şükela:  tümü | bugün
 • acayip bir insan evladıdır. çoğu zaman bu insan hırslı olur, aynı zamanda da sorumluluk almaktan kaygı duyar, ama yine de alır. imkansız gibi görünen şeyleri yapabilirler şak diye. gurur, hem en güçlü, hem en zayıf yanıdır (architect gibi konuştum). birileri onun varlığını ve önemini fark etmezse agresifleşir, varlığını asla türk varlığına emanet etmez. otu boku analiz eder, bi de utanmadan özünü kavrar. bireyselliği cömertçe olsa da, ukaladır ve detaylarla fazla uğraşmaz, kafası çalışır.

  vazgeçilmez olduğunu düşünür ve kendini önemli bulur, bu yüzden birazcık izole olmaya eğilimlidir. kendi kendini psikolojik olarak izole eder, “ben onlardan değilim” diye düşünür.

  kendi özel alanı konusunda çok hassastır. bu özel alan dediği şey genellikle tüm çevresidir ve her şeyi kontrol altında tutmak ister.

  dışarıdan coşkulu ve etileyici görünür. ne deseniz sinirlenir, ama fazla uzatmaz. süt dökmüş kediye döner, özür diler. durup dururken yeni şeylere başlar, takip edemezsiniz. bi gün bişey yapıyordur, ertesi gün alakasız başka bişey. cinsel olarak fazla ateşli olduğundan genelde partneri kendini bu güç karşısında zayıf hisseder.

  hayatındaki olaylar ya trajiktir, ya da muhteşemdir. iki çeşit akrep oluyor: ya fazlasıyla enerji sahibi, işin biyolojik tarafına hastalık derecesinde bağlı, ya da çok mistik olabilir bu insan. fazla duyarlı ve bağlılık hissi güçlüdür. bişeyi kabul edip onun üzerine gider veya reddedip bir daha bulaşmaz. birini sevmediği zaman zeytinyağlı dolma yapsa gene sevmez.

  araştırma geliştirme gibi şeylere ilgisi olabilir. ezoterik işlere bulaşır olur olmaz, macera olsun diye gidip kendini uçurumdan atabilir. sevdiği birinden kazık yemeye müsait bir yapısı vardır, hinlik yapmak isterseniz yapabilirsiniz, ama zamanlamayı tutturmanız lazım.

  yetişkinse bu kişi, genelde başarılı olarak bilinen biridir. hem hayat dolu, hem işini bilen insan olarak bilinir. kendi özelliklerine fazla değer verir, ki ortalama bakış açısından düşününce pek de haksız sayılmaz.
 • işte o benim. ama alakası yok hiçte sinirli filan olmazlar (olsada hemen geçer).
 • aşık olduğum, doğduğu güne taptığım kadın..
 • bunlardan daha tehlikelisi de vardır.
  (bkz: ay burcu akrep olan aslan kadını)
  (bkz: ay burcu akrep)
 • bazısı arkeolog olur bunların.

  100 metreden fazla yaklaşmamak lazımdır. sagı solu hiç belli olmayan kadınlar bunlardan çıkar, sag gösterip sol çakanı muteberdir.
 • e-kolay'ın astroloji sayfasında şöyle de anlatılan kadın*:

  akrep yükselen, derin, gizemleri olan ve kararlılık sahibi bir kişilik yaratır. ufukta yükselen akrep, manyetik, gizemli, karizmatik ve sıradışı bir kişiliğin ortaya çıkmasında önemli role sahiptir. akreple sembolize edilen bu burç, kendini korumayı, zayıf yanlarını saklamayı ve zamanı gelince harekete geçmeyi önemser. sabır ve dayanıklılık en belirgin özellikleri olan yükselen akrep, çok zor şartlara ve ağır baskılara dayanabilme yeteneğini de kazandırır.

  yükselen akrep insanları oldukça güçlü ve kararlı bir kişilik sergiler. bu kişilerin ne düşündüklerini anlamak oldukça zordur. gizli derinlerinde muhakkak kendilerine sakladıkları bir sırları ve planları vardır. genellikle bu nedenle, yanlış anlaşılırlar ve kendilerini ifade etmekte zorlanırlar. kuvvetli bir irade ve kontrol mekanizmasına sahip olan yükselen akrep insanı, pek çok durumda soğukkanlılığını da korumayı becerir. su elementinden olan akrep, aslında son derece duygusaldır. ancak sabit niteliğin etkisiyle bu duygusallık mükemmel şekilde kontrol altına alınmıştır.

  sistemin en küçük fakat çekim gücü en yüksek gezegenlerinden pluto tarafından yönetilen yükselen akrep burcu insanları da, dışarıdan farkedilmesi kolay olmayan, son derece kuvvetli rezervlere sahiptir. yükselen akrep insanı, çok zor durumlardan, travmalardan sonra bile, kendini yenilemeyi ve hayata dönmeyi becerir.

  kıskançlık ve sahip olmacı tavırlar, insan ilişkilerindeki en önemli özelliğidir. yoğun duygularla yaşayan yükselen akrep, sevdiği insanı asla paylaşmak istemez. bedensel hazlara ve cinselliğe de oldukça düşkündür. tutkular ve ihtiraslar kimi zaman sevgiye ve aşka esir olabilmesine de neden olabilir.

  diğer bir özelliği de şüpheciliği ve kolay kolay ikna olamayışıdır. güven eksikliği ve kendini tam anlamıyla açamamak, insan ilişkilerinde problemler yaşamasının en önemli nedenidir. yükselen akrep insanı, siyah-beyaz görmeye yatkın olmasına rağmen, değerlendirmelerinde de oldukça tutarlıdır.
 • akrep burcunun olumsuz yönlerini (bkz: kime göre neye göre) almış bahtsız aslan burcu kadınıdır. fazla benmerkezci olmaları, kendilerini sürüden ayrı, radikal biri saymaları da bundan kaynaklanan bir özellikleridir. (bkz: zavallı ben)
 • mynetin astroloji sayfasında ise şöyle geçer:

  yükselen akrep burcunun kişiye verdiği fiziksel özellikler orta veya uzunca boy, iri kemikli güçlü vücut yapısıdır. gözleri ve bakışları çok etkilidir. ten rengi buğdaydır. saçlar dalgalı veya kıvırcık ve gürdür. karakteristik bir yüz yapısı vardır.

  akrep burcu yükselen kişi iddialı kişilik yapısı ve cazibesiyle dikkati çeker. ateşli ve hırslıdır. aklına koyduğu bir şeyi mutlaka yapar ve asla pes etmez. uğraştığı her konuyla ilgili başarılı olur.

  akrep burcu yükselen kişi zevke ve sefaya çok düşkün olur. lüksten hoşlanır. bazen bu konuda sınırsızca hareket edebilir. bu da onun başarılı olabileceği alanlara yönlenmesini engelleyebilir. kıskanç bir yapısı vardır. özellikle birini sevdiği zaman kısıtlayıcı derecede kıskanç olur.

  akrep burcu yükselen kişinin sezgileri çok kuvvetlidir. analiz yeteneği fazlasıyla gelişmiştir. güvenilirdir, fakat karşısındakine güvenmesi biraz zaman alır. duygularını gizlemesini iyi bilir. öfkelendiği zaman zarar verici olabilir. kincidir. kendisine yapılan kötülüğü kolay kolay affedemez.
 • "burcum aslan, yükselenim akrep" denildiğinde ekşi bir surat ifadesi ile " en gıcık burçlar sende toplanmış" şeklinde yorumlara sebebiyet veren olay.
 • uzerine sos niteliginde ay burcu da boga ise, cadi olurlar.