• sevdiğim türde müzik dinlese bir nebze olsun dayanabileceğim komşudur; ama güzel kardeşim tam 1.5 saattir farklı sanatçılardan ah le yar yar dinlemek nedir, aranjör mü oldun pezemenk!
  • 16 yaşında ergen komşu kızının durmadan son ses the cranberries-zombie dinlemesi, birde üzerine eşlik etmeye çalışıp doloresciğimin sesinin üzerine zoğooombeee zoğombe zoğombe be be iniyaho diye bağırması buna bir örnektir.
  • bunlardan bir tanesi de bende var. saat 12 buçuktan beri son ses beşiktaş tezahürat cd'sini dinliyor eleman. sandalyem titriyor lan.

bi de garip olan devamlı aynı tezahürat. hani lig de bitti, beşiktaş şampiyon filan da olmadı ama adamın pazar pazar fanatikliği tuttu heralde. ders mi çalışıyorum inönü'de maça mı geldim belli değil yeminle.

offf.
  • yanlış anlama nedeniyle benim de girdiğim kategoridir.
    zemin katta oturuyorum. yan daire büro. bir gün yöneticiyle karşılaştım ve "müziği biraz gürültülü dinlemeyi severim, acaba rahatsız olan var mıdır? siz uzun zamandır bu apartmanda oturuyorsunuz. özellikle yukarıya ses gidiyor mudur acaba? yukarıdan bana hiç ses gelmiyor da..." dedim.
    "şu an çaldığı gibiyse hiç sorun değil. bizim çocuklar daha fazla gürültü yapıyor. zaten üst katınız boş" dedi.
    yaşadığım apartmanla ne kadar ilişki içinde olduğumu gösterdiği için biraz utandım ama dayandım müziğin sesine. evin en uzak köşesinden bile gümbür gümbür müzik dinleyebilmenin tadını çıkarmaya başladım.
    aradan yaklaşık bir ay geçti. baktım, akşam kapı çalınıyor. genellikle habersiz misafirim gelmediği için açmam kapıyı ama o an açacağım tuttu.
    baktım böyle badem bıyıklı nur yüzlü bir adam. benden en çok 3-5 yaş büyük ama imaj nedeniyle en az altmış gösteriyor.
    amca kılıklı akranım ezile büzüle "hocam rica etsem müziği biraz kısabilir misiniz? çocuklar ders çalışamıyor gürültüden" deyince beynimden vurulmuşa döndüm. "ne vardı geçerken şöyle bir baksaydın, üst kata biri taşındı mı?" diye kendi kendime kızarak "affedersiniz, ben yöneticiye gürültü olup olmadığını sormuştum. o da üst katın boş olduğunu söylemişti. o yüzden rahatça açmıştım müziğin sesini ..." diye gevelemeye çalışırken amca kılıklı adam "biz zaten iki kat üstte oturuyoruz" demez mi?
    evet, o günden beri dikkat ediyorum sese...
    ve evet, utandım.
  • apartmanın ana sigorta kutusundaki minik şalteri indirip elektriği kesilerek aklı başına getirilmelidir.
  • bunu gecenin bu saatinde defalarca yapıp sonunda eeeh eytere bea diye çileden çıkartıp polis çağrıltan ve polisler gittikten sonra aynı şekilde devam eden gerizekalı ve ayyaş modeli de vardır. ulan yazlıktayız ama saat gece 4 kodumun ayyaşı.
  • kesinlikle sağır olduğuna inandığım komşu. müzik sesi duvarları aşıp geliyorsa, kulaklarda ciddi bir problem var demektir. ya müzik dinlemek iyi güzel ama belli bir desibelden sonrası bence kendine de etrafına da işkence. duvarları titreten insanlar var, onlar mazoşist olabilir tabi.
  • an itibariyle buna karşı babam dinsizin hakkından imansız gelir diyerek, bilgisayardan son ses metallica - fuel çalıp apartmanımızı gümbür gümbür metal müziği ile inletiyor. şu anda çalıyor ve ben headbang yapmamak için kendimi zor tutuyorum. hayır yaparım da adam manyak*, zamanında apartmanın girişinde açılan kahvenin önündeki insanları beğenmeyip üstlerine altıncı kattan bir kova su boşaltmışlığı ardından komşular tarafından apartman yöneticiliğine aday gösterilmişliği var ve seçilmişliği var.

hal böyle olunca sıkıntı falan kalmadı bende.*
  • bensem söyleyin lan. alkollü bir şekilde çok yenilerden bir paraça, "judas" dinliyor, söylüyorum. sesin fazla çıktığının farkında olmuyor olabilirim.
  • yan dairemdeki the addams family'nin kızı.ebeveynleri evden ayrılır ayrılmaz müzik kanallarından birinin* sesini sonuna kadar açan,bu da yetmediği gibi kankalarını her gün eve toplayan bir manyak komşu modeli.kuzenimle gece 12de geyik yaparken duvara vurmasıyla beni katil olma sınırına getirmiş insan müsveddesi.ve dahi,benim her gün onun kapısını çalıp "sesi kıs" ikazlarıma rağmen utanmadan çakmak,makas,sigara,kahve,hijyenik ped*,vb gibi taleplerde bulunan kişi.
hesabın var mı? giriş yap