şükela:  tümü | bugün
  • resmen denizi gecip, ankara sellerinde bogulmak gibidir. cillop ortalamam var mezun olamiyorum lan tez belasi yuzunden. danisman hocanin kafa ayri guzel. neyse ben de ileride bak cocuk dunyanin sayili universitelerinden birinde yuksek lisansi birakmis, zeki adam baska oluyor falan diye efsanelere konu olayim, ne yapayim.

ayrica icimizdeki akademisyenlere not: lutfen tez vermek isteyenlere iyi davranalim.
  • yaklaşık bir haftadır bunalımda olmama sebep olan olasılık. yazamıyorum tezi resmen. ortalamam falan da iyi. tez önerim kabul edildi, taslağı belli, chapter'ların içerikleri belli, yazacağım şey belli, varacağım sonuç belli; içini dolduramıyorum resmen. bir yandan işe girmek için harcadığım mücadeleler; türkiye'ye lanet etmeme sebep olan onlarca sebep. antidepresan almadan tüm bunların altından kalkamayacağımı öngörüyorum.
  • bir doktora tezi yazarken sıyıranlar ya da doktora tezi yazarken alkolik olmak değildir.
    "en iyi tez bitmiş tezdir" denilerek geri dönülmelidir.
    yapabilirsiniz! hadi!
  • yüksek lisans ders aşaması tamamen geyikten oluştuğu için gayet normal durum. 3 ya da 4 dönemde 8 ders alınır, zaten notlar da şişirilir; ders aşaması zorlanmadan geçilir. ne zaman ki teze başlar yüksek lisans öğrencisi, ebesinin nikahını tersten görür.
  • çok kişinin yaptığı bir durumdur. büyük hevesle başlarsınız yüksek lisansa fakat sonraları iş hayatına atılır ve çalışmaya başlarsanız. yüksek lisans sizin için ekstra bir hal alır ve akademik hayattan uzaklaşmanın da verdiği etki ile derslere güç bela gitmeye, ödevleri de yapmış olmak için yapmaya başlarsınız. hocaların da iyi niyeti ile bir şekilde tez aşamasına gelinir. tez aşamasında dersler gibi okula gitmeniz gereken bir saat olmaması ve gittiğiniz de sizi bekleyen bir hoca olmadığı için kimi zaman siz müsait olup okula gitmezsiniz, gitseniz de hoca müsait olmaz. tez yazımı ile ilgili neredeyse hiçbir şey bilmediğiniz halde hocanız da size herhangi bir yol gösteriminde bulunmadığı için tezden ve okuldan soğursunuz. bir diğer yönü ise şimdiye kadar ilkokuldaki dönem ödevi, lisanstaki projeler vs gibi çalışmalardan biraz daha fazla bir konu üzerinde odaklanmanız ve bir düzen içerisinde çeşitli sonuçlar elde etmeniz gerekmektedir. ders döneminde böyle bir şey olmadığı için yüksek lisans ders dönemini geçmek kolaydır. yüksek lisans tezi bir ödevden hallice bir çalışmadır, biraz motivasyon biraz da hocanızın desteği ile kolaylıkla bitirilebilir. yeterki konunuz sınırlandırılmış ve yönteminiz net olarak belirlenmiş olsun.
  • bu asamada birakmak karizmatik degildir. doktora'da yapin o daha karizmatik. ortamlarda havaniz olur. vay be doktora'da birakmis ya laa falan derler. kizlar uzerinize kosar cesmelerden bedava sarap akar o derece.
  • benim yaptığımdır. zira bunun bir de, benim gibi hocası konusu metodu her şeyi hazır olan versiyonları var. lakinki benim asıl derdim, lisans titrimle 2000 adet kartvizit bastırmış olmam. şimdi yüksek mimar yazsak o kartları ne yapacağız değil mi?
  • birkac saattir vermek üzere olduğum karar... hayatımı kendi ellerimle mahvettim...