• youtube' da sık sık karşımıza çıkan sinir bozucu mesaj.
    sonra o videoyu daha da merak edip başka yollara başvuruyorum; sanki onu izlemesem acayip bir şey kaçıracakmışım ve "bir şekilde izlerim ki" cevabım için bana madalya takacaklarmış gibi.
  • (bkz: vevo)
  • behzat ç. videolarında çıkan uyarıdır. pazar günü izlerken şimdi izlenemiyor.
  • ülkesel bencil ötesi mal yükleyici yüzünden karşımıza çıkan yutup uyarısı. var bunlardan bir iki tanesi çevremde.

- yükleyici mal: ya milamber, yutuba video yükledim baktın mı?
    + milamber: versene linki
    - y.m : işte www.youtube.com/falanfilanuwtyzef

tıklarım ve karşıma çıkan yazı "yükleyici bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı"

+milamber: la allah'ın malı, sen videoyu yüklerken sadece yaşadığın ülke konumunu mu seçtin?
    - y.m: evet noldu ki?
    +milamber: la dana, ben dahil çoğu arkadaşın yurtdışında yaşıyor, sonra kalkmış onlara sadece kendi yaşadığın ülkede gösterime sunduğun bir videoyu paylaşıp izledin mi diye soruyorsun. soluduğun o oksijeni ne yapıyorsun evladım sen içerde?
  • nedendir bilmiyorum ama bazı videolarda karşıma çıkmaktadır. türkiye'de yaşıyor ve hiçbir proxy ve vpn kullanmıyor olmama rağmen sadece türkiye'ye açık olan kanallarda da aynı hatayı vermektedir.

örnek

not: telefonun internetinden ya da eşte dostta izlenebilen videolar, evin internetinde izlenememektedir. servis sağlayıcıyı aradım daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını söylediler. bilen eden, daha önce böyle bir sorunla mücadele eden varsa yeşillendirirse sevinirim.
  • kafa karışıklığını gidermek için ek açıklama yapmaları gereken durum. örnek:

-neden izleyemediğini ona sor.

-sence neden izleyemiyorsun? evet evet o.

-hem izlesen ne olacak ki üçüncü dünya vatandaşı.

-wiki'ye girebiliyor musun ki bunu dert ettin?
  • smart tv'de bu sorun nasil cozume kavusturuluyor bilen varsa yesillendirebilirse cok sevinirim
  • sanırım artık çözüm direkt spotify kullanmakla alakalı.
  • vpn ile aşılabilecek sorundur.
hesabın var mı? giriş yap