şükela:  tümü | bugün
  • dogumlari arasinda 3-4 saatlik bir fark olmasina ragmen ozellikler acisinda yükseleni kova olan yengeç burcu erkeği'yle 100% uyusmakta olan bir erkek.
  • astroloji kitapları ne der bilemeyeceğim ama hayatının üçte birini * bu erkekle beraber geçirmiş * olan gözlem gücü oldukça yüksek bir kova burcu kadını olarak verebileceğim birkaç tip şöyledir:

bağlanma eğilimi olan insanlardır. derin bağlarla bağlandığı şey siz de olabilirsiniz, tuttuğu futbol takımı da, evi, işi, sahip olduğu herhangi bir obje/ eşya yahut herhangi başka bir şey de. emin olunması gereken şudur ki, bağlandığı şeyden, kendisine zarar veriyor da olsa, kolay kolay vazgeçmeyecek bu uğurda kanının son damlasına kadar inat edecektir. (inat onun göbek adı) bu adamın hayatında iseniz senelerdir giyilmekten ağzı yüzü kaymış bir tişörtün artık taş bezi olma vaktinin gelmiş de geçiyor olduğunu direkt söylemek yerine, “duygu” switchine hitap edecek bir şekilde söylemeli, örneğin gardıropta bir sürü tişört varken, bu “güzeller güzeli” tişörtü sokaktaki çıplak ayaklı dilenci çocuğa vermenin daha iyi olacağını gözyaşları içinde anlatmalısınız.

bu adamın derin bir tutkuyla bağlı olduğu miadı dolmuş eşyalarını değiştirmek için özel günler kaçırılmaz fırsattır. çünkü bu tarz günler anlam yüklü olduğundan, eski eşya yeni eşyayla yer değiştirirken ciyaklama potansiyeli yüklenen duygusal anlamdan dolayı bir nebze daha az olacaktır. fakat siz siz olun yine de hediyeyi kendisine gün sonunda takdim edin. böylelikle böylesi bir günde/gecede çıkılan yemeğin, gidilen mekânın zehir olma riskini ekarte etmiş, işinizi sağlama almış olursunuz.

yukarıda anlattığım durum yenilik meraklısı bir kova burcu kadını için anlaşılamaz ve garip olsa da, olumlu tarafından bakarsak kanaatkâr bir adam olduğu söylenebilir. sahip olduklarının “en güzel”, “en kaliteli”, “en rahat” olduğuna kesinlikle inandığı için elindekiyle mutludur.
  • bu kişi olduğumu az önce annemin umursamazca söylediği “sen de akşam doğdun zaten” lafını deşince öğrendim. meğer benim bildiğim doğum saati kardeşime aitmiş.

meğer benim yükselenim yengeç değil yaymış!

ben hayatım boyunca yaylara sövdüm sözlük. çok anlamsız. burçlara takıntılı biri olsan çık boğazdan atla, öyle bir şey. yay nedir allasen. yengeç ve yay kombinasyonu nedir en başta bir kere. çok manasız.