şükela:  tümü | bugün
  • ataerkil sistemin mağduru değil, bilakis ataerkil sistemin yaratıcısı ve koruyucusudur.

özentilik ve tembellik bir kadının en büyük iki düşmanıdır. misal: şeymasu bacımız vajinasını kullanarak mahkeme kararıyla aylık 100.000tl gelir elde etmiş diyelim. onu gören diğer kadınlar da içten içe ona özeniyor, bilinçaltında ister istemez onun gibi olmayı arzuluyor. hele bu kadın instagram'da pelinsu'nun bir tatil pozunu görmesin. asgari ücretle çalışan kocasına "beni bir kez bile tatile götürmedin necati" diye başlıyor zılgıta. çağın vebası bu özentilik salgınıyla komple bir nesil, zengin/memur koca bulma kendini ona yamama arayışına giriyor, üniversiteye koca bulmak için gidiyor, evlenince çalışmayı bırakıyor vesaire...

sonra ne mi oluyor; "ataerkil sistem yüzünden hiç kadın mucit yok ühühüh", "kadınlar hep seks objesi olarak görülüyor", "bilimadamı değil biliminsanı diyin :("

e sen kendin vazgeçtin hayatından. topluma vajinandan başka bir şey sunmadın. kendini geliştirmeyi bıraktın. bir adam bulup ona yamanmayı, asalak gibi yaşamayı seçtin. diğer kadınlar da senin yaptığını yaptığı için ataerkil sistem günümüze kadar sürmüş ve daha da uzun sürecek olabilir mi?
  • ben anlamıyorum, ahmet java kodu yazarak terfi alıyor, ben bacaklarım ile. tamamen meritokratik bir eylem. falancanın tanıdığı vs terfi etmiyor, ikimiz de kendimizde olan meziyetler ile yükseliyoruz.

keza ahmet ileride eskisi kadar iyi kod yazamaz ise, veya benim güzelliğime halel gelirse (ne bileyim bacaklarım koparsa meselağ) o zaman da ona göre mevki göreceğiz, ona göre maaş alacağız.

(bkz: so fucking what)
  • o o sekil yukselir, bu bu sekil yukselir, kimsenin vajinasina kimse karisamaz.
  • yükselen ben değilim alçalan penisler diye inlemektedir.
  • hack kullanan kadındır, kendilerini kınıyoruz.
  • tasvip etmemekle birlikte şahit olduğum bir konudur. ne yazık ki bir insan (bkz: kadın, erkek farketmez) hırsları peşinde böyle hatalara düşebiliyor ve hiç bir şey olmamışçasına hayatlarına devam edebiliyor. işin kötü yanı ise patron ile birlikteliğinden ötürü kendine denk çalışanlara karşı bir üstünlük çabası ile yaklaşabiliyor.

(bkz: iğrenç)
    (bkz: yazık)
    (bkz: ezik)
    (bkz: işgüzar)
  • beni hiç ilgilendirmeyen kadındır. başkasının şeyleriyle uğraşmaktan daha önemli işlerim var.