şükela:  tümü | bugün soru sor
  • lise hayatımın hem korkulu rüyası hem tatlı belası coğrafya hocasıdır. mesleğinde ne kadar iyi olduğu tartışmasızdır. öğrencileriyle olan ilişkisi diğer öğretmenler tarafından kıskanılan, iki çocuk babası, aşk dolu bir evliliği olan zat-ı muhteremdir. bir gün bu entryi okursa ona burdan selam ederim.
  • sosisin içinde talaş olduğunu iddia eden coğrafya hocası.
  • heybetiyle korkutan, öğrencileriyle arkadaş gibi olmayı rahatça başarabilen, dersleri pek zevkli geçmiş coğrafya hocamızdı kendisi.
  • antalya anadolu lisesi'nin en zeki öğretmenlerinden, güzel insan. 'yüzüne bi s,çarım, dünyayı bombok görürsün.' sözüyle hayta öğrencileri dumura uğratan, gözü açık, kulakları iyi duyan, ferhan şensoy ile iyi arkadaş olabileceklerini düşündüğüm, tuluat yeteneği olan, coğrafya bilgisini gerçekten özümsemiş olan ve bir ülkeyi yönetebilecek beyne sahip, tanıştığım ve dersinde bulunduğum için çok mutlu olduğum üniversitede de ders verse keşke dediğimdir.
  • önünde tam iki kere ağladığım ve hatırladıkça hala utandığım canım öğretmenim.

dengesizlikleriyle meşhurdur, bir gün gülüp geçtiği olay yüzünden başka bir gün öğrenciyi önünde s*çırtabilir, oturup üç saat konuşsa üç saat dinletir. nitekim derslerde de konuların aralarında konuşur da konuşur. anıları hiç bitmez, zaten bitsin de istenmez. deniz gibi gözleri vardır, deniz aşığıdır, balık sever, balık tutmayı sever, adaları sever. zaten kendisi de bildiğim kadarıyla adalıdır.
    oturup karşılıklı rakı içilesi süper ötesi bir insandır ayrıca. en çok onu özlüyorum...

ha bi de çok yaratıcı küfreder, insan daha ne dediğini anlayıp kafasında betimleyene kadar lafı koyup gitmiştir.
  • aşağıda yazacağım tüm bilgiler hayal ürünüdür. tanıdığım yüksel örnekli diye biri yoktur. öğretmenlik yapmamaktadır.

yüksel örnekli güzel sanatlar lisesi ve antalya anadolu lisesi' nde hocalık yapmış ve yapıyor olabilir. ama ona sorarsanız, en çok nereye aitsiniz diye, "anamın amına aidim" diye cevap verme ihtimali daha yüksek olsa da, kalbi yusuf ziya öner fen lisesi' ne aittir.

sosyal bilimler öğretmenlerinin beş kuruşluk eğitim vermediği ve adam yerine konmadığı fen lisesinin en ciddiye alınan hocasıdır. ters adamdır. saç yolar, adamı olduğu yerde uzatır ama zekaya kıymet verir. arkanızdan "piç kurusu böyle böyle dedi" diye gülerek anlatsa da olay esnasında ebenizi ziker. bağ bahçeyle ilgilidir, gittiği her okulu çiçek bahçesine çevirir. bu esnada öğrencileri aktif kullanır. bir saksı taşıma hadisesinde öğrencilerden birinin "o zaman 1 mayıs amele bayramında da tatil verin hocam(o zaman resmi tatil değildi) ehehe" demesi üzerine "herkes tüm saksıları bıraksın, bu ibne taşıycak hepsini." demiştir.

güzel ders anlatır, güzel de soru sorar. çalışanın da yapamayacağı soru sorup "bakın ben ne pis fizikçiyim" konulu orospu çocukluğu yapmaz, çalışırsan yaparsın. fen lisesi öğrencilerinin büyük bir kısmının "ya hoca niye bu kadar zorluyor" diye feryad etmesi üzerine başka bir okulda öğrenci olan oğlu kendisine "baba ne iş?" diye sormuştur. cevabı "bigün biyerde bu orospu çocuğu bana bunu öğretmemişti diye anama sövmesinler diye uğraşıyorum" olmuştur. kendi sınıfındaki öğrencisini özel derse çağırıp soracağı sorusunu ezberletmez.

bunlar tüm öğrencileri için geçerlidir, adaletli ve eşitlikçidir.

benim ise büyüğümdür, baba yarısıdır.

rüzgar karşıdan eserken, ki daha yakın zamanda döndü o rüzgar, birileri bunu okuldan atın dediğinde, atılmama karşı çıkan 3-4 hocadan biri olmuştur. günü geldiğinde yerlerinden atılanlar o atılsın diyenler olmuştur. yüksel örnekli her daim muhalif, her daim zıttır, görevinin de başındadır.

benim hikayemin sonunda bugün arayıp tıp bayramımı kutlamıştır. sağolsundur.

iyi ki vardır.