şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kanada gibi bir kaç ülke harici akademi düşünülmüyorsa son derece gereksiz bir nottur. türkiye'de akademi işlerinin torpille döndüğü de aşikar olunca onda bile bir işe yaramıyor. herkes yüksek yapar oldu isteyipte yapamayan yok artık. dünyada bu şekilde, paran varsa abd'de de yaparsın yl.

  özel sektör zaten malum yükselmek yüzde 30 derslere yüzde 70 kişilik özelliklerine bağlı. o kadar uluslararası firma gördüm ganolar mezun olmaya yetecek kadar.

  öyle bir noktada ki diplomayı sormayan şirketler var.
 • sektörden sektöre değişir. evet bilgisayar dünyasında belki kimse diploma sormaz ama çoğunda durum böyle değildir. nitekim beni de böyle yediler. şimdi iş değiştirmek için yüksek lisans yapayım diyorum ama türkiye'deki bütün fakülteler 3.00dan açıyor kapıyı. amerika bakalım dedik keza en iyi üniversiteler 3.50 istiyor onun bir altı 3.00 istiyor. amerika'nın çemişgezek'i ayarında bir yer bulursanız gano sormaz belki.

  ee işte düşük gano elimizde patladı ne yapalım koca fakülteyi baştan mı okuyalım? o yüzden hazır gitmişken adam gibi oturup yardırın. belki kullanmayacaksınız ama olsun köşede dursun. kullanmazsan sıkıntı yok ama düşük olur ve kullanmaya kalkarsan fakülteyi yeniden okuman gerekebilir.
 • ıyi universite( bolumune gore top 3) + 3 hatta 3, 5 uzeri gpa yurtdisi yukseklisans doktora burslari icin elzem.
 • düşük ortalama ile yüksek ortalama arasındaki en büyük farklardan biri iş disiplini. derse düzenli gelmek ve ödevi zamanında teslim etmeyi alışkanlık edinmiş bir öğrenci oturmuş yapıya sahip ve rutin işleri olan şirketler için uygun profil. düşük ortalamalılar bu disiplini iş hayatında ediniyorlar, edinemeyenler işsiz zaten. dolayısıyla ortalama yeni mezunken sizi tanımayan biri için önemli bir göstergedir. iş hayatındaki performansınız iyiyse kimse ortalama sormaz. ortalamam çok kötü ama zekalıyım diyenler dolu piyasada, o kadar zekayı akılcılıkla birleştirsen de her alanda zirveye oynasan olmaz mı.
 • gano nedir diye düşündürten açıklama. kano gibin birşey sanırsam.