• ürün adı: yudum egemden
    firma adı: savola gıda sanayi ve ticaret anonim şirketi (ayvalık, balıkesir)
    uygunsuzluk: yağ asidi etil esterleri (daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması)
    kaynak: duyuru tarım ve orman bakanlığı

not: firma adı olarak, yudum ayçiçek yağı'yı da bünyesinde barındıran savola gıda açıkça belirtilmiş olmasına rağmen, kendi kafasına göre yudum ile karıştırılmaması gerektiğini yazan cahile soruyorum, hayatta herhangi bir konuda görüş bildirmeden evvel hiç okuyor musun?

http://savolagida.com.tr/…ublic/uploads/katalog.pdf
  • garip ama hala piyasada bayağı satılıyor, lazım olunca almak zorunda kalıyor insan ve evet biz hayatımızda bu kadar kötü zeytinyağı az yemişizdir, 2 kere bu hatayı yaptık sanırım bir daha olmaz.

felaket ya, bunu yapan fabrikanın kiremitini sikeyim.
  • hileli ürün olduğu bakanlıkça tespit edilmesine rağmen satışı migros gibi büyük marketlerde devam eden yağımsı.

ilk aldığımda gelen buram buram zeytinyağı kokusunun suni olduğunu düşünmüştüm, çünkü parfüm gibiydi. sonradan haber çıkınca da hiç şaşırmadım. şaşırdığım kısım ise bizim bakanlığın bu durumu açıklamasıydı, çünkü bir tarafta arap parası diğer tarafta ise türk halkı vardı. bakanlık sonradan açıklama yapmayı bıraktı hemen zaten, yanlışlıkla türk halkını seçmeleri gerektiği için sanırım.

hileli ürün açığa çıktığında migrosa gönderdiğim şikayet mesajına, satışı kaldırılacaktır diye yanıt verilmişti. ancak onlar da arap gücüne karşı koyamadılar sanırım.
  • bakanlığın yayımladığı hileli ürün kategorisine sık sık giren marka.
  • migros, carrefour gibi prestijli market zincirlerinin bu markanin urunlerinin satisini yasaklamasi icin daha ne gerekiyor bilmiyorum. her yil goz gore gore tagsis yapiyor bu hileciler.
  • düzenli olarak hileli gıdalar listesinde yayınlanan yağı utanmadan sıkılmadan satmaya devam eden şirketin zeytinyağı, tabi şirket ne yapsın satılmasına izin verene sormak lazım.
  • öncesinde türk firması olan ama daha sonra araplara satılan firmanın bir markasıdır.

yudum, egemden, sırma gibi markaları vardır. hijyen olarak üst seviyede bir firmadır ama düşük kaliteli zeytinyağı karşılaştırmaları beni de hayal kırıklığına uğrattı.
  • yağları hileli çıkan marka, nasıl geri verebileceğimiz hakkında bilgisi olan var mı?
  • bu zamana kadar markalı, kaliteli diye aldığımız zeytinyağı idi,
    maalesef işler bizim bildiğimiz gibi değilmiş.
hesabın var mı? giriş yap