şükela:  tümü | bugün
 • kaç yaşında olursa olsun çocuk gibidir. kendi kendisine yetemez; illa ki yanında kendisine çeki düzen verecek, kahrını çekecek birisine ihtiyacı vardır. bu ihtiyacını da kabul etmez (ya da bilincinde değildir), her fırsatta yalnız kalma ve özgür olma özleminden bahseder; ancak ikisi için de hiç çaba sarfetmez. hayatını isteklerine göre yönlendirmez, kendisini yanındaki(ler)in yönlendirdiği hayatın akışına bırakır, istediklerini yapabilmek içinse ara ara kaçamak yollara girer.
  aldatma eşiği düşüktür. eğer küçücük bir bahanesi bile varsa, aldatmak onun için çok doğaldır ve ihtiyaçtır. (tabii aldatma fiilinin öznesi kendisiyse...)
  her aslan gibi mal-mülk-şöhret düşkünüdür. zenginse zengin gibi yaşar, tevazu göstermez. parası yoksa da zengin gibi yaşar, sık sık borca ve akabinde de depresyona girer, gururu incinir.
  büyük ihtimalle bir sanat dalında çok yeteneklidir. eğer hayatını yönlendiren kişi ona bu yeteneğini ön plana çıkarmaya uygun bir hayat sağladıysa alanında iyi bir sanatçı olabilir. aksi takdirde körelir ve bu yeteneğini kendisi bile unutur.
 • anlatılamayacak, ancak birikte yaşayarak anlaşılacak erkektir bu.

  bildiğin delidir mesela. aslanın o korkusuzlugu ile terazinin aklına estiğini yapıyor oluşunu bir düşünsenize... aman allah! işte bu adam böyledir.

  terazinin genişliği ile aslanın o "artık yeter be!" dedirtecek kıskançlığı arasında gider gelir. burda yine yükseleni devreye girer aslında. denge kurmaya çalışır bu konuda da.
  terazi erkeği gibi "önemli olan benden sonrası" der demesine de bir aslan erkeği olarak da "kimmiş lan bu amına kodugumun oğlu" deyip, elemanın 7 seceresini (hiiic bilmediklerimizle birlikte) önünüze serebilir mesela...
  sakın ha tufaya düşmeyin ha. nabız yoklar bu adam, tepki ölçer. benim yaptığım gibi "siktir et yavsagi askim. bize ne yaa" deyip gecin.. gözlerinizde o samimiyeti görürse şayet, dünyanın en mükemmel erkeği sizin demektir.

  terazinin deli sosyalliği ile aslanın o kendi halindeliği arasında tam bir köprüdür. iki tarafa da eşit mesafededir yani.. bir bakarsınız ki deli gibi icip, sicip, geziyor; bir bakarsınız ki evde sevgilisinin sevdigi bir yemeği yapıp, ona güzel bir supriz hazırlıyor. sevgilisi de yükseleni akrep olan bir terazi ise var ya.... aman sabahlar olmasın. *

  teraziden adilliği alır, aslandan da liderliği. dolayısı ile adil bir yönetici olur. komuta ettiği kişiler arasında, aradan seneler geçse bile halâ aranan, sorulan ve sevilen bir kişidir.

  sevgilisinin giyimine cok karışır bu adam. kendisi, ülke standartlarına göre uzun olmasına rağmen de sevgilisine envai çeşit babet hediye edebilir. benden uzun görünmesin diye..
  cünkü, ülkesindeki erkeklerin bakış açısını bilir. sevgilisini topuklu ayakkabılar ile rus zannedilmesi, onun icin cok agir bir travmadır mesela. bunun olmaması icin herseyi yapabilir. ama sevgilisine "topuklu giymeyeceksin" de demez. onun yerine bir cift şık babet ile gelir ve "aşkım, akşam bunları giysene. cok beğendim. ayağında gormek istiyorum" der. çakallll.. *

  gücün timsalidir. teraziden aldığı sonunu düşünmeden hareket etme huyu ile aslandan aldığı ne olursa olsun aldığı kararların ardında durma huyu, onu manyak bisey yapar . hoşuna gitmeyen bir durum karşısında öyle bir "aşkımmmm! " der ki; susarsın, kala kalırsın öylece. bilirsin ki; bu adam zır delinin teki ve iş hayatında da özel hayatında da senden önce yaptıkları, bundan sonrasında yapacaklarınin teminatıdır. hiç zorlamaya gelmez yani..

  candır bu adam can. sevilir...
 • yükseleni aslan olan terazi burcu kadınıyla nötrleştirilmesi gereken adamdır.

  yesinler birbirlerini.
 • yükseleni akrep ,olan bir terazi kadını olarak ,yanlış bir birleşim olduğunu tecrübe etmişliğim var.terslik onda mıydı ?bende mi ? tam olarak anlamak mümkün olmadı.
 • (bkz: yükseleni aslan olan terazi burcu erkeği) olarak ne diyeceğimi bilemedim