şükela:  tümü | bugün
 • bir üniversite.
 • --- spoiler ---

  2547 sayılı yükseköğretim kanununun vakıf yükseköğretim kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi olmak üzere kurulan ve kamu tüzelkişiliğine sahip bir vakıf üniversitesidir.

  02/08/2013 tarih ve 28726 sayılı resmi gazete'de yayımlanan 6495 sayılı kanun'un 11 inci maddesi ile yapılan değişiklik ile "yüksek ihtisas üniversitesi" kurulmuştur.

  rektörlüğe bağlı olarak;
  a) tıp fakültesi,
  b) sağlık bilimleri fakültesi,
  c) spor bilimleri fakültesi,
  ç) yabancı diller yüksekokulu,
  d) sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu,
  e) meslek yüksekokulu,
  f) sağlık bilimleri enstitüsünden
  oluşmaktadır.
  --- spoiler ---

  http://www.yuksekihtisasuniversitesi.edu.tr/
 • yeni açılan hiçbir tıp fakültesini tercih etmemenizi önermek istediğim başlıktır.
 • tip fakultesine ogrenci aldigi ilk sene kontenjanlarina tam burslu olarak yerlesen ogrencilere 6 yil boyunca yilda 8 ay 2.000 tl cep harcligi(!) vermeyi taahhut etmis universitedir.
  burayi tam burslu tercih edenlerin basina imparator kusu konmus herhalde
 • ankara'daki bu üniversitenin rektörü orhan canbolat, roche davasında "ihaleye fesat karıştırma" suçundan 5 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

  hakkında "görevi kötüye kullanmak" suçundan açılan davanın, zaman aşımından düşürülmesine karar verildi.

  istanbul cumhuriyet başsavcılığı, 2004 yılında aldığı bir ihbar üzerine ssk'ya fahiş fiyatla ilaç alımı iddiasına ilişkin başlatılan soruşturma sonucunda, ssk ve roche ilaç firmasının yöneticilerinden oluşan sanıklar hakkında dava açmıştı.

  iddianamede, eski roche müstahzarları sanayi aş genel müdürü faruk yöneyman, ssk ilaç ve eczacılık dairesini eski başkanı hülya özdemir ve ssk sağlık işleri eski genel müdürü, yüksek ihtisas üniversitesi rektörü prof. dr. orhan canpolat'ın da aralarında bulunduğu 18 sanığın ''görevi kötüye kullanmak'' ve ''ihaleye fesat karıştırmak'' suçlarından cezalandırılmaları talep ediliyordu.

  bir kişi, yüz kızartıcı bir suç iddiasıyla mahkemede yargılanmaya devam ederken, galiba sadece güzel yurdumuzda bir üniversitenin kurulması vazifesi ile "kurucu rektör" olarak görevlendirilir.
 • yüksek ihtisas hastanesi ile bağlantılı gibi durmayan üniversite.
 • üniversiteymiş. hem de ankara'da. ilk kez duydum.
 • paralı ise kesin hukuk fakültesi vardır.