şükela:  tümü | bugün soru sor
  • düşük bel modasından sonra 21. yüzyılda garipsenendir. ablam hiç giymediği bir bermuda şortunu verdi bana giymem için, denk de geldi. ama yüksek bel. bel kısmı göbek deliğimi geçiyor, resmen komedi. diyafram nefesi alacak olsam mümkün değil. ayrıca düşük bel insanın aşk tutamacını büyütüyormuş, bu da bir gerçek. neyse, giydim nostalji yapıyorum ben. ` :swh`
  • ince bel ile anlam kazanır.
  • az sayıda kadını inanılmaz güzel gösteriyor bu. kalanında dikkatimi bile çekmedi sanıyorum.
  • (bkz: baba kotu)
  • 3 sene önce başka bir platformda değindim bir çeşit kıyafet türüdür. burada özellikle yüksek bel kotlara değinilip hasretle anılmıştır. şöyleki;
    nerde o eski kotlar! görüntü kirliliğinin tek başına altından kalkardı bu grup kotlar. ama şimdi istesen de bulamazsın pozisyonundayız. nedir mevzu peki? moda! kimin modası alaşkına! firma ne üretirse sen onu giyersin. paranı verdiğin yetmiyormuş gibi bir de bel yağlarınla rezil olursun. evet çok iğrenç kardeşim. iyisimi ilköğretim müfredatına bir de dikiş dikme dersi koysunlar derim ben ki herkes özgürce kendi modasını yaratsın. bu bir özgüven dersi altında da öğretilebilir tabi. hem bu kadar başkalaşma meraklı gençlerimize acıyorum doğrusu. merak etmeyin, siz isteseniz de istemeseniz de hayat sizi zaten başkalaştıracak, ha keza iğrenç görünmeye bu kadar kısa sürede başlama derim ben.
    tanım: özlemle, üretiminin çoğaltılmasını beklediğimiz türdür. gerçi şimdi şimdi biraz modayı bu yönde değiştirmeye başladılar lakin bunu da abartıp göğüs altına kadar yükselttiler. bi ortasını bulun kardeşim şunun.
  • yüksek bel hem pantolon hem de etekte çok daha güzel ve şık durabilen bir tasarım olmasına rağmen özellikle günümüz modasındaki yüksek bel modellerinin benzerliği düşünüldüğünde maalesef farklı modellerin bulunması çok kolay değildir.
    hal böyle olunca herkesin dolabında en fazla 3-5 tane yüksek belli kıyafet oluyor. ben bu eksiği sık sık etek giyerek kamufle etmeye çalışıyorum zira eteklerde model daha bol. ama belirttiğim gibi özellikle pantolonlarda günlük kullanıma uygun olacak modeller az. o yüzden uzun yıllar boyunca düşük bel giyen, belsiz kadınları görmeye devam edeceğimize şüphe yok. onların suçu değil, modanın suçu. *
    (bkz: buradan yetkililere sesleniyorum)
  • otururken insanın belini, göbeğini sıkıştırarak rahatsız eden, ayrıca ağ kısmı da, düşük bel pantolonlara göre çok daha rahatsız olan giysi çeşitleridir.

sabah evden çıkarken bir şekilde yüksek bel bir pantolonu geçirmişim kıçıma, sabahtan beri çektiğim eziyeti bir ben bilirim bir de göbeğim. elli çeşit oturma şekli denedim sabahtan beri, bacak bacak üstüne atarak, hafif yana kaykılarak, koltuğun ucunda oturarak, geriye iyice yaslanarak vs. ancak gel gelelim her şekilde de rahatsız oluyorum arkadaş. bir yandan belim sıkıştırırken, bir yandan da ağ kısmı yüzünden taşaklarım eziliyor. sokarım böyle işin sevdasına yahu! allah belasını versin diyorum bu pantolonu dizayn edenin de, dikenin de.
  • son dönemde geri gelmesine inanılmaz sevindiğim model. inanılmaz olmasa da bayağı seviniyorum. çünkü yüksek bel pantolon ve etekleri daha asil buluyorum. uzun etekler yüksek bel ile anlam buluyor benim için, üzerine kısa bir bluz ya da uzun bir hırka ile dört dörtlük oluyor. yüksek bel pantolon da tek sıkıntı kalçayı biraz büyük göstermesi aslında büyük değil olduğu gibi gösteriyor. bize büyük gibi gelmesi yıllardır alıştığımız düşük bel saçma kıyafetler. bize düşük bel giydirip "bakın aslında poponuz nasıl da küçük" diyen modacıları kınıyorum. yüksek bel giyin giydirin.
  • bir türlü benimseyemedim insanı belsiz meme ve kalçadan ibaret gösteren şu akımı. yeniden moda olmuş. sıkandalll! sevmedim ve sevmeyeceğim.
  • pek sevdiğim etek ve özellikle pantolon türü.
    hem düşük bel pantolon fizigi düzgün olmayan kadınlarda çok kötü duruyor. yüksek bel en azından çoğunlukla onlarda da estetik duruyor.giyelim giydirelim