şükela:  tümü | bugün
  • eşeklere öykünen bir gruptur.
  • amiyane bir insandır. ne yazık ki sık sık karşılaştığım insan tipidir de. böyle kolumu ağzına sokup, ses tellerini kopartmak gibi düşünceler geçiririm kendisiyle ilgili.
  • bi de konusurken seslerini gittikce yukseltirler insanin reflekssel olarak suratina bi tane cakasi gelir.
  • (bkz: amerikalılar)
  • yüksek sesle telefonla konuşan modeli babamdır arkadaşlar.

geçen sene amcamla konuşuyordu telefonda. kendisi bursa'da, amcam eskişehirdeydi. öyle bir konuşuyordu ki en son ablam telefonu babamın elinden aldı ve kapattı. sonra da şunu söyledi;

"babacım boşuna telefon açık kalmasın, amcam zaten seni burdan duyuyordur."

bir diğer olay telefonsuz gerçekleşti. alt katta oturan yengemin arkadaşı "şehnaz" yanlışlıkla bizim zilimize bastı ve ben kapıyı açtım. ardından babam "şişko şehnaz mı geldi aşağıya" dedi. ben ise;
    "biraz daha bağırırsan buraya gelecek" dedim.

ama hala yüksek sesle konuşur, yüksek sesle güler. komik adamdır vesselam.
  • içinde bulunmaktan haz etmediğim gruptur.
    sesim gür ve genelde kontrol edemiyorum. kısık sesle konuşmak için özel çaba sarfetmem gerekiyor ve o an onun bilincinde değilsem bangır bangır konuşuyorum.
    sanırım herkes beni dinliyor.*
  • italyanlar ve trabzonlular.

kendilerine en sevdiğim ayeti hatırlatıyorum:

"yürüşünde gösterişten kaçın, sesini alçalt. şüphesiz ki en çirkin ses merkeplerin sesidir."

lokman süresi 19. ayet.
  • bir kismi hayatlarina emekli pilot albay olarak devam ederler, potansiyel apartman yoneticisi adaylaridir. apartman gorevlisine kendi normal -yuksek- sesiyle cimleri kes dediginde ''askerlik mi la bura'' tepkisini alip, gercek yuksek sesiyle laaaan diye bagirarak yuksek sesin ne oldugunu 2.5 km yaricapli bi alanda duyulacak sekilde honkurerek orneklendirirler.

ha bi de karabiberle yaklasmayiniz zira cok fena hapsururlar cam cerceve iner.
  • en çok saydırdığım insanların başında geliyor bu tipler.

bu insanlardan biriyle aynı ofiste çalışıyorsanız hele ızdırap olurlar. sizin telefonla konuşuyor olmanız da önemli değildir. herkesi bastıracak şekilde bağırmak hiç umurlarında değildir bunların. çünkü farkındalık denen şeyden nasiplerini almamışlardır.
    özellikle telefondayken ayrı coşar bu tipler. insani şekilde konuşmak varken en üst perdeden büyük harflerle "hihohahahaha" diye konuşmaya girerek neyi amaçlarlar, neden böyle bir yaşam tarzı, neden ulan neden amk.

çok ağır küfürler ediyorum şuan *