şükela:  tümü | bugün
 • nickimin venus olmasının nedeni olan durum.
 • venus etkisinin kuvvetli olması sebebiyle görüntüleri bakımından ince telli düz saçlı (boğa kuvvetliyse kıvırcık da olabilir), zarif ve hantal bir görüntüye sahip, yumuşak başlı, ahenkli ses tonuyla konuşan, muhtemelen ince ama kilo almaya meyilli, yine de orantılı vücut hatlarına sahip, damak tadı sahibi, değişken görünümlerine rağmen sabit, aşka aşık, duygusal tiplerdir.
  linda goodman buyurmuş ki, böylelerinin gamzeleri de bulunurmuş mutlaka*, hatta orantılı yüz hatları ve alınlarına düşen bir parça perçemle hafif çocuksu yüzleri onlardaki venüs güzelliğini belirtirmiş.
  yine de duygusal kararsızlık gibi inanılmaz bir negatif özellikle, çok nadir sinirlenen, sinirlendiğinde de kendisine herkesten daha çok zarar veren, aşırı hassas bir insan olmaları çok olasıdır*.
 • yükselen venüs kaynağı teraziyi dekantlarına ayırırsak;

  birinci dekantta (terazi-terazi) efsanevî kararsızlık ve mutlak adanmış arabuluculuk özelliklerini barındırabilir/abartabilirler.

  ikinci dekantta (terazi-kova) gereğinden fazla yenilikçi (uyumda hep biraz ileri giden) ve uçuk* fikirli olmaları mümkündür. boğa ile düşünürseniz bütün bu fikirler pratik uygulamalarda ısrarla denenecektir.

  üçüncü dekantta (terazi-ikizler) fazlaca hızlı düşünüp unutmaya meyledebilirler veya düşünceleri sizin düşünce ekseninizden biraz* uzak olabilir. *** merak etmeyin, bu şekilde sosyalliğin doruklarında gezinen bir boğa'nız oluyor.

  diğer taraftan, her hâlükârda çifte venüs iyidir*
 • bu kişi muhtemelen bir bakkaldır.
 • yaptığım araştırma sonucundaadolf hitler'in de içinde olduğunu öğrendiğim insan grubu.
 • demek ki çifte venüstenmiş tüm bunlar dediğim insan modeli... boğanın sakinliğini terazi dengeler daha doğrusu kafa karıştırır. şöyle ki; bu kombinasyondaki insan (bkz: ben)* monoton yaşama asla gelemez, sürekli bir şeylerden, birilerinden sıkılır ama aynı anda mevcut durumunu değiştirmek ona zor gelir. iş değişikliği en güzel örnektir buna. hep bir korku hakimdir çünkü yapılacak değişikliklerin sonucunda. buna da sebep sabit boğa burcudur. kararsızlıkların hakim olduğu insan türüdür, doğrunun ne olduğundan bir türlü emin olmayan... emin olamaz ancak ne hikmetse hep doğruyu bulur.
 • gamzesi olmayanlar da mevcuttur.

  (bkz: bel gamzesinden kurtariyorsak demek)
 • dünyayı güzelleştirmek ve yaşanır kılmak için varız. bu gerçekleşmediği durumlarda umutsuzluğa sürüklenmeyip kendi içimizdeki ütopyaya geri dönmek ya da gerçekleri kabullenmek arasında bir tercih yapmak durumunda kalabiliriz... estetik olmayan bir şey hiç olmasın daha iyi... vs vs.