• her yüksek okulu 2 yıllıktan ibaret sananların olduğunu da öğrendim rabbime çok şükür.
  • türkiyedeki üniversite denilen kurumların %99’dur üniversitenin amacı zira bilim üretmektir adam yetiştirmek değildir meslek edindirme kurumu değildir üniversite
  • günümüz türkiyesi' nde, içerik olarak liseden pek farklı olmayan öğretim kurumudur. tek farkı genelde meslek dersleri verilir
  • genellikle 2 yıllık olan meslek yüksekokulu ile eş anlamlı ve yanlış kullanımı olan sözcüktür.

tdkda tanımı şu şekilde yapılmıştır.

“üst düzeyde uygulayıcı meslek elemanı yetiştiren yükseköğretim kurumu, akademi.”

bildiğimiz üniversite adındaki kuruluşların geçmişinde de yüksekokul adıyla eğitim veren 4 yıllık kuruluşlar mevcuttur.

gazi üniversitesine katılmadan önce, mühendislik mimarlık fakültesinin eski adı
    (bkz: ankara mühendislik ve mimarlık yüksek okulu)
    4 yıllık eğitim vermekteydi ve mezunları mühendis/mimardır.
  • mezunlarının, kendi alanlarında iş bulmalarında kaçıncı sıradayız?
  • milli eğitim bakanı i.yılmaz türkiye’nin yüksekokul okullaşma oranında avrupa 1.si olduğunu iddia etti.

yüksekokul okullaşma oranını 15-64 yaş aralığında inceleyen eurostat verilerine göre bu oran ab genelinde %27,7. türkiye ise avrupa ülkeleri arasında yüksekokul okullaşma oranının en düşük olduğu 3. ülke durumunda. ayrıca ab genelinde 25-34 yaş aralığında yüksekokul okullaşma oranı %38,8 seviyesindeyken, türkiye’de ortalama %30,3’te kalıyor. bu oranla da türkiye ab ülkeleri arasında sondan 3. sırada yer alıyor. yani 1. olduğumuz bir alan yok.

detay: http://dogrulukpayi.com/…oraninda-birinci-siradayiz
hesabın var mı? giriş yap