şükela:  tümü | bugün
 • kurucusu doktor kökenli ankara da çubuk yolu üzerindeki bir kolej . öğretmen kadrosuna bakınca ankara daki birçok kolej gibi ( doğa , sevgi , bahar ...) yeni doğacak kız çocukları için isim koyma rehberi gibi.
  her zaman merak etmişimdir acaba bu istihdam politikasının arkasındaki amaç ne diye . bu öğretmenler idarecileriyle hiç mi anlaşmazlığa düşmezler , daima biz çok açık fikirli bir kurumuz dedikleri halde toplantılarında idarecilerden farklı bir fikre sahip olduğunuz için okuldan ayrılmaları istenmez , sonrasında tazminatınızı istediğinizde sizinle pazarlık yapılmaya çalışılmaz , devamında mevzuata acemi oldukları için tazminatlarının üzerine yatılıp birde tehdit edilmezler , cidden hep merak etmişimdir .
 • ankara'nın sözde medar-ı iftiharı efsanesidir. inanılmaz bir hayaller gerçekler durumu vardır. teori ve pratikte ciddi farklılıklar olan bu eğitim kurumu ile ilgili birebir yaşanmış tecrübelerimden yola çıkarak hayaller ve gerçekler olarak özetleyim ekşiciler;

  teoride insanlar neden yükselen göndermek ister (bizde aynı şeyi yaşadık)

  *** ankara'da sınavlarda en iyi başarıyı yakalamış okulda çocuğum iyi bir eğitim alsın...
  *** sadece derste değil sosyal, kültürel ve sportif anlamda da çok iyi bir okulmuş...
  *** arkadaşım, akrabam veya onların tanıdıklarının çocukları gidiyor ve çok memnun...
  *** bir yabancı dil eğitimi varmış birinin çocuğu cambridge sınavından 95 almış...
  ***okul uzak olsa da eğiitim, ilgi ve alaka süpermiş ...
  *** okulun yönetimi de ciddi eğitimciler varmış...
  *** kardan çok eğitime önem veriyorlarmış...
  *** mükemmel bir rehberlik servisi varmış okula kaynaşması kolay olurmuş...

  pratikte yani gerçekte durum yaşananlar

  *** eğer çocuğunuz zaten başarılı ise siz şanslısınız çünkü çocuğunuz özel sınıfa verilecek ve özel ilgi alacaksınız ki bu durumdaki öğrencilere genelde okulların uygulamaları böyledir. (kendileri bunu kesin reddedecekler)ha derseniz ki benim çocuğum orta halli daha iyi olması için bu okula veriyorum çocuğum başarılı olsun, sosyalleşsin, yabanc dili iyi olsun... üzgünüm dostlar sizin durumunuz biraz farklı olacak çünkü çocuğunuzu neredeyse z harfine kadar varan şubelerden birine verecekler ve maceranız başlayacak.
  *** devlet okulundan bu okula verecekseniz veya memnun olmadığınız bir kolejden buraya verecekseniz bir kere yabancı dilinin çok iyi olmasını unutun net söylüyorum. biz aylarca uğraştık dersin haricinde zayıf olduğu yabancı dilden 1 saat dersi zor aldırdık bu hafta kesin yada haftaya toplantı bitsin sonra derler öğretmenler , bekle bekle çıkarsınız müdüre durumu anlatırsınız tamam derler bu hafta veya haftaya ama beklersiniz beklersiniz beklersiniz çünkü neden adamların 1 saat boşluğu yokki okul çakılı öğretmenin dersleri çakılı fırsat bulacak ta senin çocuğunun eksiğini anlayacakta sana ders verecek zor.
  ***bakın ne diyorum çocuğunuz eksik olduğu ders veya konuları onlar belirlemiyor siz ilgiliyseniz anlarsanız uğraşırsınız. türkiye çapı sınav yaparlar çocuğun eksiklerini siz görürsünüz fakat onlar görmez veya gerekli tepkiyi vermezler çünkü vakitleri yoktur.
  ***ama ankaranın en iyi okulu olduklarından to biraz kalkık olabilir. cinnet geçirebilirisiniz hatta geçirmeniz iyidir bağırış çağırış ve yeterli tepkiyi alınca eğitimci arkadaşlarımız o zaman derler ki tamam biraz ilgilenelim e baba o zaman ben sana 25000 tl yi niye verdim ben kriz geçireceksem
  ***a bu arada mükemmel rehberlik servislerinden de bahsetmeden geçemeyeceğim. çocuğunuzun bir sıkıntısı oldu öğretmeni ile arkadaşları ile veya herhangi bir sebepten hemen rehberlik servisi devreye girer ve sorunu çözer demek isterdim fakat tabi okul çakılı öğrenci ve bir rehberlik hocasına da 1000 tane öğrenci düşünce onlar ne yapsın size tepki vermeleri biraz zaman alıyor tabi sizin tahammül sınırlarınız burada etkili sık duyabileceğiniz bir laftır çok fazla öğrencim var yetişemiyorum e baba bana ne anlatıyorsun o kadar para verdik git müdüre söyle söyledim der onlar da biliyor bizde söyleriz fakat sonuç sıfır veya uzamış süreçler.

  *** eskiden belki farklıydı fakat emin olun ki eğitimden çok daha fazla karlılık güdülüyor.

  vallahi ben zarardan çabuk döndüm ve çocuğumu 80 km lik şehirlerarası okuldan evimin yakınındaki butik bir okula verdim yemin ediyorum yarı parasına aldığım hizmet 3 katı bu kadar ilgi alaka olabilir. bir kere öğrenci sayısı az olunca herşey çok çabuk çözülüyor. ben yükselene vermeden önce çok araştırdım ve doğru bir kaynak bulamadım alın size kaynak ve yaşananlar ankaranın en iyi ve başarılı bir okulu olduğu doğrudur fakat siz derseniz benim çocuğum süper zeka değil ortalamasını yükselteyim başarı grafiğini artırayım ingilizcesi çok iyi olsun arkadaşlar zaman bulabilirlerse belki ilgilenirler

  herkes çocuğunun iyi eğitim almasını ister kafayı yercesine okul araştırır herkesin gönlüne göre okul bulmasını diliyorum.