• büyük yalan dizisinin ilk bölümlerinin yönetmenliği yanısıra yılan hikayesinde yardımcı yönetmenlik yapmış ,şu an da dondurmam gaymak filmini çekmekte olan ula lı yönetmen.
 • kendisi gayet hoş sohbet ve güzel bir insandır, hemşehrimdir ulalıdır, aynı zamanda çektiği dondurmam gaymak filmini bitirmiş festivalde görücüye çıkaracaktır yakın zamanda.
 • bir süre müezzinlik yaptığını da söyleyen, muğlalı, yürekli, samimi, kompleksiz, iyi bir insan.
  allah hayatında da, sinemasında da yolunu açık etsin.
 • uladan asarın arkasından çıkmış postacıların yuksel
  dondurmam gaymak için çok teşekkur ettiğimiz yonetmen
 • keyifli insan, sıkı sosyalist, sıkı sinemacı, bu aralar biraz da hayalci.
  hayallerinin gerçekleşmesi en büyük dualarımızdan. düşlerinin gerçekleşmesi için elimizden geledni yapacağız...
 • cüzdanında neyzen tevfik'in fotoğrafını taşıyan yönetmen.

  "melezliğin çok demokratik birşey olduğunu düşünüyorum. melez olmayan toplumlarda faşizm gelişiyor"
  "sadece yerelliğe saplanmak da evrenselliğe sağlanmak da sakıncalı"
  "öteki bilinci olmadan demokrasi olmaz"
  ve daha bir çok şey diyor. söyleyecek sözü olan bir entellektüel. "bir ege geyiği" olan dondurmam gaymak'ı izlerken herkesin aklına gelemeyecek kuramsal argümanlara dayandırıyor.

  soru: ilk öyküler genelde fazlasıyla otobiyografik öğe barındırır ve bunun edebi değeri azalttığı yönünde bir görüş vardır. siz de ilk öykünüzde böyle biraz otobiyografik davrandınız?
  (10 saniye düşündü)
  cevap: ama benimki güzel oldu.

  özgüvenli bir aydın. daha ne isteriz?
 • kadın isterse nin bir bölümünde alakasiz bir yerde gözükmüştü. elinde dondurmam gaymak in afişiyle dizideki kullanılan eve girip oyunculara filmin afişini göstermişti.
 • canlı bir söyleşisini izledikten sonra filmini görmediğime yüz defa pişman olduğum, hem aklı başında, hem eğlenceli, hem kabiliyetli,
  kendisini tanımlamaya uygun sıfatı bulamadığım şeker gibi bir adam.

  ula'da doğmuş, önce siyasal bilgiler fakültesinden (1 sene) sonra da coğrafya öğretmenliğinden (4 sene) atılmış, nihayetinde ustasının yanında dondumacı olacakken filminde başrolü oynayan turan özdemir'in torpili ile (kendisi böyle dedi) önce tiyatro ile tanışmış ve yine turan özdemir'in yönlendirmesi ile sinema ve televizyon okuyarak şu anda bulunduğu noktaya bir şekilde gelmiş.

  en önemlisi kısacık konuşmasıyla bile etrafındakileri gülümsetip içlerini aydınlatmayı bilen biri.
 • sinema yapıyorum diye ortalıkta dolaşan bilimum yönetmen bozmasına ders niteliğinde bir film çekmiş yönetmen. yönetmenliğinin yanı sıra dondurmam gaymak filminin senaryosu da kendisine aittir. filmdeki gerçekçi diyaloglar, oyuncu yönetimindeki başarı ve görsel kalitenin yüksekliğiyle author kuramını hatırlatır izleyiciye. ellerine yüreğine sağlık olan.
 • cok huzunlu bakan adam..
hesabın var mı? giriş yap