şükela:  tümü | bugün soru sor
 • benim bu. "abi allah rızası için tek geçim kaynağım bu reklamlar. noolur kaldır. :(" diye yağ çeken sitelerden adblocker'ı kaldırıyorum. bunun son örneği habertürk. siteye girince beni karşılayan metni siz de bi okuyun allanızı severseniz, siz de olsanız kaldırmaz mıydınız?

  --- spoiler ---

  değerli okurumuz, farkında olarak veya olmayarak adblocker (reklam engelleyici) kullanarak sitemizi ziyaret etmektesiniz. habertürk olarak size en hızlı, en doğru ve en tarafsız haberleri sunmak için büyük bir ekiple çalışıyor ve yılda yüz binlerce haber üretip beğeninize sunuyoruz. bizim de bu kapsamda maliyetlerimizi karşılayabildiğimiz tek gelir kalemimiz, internet reklamları. elimizden geldiğince bu reklamların sizi rahatsız etmemesi için azami özen göstermeye çalışıyoruz. bu kapsamda adblock (reklam engelleme) aracınızda haberturk.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz. bunun karşılığında gösterdiğimiz reklamları okuma deneyiminizi rahatsız etmeyecek şekilde azaltacağımıza söz veriyoruz.
  --- spoiler ---

  tatlı dilinden sen suçlusun. kaldırdım krdşm. helalühoş olsun.
 • bir dolar beş dolar demeyin destek olun. her yerden fışkıran reklam tacizine karşı işe yarar bir şey yapmış olursunuz.
 • bilmiyorum sayılır mı ama mesela youtube'da 140journos, medyascope, ünsal ünlü, evrim ağacı gibi kanallardaki videoları izlerken sürekli yapıyorum..

  hatta arada zamanım olduğunda, vpn ile değişik değişik ülkelerden bağlanıp özellikle reklamlar çıksın diye bekleyip reklamlara tıklıyorum, reklam videolarını izliyorum.

  eğer bunlar sayılırsa benim de grubuna dahil olacağım kişidir.