şükela:  tümü | bugün
  • candır ciğerdir özleriz arada iç geçiririz. üniversitemden daha çok benimsediğim okulumdur. müdürünü hiç sevmem o ayrı.
    bahçedeki yurtta kız yurdu olarak faaliyete geçmiştir
  • ilk mezunları verdiğinde müdürü de yenilenmiş lisedir. iki sene içerisinde öğretmen kadrosunun neredeyse tamamı değişmiştir. çeşitli rivayetlere göre müdürün görüldüğü kahvede zaman zaman felsefe hocası da görülmekteydi.
    yurt faaliyete girmiştir, üst katında yemekhanesi bulunur. bizim zamanımızda yokluk vardı
    okulun yanı başında spor salonu vardır ama lise hayatım boyunca içerisine girmek sadece 1 kez nasip oldu.
    okul civarındaki duraklardan 16b ve 134dk otobüsleri geçer. okula ulaşım için tren de tercihler dahilindedir.
    bi de "bi malikhane vardı, noldu ona?" diye arada bir düşündürtür mezunlarını
  • iyi-kötü 3.5 senemi geçirdiğim kartal'da bulunan okulum.çoğu öğretmen lisesinde olduğu gibi hocalar arasında ideolojik kutuplaşmalar yoğun olarak görülür.bunun sebebi öğretmen yetiştiren kurumlara (bkz: köy enstitüleri) herkesin kendi ideolojisini dayatma isteğidir.eh zaten yeri ve öğrenci profilinden dolayı baştan bazı şeyleri kaybeden okula bir de sürekli müdürünün değişmesi,hocalar arasında ki zıtlıklar vs. eklenince okulun sosyal alanlarda ilerlemesi dolayısıyla da adının duyulması zor olmuştur.hemen hemen herkesi lys'de min. 3-4 bin geriye çeken obp lerin sorumlusu olan öğretmenleri saymıyorum bile.

bunlara rağmen tercihimden dolayı hiç bir zaman beni pişman etmeyen okuldur.tabi ki bunun sebebi hocalar,sosyal imkanlar vs. değildir.güzel bir dönemle beraber mezun olmamdır.
    buradan okulu tercih etmeyi düşünen öğrencilere de bir-kaç şey söylemekle yükümlü hissediyorum kendimi.

eğer liseden (kendinizi geliştirme yönünde) büyük beklentileriniz varsa kesinlikle tercih etmeyin.onun yerine burak bora , köy hizmetleri veya köklü bir anadolu lisesi (yakın puan aralığındaki liseler arasından) size daha çok şey katar hem de daha fazla sosyalleşme imkanı sağlar.ama ben etliye sütlüye karışmam,sakin sakin okur mezun olurum öğretmenlik ek puanımı da cebime koyarım diyorsanız işte o zaman ilk sıraya yazabilirsiniz.çünkü öğretmenlerin aksine sakin öğrencilere sahiptir kavga vs. okulda ender rastlanan olaylardandır.

kardeşi,akrabası ya da kendisi (bkz: ilkokullu sözlük yazarları) tercih etmeyi düşünen varsa her zaman mesaj kutumu yeşillendirebilir.

(bkz: çok doluyum be sözlük)
  • hayranı olduğum kevser ime şahin isimli gazetecinin mezun olduğu lise. keşke bu lisede okusaydım, en azından bir kere canlı görebilirdim kendisini :(