şükela:  tümü | bugün
  • muhteşem yüzyıl dizisinde şeker ağa karakterini canlandıran izmirli grafiker.
  • kendisi ile yapılmış bir söyleşi için bkz.
  • geçtiğimiz günlerde, 13 yıllık eşi ayşegül ünal'dan boşanan oyuncu. çiftin 9 yaşında bir oğlu bulunuyor.

1974 almanya doğumlu olan ünal, ilk kamera deneyimini yol arkadaşım dizisinde yaşadı.
  • bikaç ay önce metroda rastladığım güzel insan. dibinde oturan arkadaş kalkınca direk oturmak yerinde bana ve yanımdaki hanım teyzeye oturmaz mısınız diye sordu önce kibar kibar. ikimizde bir iki durak sonra ineceğimiz için oturmadık. kendiside mahçup bi şekilde oturup kitap okumaya başladı. o zaman kim olduğunu tam olarak bilmiyorda olsam hala düşünceli ve zarif insanlar var memlekette diye sevinmiştim. umarım boşanma sürecini oğluda kendiside kolayca atlatır.
  • aslında resmi adı ünal soyadı yüksel olan, en önemlisi ils vision adlı şirketin lideri ve türkiye patronu. ( ils vision olayını mutlaka incelemenizi öneririm ) yaptığı hamleler üstün zeka niteliğinde olup vizyonu ile gelecekte çok daha iyi yerlerde göreceğimiz zat.

ıls vision

ünal
  • çöp tenekesi adında yaptığı stand up gösterilerinde bağlama da çalan adam.

oyunculuğu kadar sesi de güzelmiş.
  • böyle tipler türedi, garip bir bıyık - sakal bırakıyorlar falan, bir şekilde ünleniyorlar ki zaten bizim insan bu tür arabesk tipleri beğenmeye meyilli, bıyığı kes, eminönünde döner satan tiplerden farkı yok. oyunculuk kısmını konuşmuyorum bile daha.