmiş olarak hapishaneye götürülmesini kimse içine sindiremiyor. chp, olayı "siyasi intikam" olarak niteliyor... bülent ecevit diyor ki:
  - van yüzüncü yıl üniversitesi bazı gerici çevrelerin açık baskısı altına girmişti. fakat yeni rektör sayın aşkın'ın yürekli tutumuyla bu üniversite yeniden çağdaş yapısına kavuştu.
  van'da görevli bir öğretim üyesi konuşuyor:
  - van, adeta milli eğitim bakanı hüseyin çelik ile tıp fakültesi sekreteri olan kardeşi ramazan çelik'in özerk cumhuriyeti haline gelmişti. bütün personel alımları, terfileri bu ikiliden geçerdi. yücel hoca rektör olunca bu duruma son verdi. bugün başına gelenlerin sebebi budur. bu arada çok ilginçtir...
  mahkeme, olayla ilgili bilirkişi istedi. doğal olanı bilirkişiyi üniversitenin takdirine bırakmak iken mahkeme isim vererek sedef er'i istiyorum, dedi. sedef er, yücel aşkın'ın, kendisinden önce yapılan dava konusu ihalede kusurlu bulup başka bir göreve verdiği eski bilgi işlem daire başkanı'ydı.

  yazinin tamami icin: http://www.milliyet.com/2005/10/19/yazar/asik.html
 • suclandıgı tarihi eser kacakcılıgından sucsuz bulunmustur. zira bulunan butun eserlerin muzeye kayıtlı oldugu ortaya cıkmıstır. simdi de ihaleye fesat karıstırmak ile suclanıyor. suclu ise cezasını tabiiki ceksin.

  fakat insan dusunuyor , rektor bir tarikat lideri falan olsa , adelet bakanlıgı nasıl tavır alırdı.
 • yolsuzluk iddialarına karşı kendi açtırdığı soruşturma sonucu tutuklanan rektör. enteresan
 • sokrates'in savunması'nı başucu eseri yapması gereken öğretim üyesi.
  "lirimin sesi bozuk çıkıyormuş, yönettiğim koro bir şeye benzemiyormuş ya da bütün dünya bana karşı olmuş, aldırmam. yeter ki kendime karşı olmayayayım, kendimle çelişkiye düşmeyeyim..."