• -efendim duymuşsunuzdur dün aldığım son on şukela ile karma puanımı "şekerpare"ye çıkarmış bulunmaktayım.o yüzden bu ay maaşıma zam talep ediyorum.
    +sende duymuşsundur evladım dün aldığım çok kötü oylarla karma puanım "sakallı tavernacı" oldu o yüzden kaybol hırsımı senden çıkarmıyım.
  • her durumda sonu husranla bitecek, parlak bir fikrin zayif uygulamasidir.

patron, sozlukle iliskisi olmayan bir insansa, karmanin karaman'a has bir tur bulgur yemegi olmadigini anlatma meselesi uzadikca uzayacak ve zam talebi gundem maddesi olmaktan cikacaktir.

yok patron sozlukte yazar ise, hele bir de karmasi zam isteyen personelinden dusuk ise, konusma, mesai zamaninda sozluk le istigal suresinin tespiti icin, bilgi sistem deprtmanina edilecek bir telefon ile bolunecek ve dahi personel, firma geneline uygulanacak zamdan da muaf tutulacaktir. yine de boyle bir durum zamaninda tespit edilebilir ise aba altindan sukela gostermek durumu kurtarabilir. lakin zam oraninin %3 u gecmeyecegi de bilinmelidir.
  • - bir maruzatim vardi ama...
    +buyrun.
    - simdi ahmet bey, komunizm dusmani olmak basligina yazdiklarimdan dolayi bu sabah itibariyle kofti anarsist olan karmami anarsist e yukselttim..
    + eee..
    - yani bir anlamda sozluk te terfi ettim saydim kendimi.
    + bravo, devam edin.
    - dusundum belki sizi bu basarimdan haberdar edersem, ufak bir zam, en azindan prim..
    +cok iyi dusunmussunuz.
    - .....
    + ozetle diyosunuz ki, bizim insan kaynaklari muduru anarsist.
    - yok, bisey diyemiyorum sadece bakiniz iddiali yorum
    + o halde ben de diyorum ki bakiniz ben bir karar verdim, bir daha bakiniz kovulmak.
hesabın var mı? giriş yap