şükela:  tümü | bugün soru sor
159 entry daha
  • bende de oldukça fazla olan korkudur. sanırım kafamın ağırlığından dolayı öne düşecekmiş gibi bir korku bu, koca kafalıyım da.
  • ayaklarimdan enseme kadar uyusmaya baslatan korkudur. sanirim artik kontrol edebiliyorum
  • yüksek bir yerden aşşağı bakamama korkusu.

oğuz atay şöyle demişti;

“çok yükseğe çıkamam; bende yükseklik korkusu var. kimseyi yarı yolda bırakamam; bende ‘alçaklık’ korkusu var.
  • bende de fazlasıyla olan korku. zemin ne kadar sağlam olursa olsun, bastığım kısım kırılıp düşecekmiş gibi bir his oluşuyor bende. çocukluğumdan beri bu şekildeyim. düşünün yani galata kulesinine çıktığımda etrafında gezememiştim bile.daha yüksek yapıları, noktaları hayal bile edemiyorum zaten. o derece korkuyorum yükselten.
  • birisini gördüğümde de korkuyorum zaten bakamıyorum midemde yanma hissediyorum.. ama adamın tekini mantolama için binanın tepesinde incecik bir tahta üzerinde görünce de korkuyorum. bu ne onu çok merak ediyorum. sadece yükseklik korkusu değil sanki sorunum..
  • bisikletim ile üst geçitten karşıya geçmek üzere merdivenlere yönelirken genç bir arkadaş,
    "afedersiniz karşıya geçebileceğim en yakın alt geçit neresi ? " diye sordu. şöyle bir düşündüm, üst geçit olmaz mı dedim. olmaz yükseklik korkum var abi olmaz !
    bir daha düşündüm. en az 3 km yürümen lazım !
    tamam teşekkür ederim dedi.
    dur derim yahu. beraber çıkalım bisikletin gövdeye tutun, ortadan yürürlüz hem. olur mu olmaz mı derken yok abi ben yapamıyacağım dedi ve yola koyuldu.
  • irkilirsiniz, popoda karıncalanma yapar.