şükela:  tümü | bugün
 • akrep burcunun etkilerini taşımasına rağmen hala hırs yoksunudur ve kimilerine göre ağlaklığını, kendisine göre duygusallığını kaybetmemiş balık burcu erkeğidir. balığın romantizmi ve akrebin yüksek libidosunun dengeli bir karışımı olan bu adam çok iyi bir , tutkulu bir sevgilidir, kadınına kadınlığını hissettirir ve romantizmi de elinden bırakmaz ama hırs yoksunu olduğundan para kazanamadığı için iyi bir aile babası olamaz veya olamayacağından korkar. parayla mutlu olmaz, ama parasızlık yüzünden sevdiklerine zorluklar yaşatabileceği düşüncesi ile mutsuz olur. gönlü zengindir ama cebi boştur. hayatındaki kadınlar tarafından çok sevilir ancak geleceği güven vermediği için terk edilir.

  balık tarafı sayesinde kendisini üzen şeyleri çabuk unutur ve kendisini üzenleri affeder ama sınırları aşıldığında akrep tarafı devreye girer ve insanları kolayca hayatından siler. balığın duygusallığı ve akrebin karanlık tarafı bir araya geldiğinde içinden çıkılmaz bir melankoliye kapılır ve depresif erkek modeline dönüşür. fazlasıyla duygusaldır ama buna rağmen mantıklı hareket eder, bu da ona babavari bir sevecenlik katar. sevdiği insanları kendinden üstün tutar, her konuda onlara öncelik verir, bu arada kendisini ihmal eder. yardım etmeyi sever ve sevdiklerine destek olur, onları zor kararlarda yönlendirmeye çalışır ve cesaretlendirir. kendisi için ise aynı şeyi yapamaz ve sevdiklerinden destek bekler.*

  çok şüpheci olmasına rağmen fazlasıyla saftır ve kolay kanar. kendi dışındaki durumlardaki cinlikleri, art niyetleri kolayca görür, etrafındakileri olası olumsuzluklara karşı uyarır ve çoğunlukla da haklı çıkar. ancak konu kendisi olduğunda aynı başarıyı gösteremez. kendisi için hayalperest, başkaları için gerçekçidir. insanlara önce güvenmeyi, sonra sorgulamayı tercih eder ve bu tutumu yüzünden genelde zararlı çıkar.

  küçük şeylerle mutlu olur, büyük şeylerle mutlu etmeye çalışır.*
 • eksi yönlerini dengeleyecek bir partnerle birlikteliğin sonucunda dünyada cenneti yaşayabileceğiniz erkek modelidir.
 • tüm özelliklerini iliklerime kadar taşıdığım burç kombinasyonu.
  bunların üzerine bir de ay burcu olarak yengeç eklenince, ortaya 6. hissi uçan bişey çıkmakta. bir nevi spider sense'e sahip olma gibi.