şükela:  tümü | bugün
 • tembel,tombul,obur,evcimen,maraz aranacak kadar tutucu,inatcı,sabit,detay du$manı,bazen sinir bozacak derecede alıngan,tedbirli,platonik takılan,hayalperest,anneci,yaratıcı ve dostturlar.
  bunlar ortak ozellikleri olmakla beraber zaman zaman sumsuk yengecin, delikanlı bogaya kendi topraklarında -ki bu zamanlar daha cok dolunaya tekabul eder_ kafa tuttugu görülür.i$te o zaman ciddi bir denge sorunu ya$ayan bu güçlü hayvan iki ileri bir geri hareket eder.$a$kın,sumsuk,aglak,buhranlı yengeci yenip gecebilecegi alanı bile goremez.ikisinin etkile$imi ** camuru olu$turur.zordur vesselam yengec etkisindeki boga.
  boganın tatil anlayısı dag bayır denizken,yengec havuz tatil köyü,düzenli yemek diye tutturur.
  boganın catlatan sabrı,her zaman olmasa da yengecin caglayken catlayan sabirsızılığını alteder.
  boganın sadakatı,flortcu yengeci delirtse de, kendiyle barı$ık boganın,her daim karı$ık yengecle kombinasyonundan doğan saglam ego sayesinde sevilebilir insanlardır.bire de boyle pasif burcların boga da dahıl olmak uzere aslan,akrep ve kova gibi sabitleri etkilemedigi hikayesi bütünüyle yalandır.bu kabuklu küçük deniz hayvanı hallac pamugu gibi yapabilir diğerlerinin beynini.demedi demeyin.
  ve son olarak $unu diyebilirim ki olursa/olsaydı eger bu insan evladının opus magnumunun adı kesinlikle gel gitlerim olurdu.
  evet..
 • (bkz: #22513041)
 • boğada ve yengeçte ortak olarak bulunan, kuruntuculuk, kuşkuculuk ve kıskançlığın kat ve kat fazlasının bulunduğu üzerine yengecin unutmazlığının (bkz: unforgiven) eklendiği bayanlardır. kinci değillerdir, sadece yapılanları asla unutmazlar ve gün geldiğinde yüzünüze çok fena bir şekilde vururlar. yengeç ve boğanın zıtlıklarından dolayı zaman zaman dengesizlikler yaşarlar; birgün dünyanın en hassas insanıyken diğer gün dünyanın en delikanlı bayanı olup çıkarlar. nabza göre şerbet verin. ilk başta sizde iyi şeyler görmüşlerse alıp bağırlarına basarlar, ancak kalkıp onu bir yılan gibi sokarsanız ömrünüzün sonuna kadar her gördüğünde nefretini kusmasını iyi bilir. sakın zaman geçtikçe dineceğini sanmayın zira nefretini ilk günkü ateşinde saklamasını iyi bilir. bunun dışında birini sevdi mi onu ortadan ikiye kesse bile sesini çıkarmaz.
 • ilk bakıldığında yemek pişirecekmiş gibi görünen ama aslında yemek yapılmasını bekleyen hanım kızımız.
 • iki tane en kötü, en nefret edilesi kadın burcunun karışımı. koşarak değil ışınlanarak kaç.