şükela:  tümü | bugün
 • üniversitede akademisyen olmak olarak tanımlanır.
 • ego tatmini!
  çünkü hali hazırda bu ülkede bir karşılığı yoktur. işinizde ve makamınızda kanunda bile olsa bir değişiklik yapmaz. maaşta aylık 50 tl yi saymazsak tabi.
 • işsizliği ertelemek de sevdaya dahildir.
 • doğrudan b sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girme hakkı kazanmak.

  bir soru üzerine açıklama: mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları, "teknik eleman" statüsünde olan teknik öğretmenler, fizikçi, kimyager veya biyolog unvanına sahip olanlar, iş sağlığı ve güvenliği lisans veya ön lisans programı mezunları iş güvenliği uzmanı olabilirler. a, b, c olmak üzere üç sınıf iş güvenliği uzmanı bulunur.

  başka koşulları sağlayanlar için değişik durumlar da söz konusu, ancak iş güvenliği uzmanı olabilmek için çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığının düzenlediği sınavlara girmek gerekir. yukarıda unvanları sayılan kişiler önce c sınıfı iş güvenliği uzmanı olabilmek için parayla eğitim alarak bir sınava girerler. yine aynı kişiler eğer iş sağlığı ve güvenliği alanında yüksek lisans yaparsa doğrudan b sınıfı iş güvenliği uzmanı olabilmek için düzenlenen sınava girebilirler.

  buradan ekmek çıkar mı diye düşünen varsa peşinen söyleyeyim. piyasa asgari ücretle çalışmayı kabul edecek, çoğu işsiz iş güvenliği uzmanları ile doludur.