• akrep burcunun etkilerini taşımasına rağmen hala hırs yoksunudur ve kimilerine göre ağlaklığını, kendisine göre duygusallığını kaybetmemiş balık burcu erkeğidir. balığın romantizmi ve akrebin yüksek libidosunun dengeli bir karışımı olan bu adam çok iyi bir , tutkulu bir sevgilidir, kadınına kadınlığını hissettirir ve romantizmi de elinden bırakmaz ama hırs yoksunu olduğundan para kazanamadığı için iyi bir aile babası olamaz veya olamayacağından korkar. parayla mutlu olmaz, ama parasızlık yüzünden sevdiklerine zorluklar yaşatabileceği düşüncesi ile mutsuz olur. gönlü zengindir ama cebi boştur. hayatındaki kadınlar tarafından çok sevilir ancak geleceği güven vermediği için terk edilir.

balık tarafı sayesinde kendisini üzen şeyleri çabuk unutur ve kendisini üzenleri affeder ama sınırları aşıldığında akrep tarafı devreye girer ve insanları kolayca hayatından siler. balığın duygusallığı ve akrebin karanlık tarafı bir araya geldiğinde içinden çıkılmaz bir melankoliye kapılır ve depresif erkek modeline dönüşür. fazlasıyla duygusaldır ama buna rağmen mantıklı hareket eder, bu da ona babavari bir sevecenlik katar. sevdiği insanları kendinden üstün tutar, her konuda onlara öncelik verir, bu arada kendisini ihmal eder. yardım etmeyi sever ve sevdiklerine destek olur, onları zor kararlarda yönlendirmeye çalışır ve cesaretlendirir. kendisi için ise aynı şeyi yapamaz ve sevdiklerinden destek bekler.*

çok şüpheci olmasına rağmen fazlasıyla saftır ve kolay kanar. kendi dışındaki durumlardaki cinlikleri, art niyetleri kolayca görür, etrafındakileri olası olumsuzluklara karşı uyarır ve çoğunlukla da haklı çıkar. ancak konu kendisi olduğunda aynı başarıyı gösteremez. kendisi için hayalperest, başkaları için gerçekçidir. insanlara önce güvenmeyi, sonra sorgulamayı tercih eder ve bu tutumu yüzünden genelde zararlı çıkar.

küçük şeylerle mutlu olur, büyük şeylerle mutlu etmeye çalışır.*
  • tüm özelliklerini iliklerime kadar taşıdığım burç kombinasyonu.
    bunların üzerine bir de ay burcu olarak yengeç eklenince, ortaya 6. hissi uçan bişey çıkmakta. bir nevi spider sense'e sahip olma gibi.
  • kısa bir süre önce böyle birini tanıdım beni fena etkiledi ve yıllar sonra buraya yazmam için bahane oldu kendisi. çok bakımlılar ve bulundukları ortamda mutlaka dikkat çekiyorlar. fiziksel olarak resmen kusursuz gibiler (ya da ben aşık oldum) giyimine çok dikkat ediyorlar, müthiş bir eril enerjiye sahipler ve size mutlaka kadınlığınızı hissettiriyorlar. güzellikten, zariflikten, kibarlıktan fena etkileniyorlar. o kadar bakımlılar ki bana bakımlı ve güzel olduğumu söylediği halde kendimi onun yanında bakımsız gibi hissetmiştim, gözlemlediğim kadarıyla şıpsevdiler, her balık erkeği öyle midir bilmiyorum ama benim tanıdığım işine çok düşkün ve başarılıydı. ondan sonraaa ağzı çok iyi laf yapan, karşısındakini iyi dinleyen, şüpheci yaklaşan bireyler. üstelik libidosu da baya yüksek bu kişilerin, temas seviyorlar ama asla güven vermiyorlar. onunlayken yüzüne bakıyorum ama içimden yapma kızım bu adam seni cayır cayır yakar, bile bile ateşe atlama falan diye sürekli kendimi frenliyordum. karşı konulacak gibi değiller çünkü. kendisiyle bir ilişkim olmasını harbiden çok isterdim ama dediğim gibi hep diken üstünde hissettirdi hiç güven vermedi. şeytan tüyü var bu adamlarda olmayacağını adın gibi biliyorsun ama deli gibi de istiyorsun.
hesabın var mı? giriş yap