şükela:  tümü | bugün
  • tüneldeki enstrüman yapım & tamir & bakım ustalarından biri... asım can gündüzün özel yapım gitarlarının yapıları hakkındaki herşeyi bilen kişi...
  • itü devlet konservatuarı çalgı yapım bölümü mezunudur bildiğim kadarıyla. kafadır, iyi tamir eder, paragöz de değildir. eh daha ne olsun?
  • fiyat olarak murat sezen le ayni olan luthier.iscilik ikisinde de iyi.ama is muhabbete gelirse tabiki murat sezen
  • tünel de işini doğru dürüst ve ahlaklı yapan malesef tek adam. denediğim son luthier olması benim için bir şanssızlık. atölyesinin görüntüsüne bakıp benim gibi önyargılı davranmayın, gitarınız yerlerde geziyor gibi gözükse de emin ellerdedir.

adam herşeyden önce dürüst. sürekli gereksiz parçalar satmaya çalışmak yerine sahiden düzeltmeyi dener ve fiyatı diğerlerine göre çok daha uygundur.

uzun süredir akord sorunu yaşayan strat imi 10 dolara teflon nut takarak adam etti. sorun da nut mış zaten, boşu boşuna tunning machine vs... değiştirdim bazı değerli luthierlerimiz sayesinde. sorun düzelmeyince sen o gitarı at bizimkisini al cevabı almıştım.

kısaca luthierlerden çekmiş biri olarak derim ki tüneldeki en güvenilir en dürüst adamdır.
  • bu kadar övülen. ama bozulma belirtileri mi gösteriyor. dediğim usta (cumartesi bıraktım salı al dedi, gitmeden telefon ettim, kem küm etti, perşembe gel dedi, perşembe gittim bakamadım daha haftaya bir ara dedi... dümur oldum)
  • kendisi, bas gitarımın sap, tel yüksekliği ve entonasyon ayarını yaptı bugün. gayet memnun kaldığımı söylemeliyim. var olsun.

(bkz: luthier)
  • 7 yıldır gitarımı kendisine gönül rahatlığıyla emanet ettiğim candır can.
    bugün yine gittim, 1 yıldır değişmeyen teller, erimiş fretler, tabi ki de yamulmuş sap derken şöyle bir baktı, "haftaya gel al" dedi, "ustam hesap ne tutar tahminen" dedim, "ya bakarız onu hallederiz rahat ol sen" diye gayet rahat bir cevap verdi. 7 senedir tel değişimi+sap ayarına 20tl alıyor zaten kaç kere dedim "usta gel şunu bi 30-40 yapalım benim içim rahat etmiyor", "benimki ediyor" dedi ben de bi daha sormadım zaten.

edirne'de bir aile dostumuz var. akustik gitarının da aynı şekilde fretleri eridiği için abuk subuk sesler çıkarıyordu. aldım yüksel ustaya götürdüm. gitarı sahibine geri teslim ettim. "ustaya benim için teşekkür et ben eskiden gitar filan çalmıyormuşum ne çaldığım bile belli değilmiş bu gitardan böyle ses mi çıkıyordu" diye bi geri dönüş oldu, utanmasa şimdi tel değiştirmeye bile gönderecek gitarı...

öyle bir ustadır yani, bir kere eli değince tamirden gelip elinize gitarı ilk alışınızda "anaa bundan böyle ses mi çıkıyordu oha" diye kal geliyor. işini severek özenle yapan, güleryüzlü, tam bir sanatkar, esnaf gibi esnaf. bugün dükkanında arp vardı. adam edemiyceği enstrüman yoktur eminim.

allah uzun ömürler versin ustam ya valla kalmadı senin gibi insan....
  • çok sıcakkanlı, sempatik gitar üstadı. bu kadar çok övüldüğünü okuyunca gitarımı kendisine götürdüm. çok uygun bir fiyata gitarımı adam edip teslim etti. dükkanı tünelden aşağı inerken caminin karsisinda soldaki ilk sokak.
  • yaptığı işlerin kalitesi ciddi şekilde düşüş göstermiş luthier üstadımızdır.
  • şeker gibi adamdır. öğrenci olduğunuzu vurguladığınızda size güzellik yapar.üstelerseniz, ''bırakalım kapatalım o zaman bizde'' der.yazın hergün bir bira içmek gibi bir mantığı vardı yüksel abi'nin.dedik ki usta her gün bir bira olur mu...karaciğer yetmezliği yaşarsın..karaciğer yağ bağlar..yapma etme..hadi ya bırakıyorum o zaman arkadaş demiştir.samimi, iyi niyetli, temiz bir adamdır.ama son birkaçtır entonasyonu yerlere sürmektedir.hayırlısıdır.