*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • piyasanın neredeyse tamamına bilgisayar ürünleri sağlayan toptancı firmanın kurduğu site. rekabete etkisi nasıl olur merak konusu. yeni açtığı sitede indirimli ürün satsa iş yaptığı diğer firmalar tepki gösterir. standart fiyat ile satsa bu sefer tüketici için bir fark yaratamaz ve satış yapamaz. bakalım nasıl bir konum alacaklar.
  • arena ile yıllardır çalışmıyorum. kırık gönderdiği 10 liralık klavyeye kargo yükleten bir firmaydı. fakat hala müşterisi olsam bu siteyi açtığında hemen ilişiğimi keserdim. zamanında aynısını oksid bilgisayar yaptı. gitti incehesap'ı açtı.
  • ilk alışveriş deneyimini yaşamış bulunuyorum. öncelikle, herhangi bir tereddüt yaşamadan alışveriş yaptığımı belirteyim. firma sahibini az çok biliyor olmamız (arena), sitenin kurumsal anlayışa sahip olduğu izlenimi vermesi, sağlam site arayüzüne sahip olması, bkm expres güvenli ödeme sistemini kullanması ve sair nedenler bana güven vermişti zira. tabi bir de -en önemlisi- aldığım şeyin fiyatı piyasanın % 25 daha altındaydı, fiyat cazipti yani.

büyük çaplı bir alışveriş değildi maddi anlamda, ancak yine de işlemi sorunsuz tamamladık. orijinal ürün, düzgün paketleme, hızlı kargo memnun etti. diğer yandan site altyapısının geliştirilmesi gerekiyor. ürün şu an elimde olmasına karşın sitede hazırlanmakta olarak görünüyor. keza, 5 iş günü içinde kargolanır dediler ama aynı gün vermiiler anladığım kadarıyla.

müşteri hizmetleri yahut satış sonrası ile muhatap olacak bir durum yaşamadık şükür. bu konuda bir şey diyemeyeceğim. bu kısım çok önemli. firma burada da başarılıysa gönül rahatlığıyla kökleyin efem.
  • bende bir şeyler yazmak isterim. geçen ay sonu 2 adet, toplamda 500 liralık bir parfüm alışverişi yapmıştım. öncelikle eklemek isterim ki ne olmuş arkadaş bu parfüm fiyatları. vay anasını. sanırım avro yükselince parfüm işi uçmuş!

fiyatlar piyasa ortalamasına göre düşük ancak "komik" denecek kadar düşük değildi ve sayfalarında ürünün türk distribütörü ile orijinal ve garantili satıldığı bilgisine güvenerek sipariş verdim. ürün normal sürede ailemin eline geçti ve hemen batch kodu ile kontrol ettim, ürünler hem orijinal hemde taze çıktılar. mesela bir tanesi 1 yıllık diğeri 6 aylıkmış. ortalama ömürleri 2-3 yıl olduğu düşünülürse bu fiyata çok iyiler. freeshop'tan ucuza satıyorlar şu anda.
  • buzdolabı aldığım sitedir buradan, hemen tecrübemi yazıyorum.

epey.com vs. araştırmalarıyla almak istediğim buzdolabını en uygun fiyata satan yerdi kendileri. siteye girince de gece yarısına kadar 75tl indirim kuponu verdiler böylece daha da ucuz oldu.

diğer sitelerde 3,400 civarında satılan bir buzdolabını 2,885tl'ye aldım kargo dahil. kargo horoz lojistik ile geldi. pazar gecesi almıştım, pazartesi günü sabahtan beni aradılar onaylamak için, ardından hemen kargoya verdiler, salı günü öğlen de evime geldi. horoz lojistik gelirken yolda beni de aradı, o sırada lg servis'i de ben aradım, çünkü sizin açmamanız lazım paketi. lg servis de geldi kurdu gitti. buzdolabında hiç bir sorun yok, tertemiz, çiziksiz, defo falan hiçbir şey yok.

hızlı, sorunsuz, ilgili, başarılı bir alışveriş deneyimi oldu benim için. öneririm, tekrar uygun fiyatlı bir şeyler bulursam da hiç tereddüt etmeden alırım.
  • sabahtan beri indirim çeki hesabınızda diye onlarca sms ve email atan şirket. adını acilen sikko olarak değiştirmeli. 2 dakikada bir aynı sms ve email geliyor. 40'ar tane oldu. daha ne kadar devam edecek merak ediyorum.

(bkz: yazacağınız kodu sikeyim ben gidiyorum)
  • enpara.com müşterilerine, 30.04.2018 tarihine kadar yapılacak olan 250 tl ve üzeri alışverişlerde 50 tl indirim sağlayacak olan firmadır.
  • enpara'nın 250 lira alışverişe 50 lira indirim yaptığı site. alışverişiniz 200 liraya gelmiş oluyor.
  • enpara.comkampanyasındaki 50 tl'yi usulca ve güzelce fiyatlara yedirmiş bir başka "indirim yalancısı" e-ticaret şirketimiz.

piyasada 12 ekstra aksesuarlı bu ürünü braun epilatör 50 tl cik bindirimle, amma velakin görselinde %26 indirimle satmaya çalışıyorlar...

biriniz de şöyle "gerçekten" indirim yapın be abi...sonra gümrük ve ticaret bakanlığının kapısında 30 euroluk gümrüksüz alışverişi 22 euroya düşürmek için iki göz iki çeşme yalvarıyorsunuz...biraz dürüst satıcı olun da bu millet dışarda aramasın mutluluğu...yoksa da indirim mindirim yok ahanda fiyatı budur deyin en azından samimi satıcı diyelim...

az biraz şu karikatürden feyz alsanız bunlar olmaz...

ha bu arada ürün gamı hala çok eksik...öyle kategoriler doludizgin değil. umarım buraları veya nasihatleri okuyorlardır da sektörde "farklılık" yaratırlar...yoksa zaten çığ büyüdü geliyor...altında kalacakların arasında görürüz kendilerini allah koruya...