şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
683 entry daha
  • bunu yapmak istemiyorum kesinlikle ve yapamam da kötü sonuçları hatta yaptırımları olacak gibi. psikolojik rahatsızlıklarım, hocamın zoruyla tezi sınav ayımda kaydettirerek 1 ayın çöp olması, talihsizliklerin ve ağır stresin üst üste gelmesi sebebiyle tezimde ilerleyemedim ve uzatma almama rağmen 1 ayım kaldı elimde koca bir sıfır. 1 ayda bitirebileceğim söylense de inanın yazamıyorum, öyle sıkıştım ki, hiçbir şey yapmadığım halde bi de bunun duygusal yükü çok kötü altında kaldığımdan iyileşemiyorum da. bence en önemli sebebi hazır olan benim olmayan konuyu rastgele ve sürpriz bir şekilde almam ve en başından çok sevmemem. hocayla bi konuştum durumun farkındayım tezi bitirmeye çalış ama düşük not alacağını bil dedi. not da pek umrumda değil ama uğraşamıyorum asla. hatta kendi günlük işlerime bile odaklanamıyorum gizli adhd olduğundan bile şüphelenmeye başladım şu sıralar.

neyse benim okulumda tezden kalınırsa ya da bırakılırsa bi kere daha yazma hakkım varmış farklı bi konudan. tezi bırakıp daha yapabileceğim ilgilendiğim bi konuyla devam etmek istiyorum. bunu yapmam da mantıksız gibi çünkü hoca ve konu bulma çilesi ayrı dert üstüne bi de mezun olacağımı düşündüğümden kabul ettiğim full time bir işe başlıyorum, işten sorun etmediler de yurtdışında* olduğumdan hem öğrenci olmanın hem full-time çalışmanın legal temelleri izni var mı bilemiyorum bu yüzden de emin değilim. iş ama emin olduğum şey kafayı toplayıp hayatı düzene koyduğumda, işim olsa bile yazabilecek olmam en azından şu an koyduğumdan daha iyi bir şey koyacağımdan eminim. sonuç olarak bunu daha önce yapıp tezi son aşamaya doğru değiştirenleriniz ve bu şekilde yüksek lisansını kurtaranlarınız varsa bana ulaşırsa çok sevinirim. böyle bişeyi yapan duyduysanız da olur. çünkü sanırım sosyal temelli de bi baskı var üstümde, ya kimseyi duymadım bunu yapan diye, internette de aradım ama pek örnek çıkmadı.
hesabın var mı? giriş yap