• tüneldeki enstrüman yapım & tamir & bakım ustalarından biri... asım can gündüzün özel yapım gitarlarının yapıları hakkındaki herşeyi bilen kişi...
  • itü devlet konservatuarı çalgı yapım bölümü mezunudur bildiğim kadarıyla. kafadır, iyi tamir eder, paragöz de değildir. eh daha ne olsun?
  • (bkz: luthier)
  • tüneldeki diğer gitar tamir/yapım işi yapan insanlara göre çok daha makul fiyatlar veren kişi.
  • fiyat olarak murat sezen le ayni olan luthier.iscilik ikisinde de iyi.ama is muhabbete gelirse tabiki murat sezen
  • tünel de işini doğru dürüst ve ahlaklı yapan malesef tek adam. denediğim son luthier olması benim için bir şanssızlık. atölyesinin görüntüsüne bakıp benim gibi önyargılı davranmayın, gitarınız yerlerde geziyor gibi gözükse de emin ellerdedir.

adam herşeyden önce dürüst. sürekli gereksiz parçalar satmaya çalışmak yerine sahiden düzeltmeyi dener ve fiyatı diğerlerine göre çok daha uygundur.

uzun süredir akord sorunu yaşayan strat imi 10 dolara teflon nut takarak adam etti. sorun da nut mış zaten, boşu boşuna tunning machine vs... değiştirdim bazı değerli luthierlerimiz sayesinde. sorun düzelmeyince sen o gitarı at bizimkisini al cevabı almıştım.

kısaca luthierlerden çekmiş biri olarak derim ki tüneldeki en güvenilir en dürüst adamdır.
  • şeker gibi adamdır. öğrenci olduğunuzu vurguladığınızda size güzellik yapar.üstelerseniz, ''bırakalım kapatalım o zaman bizde'' der.yazın hergün bir bira içmek gibi bir mantığı vardı yüksel abi'nin.dedik ki usta her gün bir bira olur mu...karaciğer yetmezliği yaşarsın..karaciğer yağ bağlar..yapma etme..hadi ya bırakıyorum o zaman arkadaş demiştir.samimi, iyi niyetli, temiz bir adamdır.ama son birkaçtır entonasyonu yerlere sürmektedir.hayırlısıdır.
  • gerek fiyat tarifesi, gerek karakteri olsun son derece geniş ve rahat bir abimizdir.severiz.
  • son derece sakin ve bir o kadar da iyi niyetli bir abimiz. kendisini seviyor, gitarımın başına bir şey gelirse ona gidiyorum. dükkanının daracık kapısından girip o ufacık mekanda nasıl da sabırla ve sakinlikle çalıştığını görünce enteresan hislere kapılıyor, gülümsüyorum.
    işini sevdiğine hiç şüphem yok.
  • bu kadar övülen. ama bozulma belirtileri mi gösteriyor. dediğim usta (cumartesi bıraktım salı al dedi, gitmeden telefon ettim, kem küm etti, perşembe gel dedi, perşembe gittim bakamadım daha haftaya bir ara dedi... dümur oldum)
hesabın var mı? giriş yap