şükela:  tümü | bugün
  • burc zirvaligina inanip karakterini hem yengec hem de yay gibi sekillendirmeye calisan biridir.
  • yengecin pısırıklığını yay tarafı sayesinde bertaraf etmeyi başarabilen kadın.(bkz: kendimden biliyorum)
  • hem sevgiye ilgiye deli olur hem de fazla sıkıntıya gelemez. alçak gönüllüdür ama ukalanın da allahıdır. adamı hem sinir eder hem kendine bağlar.
    (bkz: kendimden biliyorum)
  • olmaması gereken karışım insanıdır bunlar. ne istediklerine bir türlü karar veremez, sonunda ikisini birden ister; istedikleriyle de kalırlar bu nedenden ötürü. örnek vermek gerekirse; yengeç genelde domestik, evinde özelinde olmayı daha çok severken; yay tam tersi gezmeyi, yeni şeyler denemeyi sever; yükseleni yay olan yengeçse ikisini birden ister; karşı taraf hem evinde mutlu huzurlu kendisiyle zaman geçirsin ister; hem de bilmemnerdeki bilmemne yemeğini tatmaya gelsin; haftasonu oraya buraya geziye gitsinler beraber ister. yine kıskanç olan yengeç burcu burada da kıskançtır, deli gibi sahiplenir; ama bi yandan da serbest bırakılmak; oraya buraya eski/yeni arkadaşlarıyla gitmek ister; tehlike görmediği insanları hiç kıskanmaz ya da kıskançlığını kontrol altında tutabilirken; karşı tarafın onu kıskanmamasına, kıskanıyorsa da göstermemesine içerler; ama yine de bu kıskançlık onu kısıtlamasın; gezmesine tozmasına engel olmasın ister.
    tabii bu hayattan zevk almaya yönelik aktivitelerin “beraber yapılası insanı” ilk tercih olarak sevgili/hoşlanılan insan vb. olsa da; eğer o insan gelemiyorsa programını iptal etmek için bir neden görmez; başka birini entegre eder ve karşı tarafın da aynısını yapmasını normal karşılar; "kırıyorum ben onu sanki böyle yaparak?" demek pek aklına gelmez, normal algılar bu durumu.
    hem çekingen hem de çok girişken olabilir; bu hem ortama hem de o gün kendini nasıl hissettiğine bağlıdır; yengecin gelgitleri bol miktar bulunmaktadır yine de.
    güven sorunu her daim vardır; en nihayetinde yengeç kırılgandır, içine atandır, kabuğunun içindekini herkese göstermeyendir; ve kendisinin kolay kırılabilir biri olduğunu düşünür; bu yüzden de "bundan birisi kırılmaz herhalde" diye kategorize ettiği eylemlerin/davranışların başkaları için kırıcı olabileceği aklına gelmez, birileri buna kırılırsa da "nası yani?" tepkisi verir. (ki bu çok istisnai bir durumdur, genelde sağduyu çerçevesinde zaten yapılmaması gerekenleri yapmaz, ama arada tutarsızlıklar elbette olabilir.)
    bir öyle bir böyle olması genelde insanları delirtir; arkadaş olarak çevresindekilere hem "hadi oraya buraya gidelim, şunu da yapalım" gazı vermesi hem de moralleri bozuk olduğunda dinlemek ve sorunları çözüme ulaştırması açısından iyi bir arkadaş olabilir; lakin sevgili ilişkileri genelde çok farklı; çok daha tutarsızdır; hem sahiplenilsin hem özgür bırakılsın ister; hem "sevgilime yemek yapayım, sonra da kurulup bi güzel dvd izleyelim" insanıdır; hem de "ya nolcak yorgunsan ben de yorgunum; gidip de x lokasyonunda güzel bi yemek yemeğe/çay içmeye engel değilki bu?" insanı; haliyle sevgili en nihayetinde bundan ötürü delirebilir; "eeeh eytere beah" diyebilir ve kaçarak uzaklaşabilir.

şevkati ziyadesiyle fazla veren ve arayan, huzur bulmak isteyen kimsedir ayrıca; kendisine ihtimam gösterilirse inanılmaz düşünceli, karşı tarafın hayatını kolaylaştırmak için kafa yoran bir kimse haline gelebilir; karşıdaki insan için pek çok kişinin yapmayacağı fedakarlıkları yapabilir ve bunu da fedakarlıktan saymaz; özveride bulunuyormuş gibi hissetmez. elbette bu durum default böyle değildir; karşı tarafın ilgisi/sevgisi devam ettiği sürece böyledir, sevilmediğini/ilgilenilmediğini hissederse bu yapılanlar bir bir akıldaki listeye yazılır; karşı tarafın yüzüne vurulmasa da o andan itibaren daha fazla taviz verilmez; bir nevi ödül – ceza mekanizması gibidir bilinçaltı bir seviyede.

sevildiğini hissetme konusunda son derece takıntılıdır. bi kere söylemek, bi kere göstermek yetmez; devamlı olarak bunu hissetmek ister. tabii kendisi de bunu sürekli göstermektedir ki zaten yukarıda bahsi geçen “hayatı kolaylaştırma” bundan ileri gelen bir sonuçtur.

kısaca garip, ayarı kaçmış bir insandır biraz; hem öyle hem böyledir; yanarlı dönerlinin allahıdır, herkesin çekebileceği bir karakter değildir.
  • 5 gün boyunca evden çıkmayıp play station oynayan, bir sonraki 5 gün de eve barka uğramayıp o parti benim bu parti senin dolaşan kadın modeli. (bkz: kendimden biliyorum)
  • aslında tam bir ev erkeğidir ama partinin kralı gibi davranabilir
  • dengesizin önde gidenidir bunlar. ne istediklerini bilmezler, sürekli fikir değiştirirler. "ilgi göstermiyor bana" diye bozulurlar birisine, adam ilgi gösterir bu defa da "öeeh bu ne be, boğdu resmen" deyip soğurlar. durduk yere saçma sapan birşeye ağlarlar, bunalım moda girerler; 10 dakika sonra "amaaan koy götüne" deyip gülmeye başlarlar. saat başı ruh halleri değiştiği için neye ne zaman nasıl tepki göstereceklerini kestirebilmek imkansızdır. çekilir dert değildir bunlar, itinayla yaklaşınız...
  • reddedilemeyecek sevimlilikle birlikte aşırı ısrarcı olduklarını da göz ardı etmemek lazım..yengeç burcunun tuttuğunu koparan özelliğini kaybetmemişler hiç..
    edit : çok eğlenceliler bunu da ekleyeyim...
  • ikizler burcunun daha sempatik bir tanimi sanki...
    ee tabi biraz daha eglencesizidir muhakkak.
  • kararsızın önde gideni. herhali mi sevimlidir bir insanın. gerçek fikirlerini hiç belli etmez. bu karışık düşüncelerinin ürünü. plancı olduğu için tahmin edemediği şeyleri olumsuzluk olarak algılar. cezacı düşüncelerinin gücü her şeyi nötr hale getirebileceği yere kadardır.